1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Монтажно креветче

Дискусија во 'Бебе' започната од women17, 12 мај 2014.

 1. women17

  women17 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  26
  Што мислите за монтажните креветчиња од кај пластичарската улица? Дали некој има купено од таму и како е задоволен од квалитетот? Разгледував дека таму се поевтини ама не сум сигурна дали се од добар квалитет не само да го земам и одма да се скине, скрши и слично... :/
   
 2. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.980
  Пол:
  Женски

  Јас немам, ама другарка ми си купи од таму и еве и второто дете спие во него.
  Сепак има различни модели, разгледајте убаво
   
  На women17 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  500
  Пол:
  Женски
  A дали некој знае како се движат цените на ваквите креветчиња? Имаме дрвено, ама сакаме да земеме вакво што би ни служело и како оградица и како креветче за во викендица.
   
 4. Rusi

  Rusi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  325
  Пол:
  Женски
  Најефтини се во Џамбо и на пластичарската, цената се движи од 3000 до 4500, во зависност од моделот и додатоците.
   
  На nene88 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.980
  Пол:
  Женски
  Vo jambo mislam deka nemaat na dve nivoa, tuku se samo kako za igranje.na plasticarskata imaat i dodatoci za presoblekuvanje, igracki i sl. I vo bebesupermarket ne se skapu, vo enci menci ima i za 6000 mkd.
   
 6. Rusi

  Rusi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  325
  Пол:
  Женски
  Јас бев во бебесупермаркет и воопшто не сум задоволна од моделите, а цените се плафон. Инаку сите монтажни креветчиња се на 2 нивоа, па и тие во џамбо, а имаат и подлога за пресоблекување и играчки, само што за мој вкус се прешарени, дречави, а на пластичарската има навистина голем избор.
   
 7. women17

  women17 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  26
  А што мислите за вакво креветче? Дали некој имал вакво или познава што имал? Дали е добро или оние другите монтажни се подобри?
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =333%2C500
   
 8. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.902
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Од кога бебето се става на долното ниво?
   
 10. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.980
  Пол:
  Женски

  Кога ќе почне да станува само, за да не падне се спушта на долното ниво, или после една година кога ќе треба да ставиме душек.
   
 11. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Drustvo zdravo, znam deka ne e soodvetna temata, ama bi ve zamolila da mi pisete nekoe transportno krevetce od koe ste zadovolni, ama da e od poeftinite, deka mi treba za preku den, dolu da mi stoi, pa ne mi se davaat mn pari. Btw si imame edno ubavo krevetce pa ova samo za drnsko spienje I za na odmor. Sekoj sovet e dobredojden.
  P.S. Ako imate iskustvo od onie od locco crocco so se 3390 i 3790 uste podobro. Fala odnapred.
   
 12. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  16.040
  Допаѓања:
  89.267
  Пол:
  Женски
  Тоа од Џамбо ти е најефтина варијанта. Јас да немав ќе земев такво за во дневна. Имам креветче и во дневна и во спална, навечер си спие во креветчето во спална, дење во дневна и од прв ден така затеравме, супер ни е. Знам е наспано, како што треба, не се сеќирам да не ми падне, мераци.
   
  На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Da ne imas slucajno slika od toa od jumbo, inaku izvini kakvo imas ti?
   
 14. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  16.040
  Допаѓања:
  89.267
  Пол:
  Женски
  Јас имам обични дрвени, слика немам, обично монтажно креветче е, шаренко, во сите бои.
   
 15. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  15.425
  Допаѓања:
  267.830
  Не знам за кој модел точно прашуваш.
  Јас имам од Чиполино, Јасмин. Лани го зедовме од Локо Кроко околу 3900 ми се чини.
  Во глобала задоволна од креветчето. Ова го зедов за кај мајка ми, а дома имаме Хаук кое е за нијанса постабилно, но за парите си вреди и ова.
   
  На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  14.611
  Допаѓања:
  70.686
  Пол:
  Женски
  Okej e toa od Jumbo, jas vo Bansko kogaa bev minatata god takvo mi donesoa vo sobata za da nana sinko, super si bese krevetceto (sareno vo site boi e, imase jumbo nalepnica pa valjda e istoto). Imam slika ako sakas da go vidis, go slikav sinko vo nego tamu :)
   
  На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Duomna

  Duomna Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2016
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Mamicki kako ste zadovolni od ova krevetce?
   

  Прикачени фајлови:

 18. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  I jas sakamda znam, bas za ovie prasuvav.
   
 19. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.828
  Допаѓања:
  28.279
  Јас имам Чиполино Јасмин и сум задоволна! Реално повеќе го користевме како кош за играње, и уште го користиме како кош каде ги собираме дел од играчки, ама имаше период кога беше бебе и преспиваше дење во него!
  Јас го земав 4500 денари пред 3 години! На две нивоа е, има дел за пресоблекување кој не го користев баш и има перде кое исто остана ниту еднаш неупотребено!
  Можеби сум грешка, ама мене некако сите тие креветчиња ми се исти, па мислам дека не би се направило посериозна грешка во изборот. Единствено да се запази да биде на две нивоа, а другото мислам исто е кај сите монтажни креветчиња!
   
  На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. M&M

  M&M Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  5.585
  Допаѓања:
  128.467
  Пол:
  Женски
  Jas imam slicni ssmo e dr marka kako bese onaa bugarskata bertoni mislam. Ok e vtoro dete isteravme so nego ama si imam i dusece plus. Vyoroto nivo e mn nisko pa jas i stavam 2 jorgana odizdola i e tamam na nivo na spalna