1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Монтажно креветче

Дискусија во 'Бебе' започната од women17, 12 мај 2014.

  1. women17

    women17 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    26
    Што мислите за монтажните креветчиња од кај пластичарската улица? Дали некој има купено од таму и како е задоволен од квалитетот? Разгледував дека таму се поевтини ама не сум сигурна дали се од добар квалитет не само да го земам и одма да се скине, скрши и слично... :/
     
  2. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Јас немам, ама другарка ми си купи од таму и еве и второто дете спие во него.
    Сепак има различни модели, разгледајте убаво
     
    На women17 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    A дали некој знае како се движат цените на ваквите креветчиња? Имаме дрвено, ама сакаме да земеме вакво што би ни служело и како оградица и како креветче за во викендица.
     
  4. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Најефтини се во Џамбо и на пластичарската, цената се движи од 3000 до 4500, во зависност од моделот и додатоците.
     
    На nene88 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Vo jambo mislam deka nemaat na dve nivoa, tuku se samo kako za igranje.na plasticarskata imaat i dodatoci za presoblekuvanje, igracki i sl. I vo bebesupermarket ne se skapu, vo enci menci ima i za 6000 mkd.
     
  6. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Јас бев во бебесупермаркет и воопшто не сум задоволна од моделите, а цените се плафон. Инаку сите монтажни креветчиња се на 2 нивоа, па и тие во џамбо, а имаат и подлога за пресоблекување и играчки, само што за мој вкус се прешарени, дречави, а на пластичарската има навистина голем избор.
     
  7. women17

    women17 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    26
    А што мислите за вакво креветче? Дали некој имал вакво или познава што имал? Дали е добро или оние другите монтажни се подобри?
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =333%2C500
     
  8. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Од кога бебето се става на долното ниво?
     
  10. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Кога ќе почне да станува само, за да не падне се спушта на долното ниво, или после една година кога ќе треба да ставиме душек.
     
  11. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Drustvo zdravo, znam deka ne e soodvetna temata, ama bi ve zamolila da mi pisete nekoe transportno krevetce od koe ste zadovolni, ama da e od poeftinite, deka mi treba za preku den, dolu da mi stoi, pa ne mi se davaat mn pari. Btw si imame edno ubavo krevetce pa ova samo za drnsko spienje I za na odmor. Sekoj sovet e dobredojden.
    P.S. Ako imate iskustvo od onie od locco crocco so se 3390 i 3790 uste podobro. Fala odnapred.
     
  12. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.733
    Пол:
    Женски
    Тоа од Џамбо ти е најефтина варијанта. Јас да немав ќе земев такво за во дневна. Имам креветче и во дневна и во спална, навечер си спие во креветчето во спална, дење во дневна и од прв ден така затеравме, супер ни е. Знам е наспано, како што треба, не се сеќирам да не ми падне, мераци.
     
    На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Da ne imas slucajno slika od toa od jumbo, inaku izvini kakvo imas ti?
     
  14. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.733
    Пол:
    Женски
    Јас имам обични дрвени, слика немам, обично монтажно креветче е, шаренко, во сите бои.
     
  15. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.995
    Допаѓања:
    279.297
    Не знам за кој модел точно прашуваш.
    Јас имам од Чиполино, Јасмин. Лани го зедовме од Локо Кроко околу 3900 ми се чини.
    Во глобала задоволна од креветчето. Ова го зедов за кај мајка ми, а дома имаме Хаук кое е за нијанса постабилно, но за парите си вреди и ова.
     
    На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.737
    Допаѓања:
    72.643
    Пол:
    Женски
    Okej e toa od Jumbo, jas vo Bansko kogaa bev minatata god takvo mi donesoa vo sobata za da nana sinko, super si bese krevetceto (sareno vo site boi e, imase jumbo nalepnica pa valjda e istoto). Imam slika ako sakas da go vidis, go slikav sinko vo nego tamu :)
     
    На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Duomna

    Duomna Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2016
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Mamicki kako ste zadovolni od ova krevetce?
     

    Прикачени фајлови:

  18. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    I jas sakamda znam, bas za ovie prasuvav.
     
  19. snegulkata

    snegulkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    28.327
    Јас имам Чиполино Јасмин и сум задоволна! Реално повеќе го користевме како кош за играње, и уште го користиме како кош каде ги собираме дел од играчки, ама имаше период кога беше бебе и преспиваше дење во него!
    Јас го земав 4500 денари пред 3 години! На две нивоа е, има дел за пресоблекување кој не го користев баш и има перде кое исто остана ниту еднаш неупотребено!
    Можеби сум грешка, ама мене некако сите тие креветчиња ми се исти, па мислам дека не би се направило посериозна грешка во изборот. Единствено да се запази да биде на две нивоа, а другото мислам исто е кај сите монтажни креветчиња!
     
    На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
  20. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.912
    Допаѓања:
    135.393
    Пол:
    Женски
    Jas imam slicni ssmo e dr marka kako bese onaa bugarskata bertoni mislam. Ok e vtoro dete isteravme so nego ama si imam i dusece plus. Vyoroto nivo e mn nisko pa jas i stavam 2 jorgana odizdola i e tamam na nivo na spalna