1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Монструм, а не дадилка (Вознемирувачко видео)

Дискусија во 'Бебе' започната од Sanjicka15, 7 февруари 2013.

  1. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    А требаше само да го земе в раце и да го гушне. ;(
    Ова бебенце е тука негде како моето и баш се згрозив, се расплачав, душичка мила, од мисли не ми излегува, ем без звук гледав и поарно. И се сетив, како еден пријател порано се вратил од работа и што да види дадилката со љубовникот на топло, а децата во ладна соба, сега ќе бев во затвор велеше. И баш од тоа негово искуство си размислував, доколку ангажирам некоја да го чува малиот кога ќе тргнам на работа да поставам камера дома 24/7. Сега не да размислувам, туку сигурно ќе поставам, насекаде и тоа live stream.

    Нема шанси да го гледам пак, неможам.
     
  2. LovePeace

    LovePeace Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    37
    Само бесилка за оваа ненормалнава.. Докаде отиде светов, не ми се верува :x
     
  3. Ligavka

    Ligavka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2011
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    88
    Леле луѓе го гледав вчера се згрозив, да ми падне во раце ја убивам на лице место не ја жалам таа е болна ненормална една :fubar: . Душичка малечка ;( ;( толку ми беше тешко додека гледав монструмот што му правеше да има како да и влезам од компјутер внатре ке и покажам убаво :devil: :punch: :@
     
  4. Sanjicka15

    Sanjicka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    90
    Баш зборев со мајка ми за ова и мајка ми е згрозена, дури не и се веруваше дека вакви луѓе постојат. Ми кажа едно искуство на нејзина пријателка. Имала две девојчиња и викнала дадилка да и ги чува децата. Нешто приметиле соседите, нешто и она и решила да види што е работата. Се вратила порано од работа и што ќе види, девојкава во када гола со дечкото, а девојчињата оставени само во соба со отворен прозорец, а живееле на 13 спрат. Среќа биле мирни па ништо не им се случило. Значи какви луѓе држи оваа земја, да се чудиш и да се крстиш.
     
  5. scarlet

    scarlet Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Вакво нешто може да оправда само психопат. Цел ден ми се врти во глава беспомошното и невино бебенце. Монструмот ќе помине со парична казна од £500 или 3 месеци затвор.
    http://www.therealsupermumblog.com/2013/02/babysitter-in-russia-beating-nine-month-old-baby/
     
  6. Sanjicka15

    Sanjicka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    90
    Леле прочитав, три месеци затвор или 500 фунти. Ова не е нормално, значи цел свет го виде видеово и немаше човек кој не се згрози. Јас да сум на местото на родителите ја решавам одма, нема да чекам правдата да ја стигне за 500 фунти или 3 месеци затвор. Оваа остатокот од животот да го помине во затвор малку и е.
     
  7. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.315
    Пол:
    Женски
    имам завршен педагошки факултет, се згрозив кога го слушнав ова.како може да ја изнервира едно мало бебенце со својот плач :^) .под итно треба некој да превземе нешто,се работи за човечки живот.
     
  8. Camellie

    Camellie Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    107
    Тешко ми падна на душава откако го изгледав ова... Три месеци затвор за ова...Кутро истрауматизирано бебенце, кој знае колку му било страв и си ја сакало мама... :tmi:
     
  9. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Искрено ова не ме чуди, слични вакви раб и во Италија се дешаваат и тоа у приватни градинки.
    Според мене најстроги мерки треба да се земат за вакво (НЕ)однесување.
    Ај да тргнеме на стр шо е болна типкава него и што може трајно да се наштети на едно дете ? Плус вакво удирање у глава ? Па ни на зафрканција бре несмее да се случи .

    :|
     
  10. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Немав срце да го догледам целосно видеово, па го исклучив веднаш кога видов што ќе се случува.
    Ме вознемири до максимум и ме разгневи. Премногу ми е жал за детето, невина и чиста душичка - што е потребно да ги трпи фрустрациите на некоја си болно пореметена жена. :(

    Ме прави среќна фактот што откриена е на време, ако ништо друго.
    Баш монструм, добро сте и го доловиле карактерот..
     
  11. keti.kety

    keti.kety Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    52
    Јас искрено се надевам дека ова не е вистина. Не ми е јасно како може едно толку беспомошно и невино суштество да предизвика такво однесување. Па зар има нешто помило и почисто од бебе? Ваквите луѓе заслужуваат бесилка, можам да замислам како и е било на мајката кога гледала како се чува нејзиното бебе. Навистина жално.
     
  12. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    Изгледав 20 секунди од видеото, не можев повеќе :x

    Искрено да бев мајката на ово душиче, никогаш немаше да стигне снимката до полиција, директно дома и одев на психопатката и срцето со раце ќе и го искорнев, немаше порота која ќе те осуди после изгледувањето на снимката.

    Инаку мене уште една работа ме загрижува, во тие 20 секунди што дотрпев да ги изгледам имаше теглење на рачиња, удари по глава и удари со клоци а се гледа дека не и е првпат вака да тепа психопатката, нели приметиле тие родители траги од удари по телото на бебето :^)
     
  13. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
    Лелеее ;( .
    Ова го гледав и ваква цела :o останав.
    Добро,ова човек е или што е? Греотаа ;(
     
  14. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    После ова видео што го гледав,и некогаш во животов кога би имала дете,не би го оставила некоја дадилка.Ај за дадилка ај,ама и на свекрва не и го оставам :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Се зафркавам,oва за свекрвата :rofl:

    Не вистина многу тажно,греотичка детенцето. ;(
     
  15. danielka0507

    danielka0507 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Нека ми ја дадат старата вештерка да и пресудам... Жива да ја изделкам...Сирото златно бебе...
    После ова тешко дека жена би земала да ми чува дете...Само мајка ми може...
     
  16. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.069
    Пол:
    Женски
    Греота бебенцето , леле само колку се натажив ;(
    Бидејки постојат секакви луѓе НИКОГАШ не би дала дете на некој друг да чува.. :fubar:
     
  17. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Смрт за вештеркава е многу хумана работа!

    Јас би да ја мачат, да си сечат рака, нога...да и вадат нокт по нокт. Аме ми доаѓаат идеи за кои не сум верувала дека може да ги помислам за живо суштество.
     
  18. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Женава е пореметена и е за во лудница.Ц ц ц би ја бесела еј :devil:
    Се надевам само дека бргу е откриено ова,косата ми се крева нанагоре кога ке помислам дека можеби подолго траело мачењево врз бебето.
    Незнам само што ја предизвикало вака да прави,па бебето си е мирно,ништо не прави,нормално е дека ке плаче,па бебе е.
    Се надевам само дека бебето си е во ред,и дека неа да има трауми или некакви последици.Таа дефинитивно не била свесна дека со еден таков удар може и да го усмрти тоа малечко и невино бебе.
    Страшно,страшно ... :x
     
  19. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Леле душичка... :x ;(
    Како е можно да постојат вакви луѓе бе, што срце треба да имаш за да малтретираш толкацко бебенце...:(
    Што и направило кутрото душиче бе? Што се постои низ светот, немам зборови :x
    Страшно :|
     
  20. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.477
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Јас да сум на место на родителите на бебево, немаше да чекам полиција да ја средува работава...јас лично би и пресудила...вештерка грда уффф :(