1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Монтевидео (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Someonespecial, 14 март 2013.

 1. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.087
  Допаѓања:
  163.423
  Пол:
  Женски
  Во сабота почнува нова серија на Канал 5 - „Мoнтевидео“ :)
  Серијата е адаптација на истоимениот популарен филм во продолженија.

  Ќе ја гледате ли серијата? Јас дефинитивно ќе ја гледам, според инсертите на најавата ми изгледа многу забавна и комична :D

  http://www.youtube.com/watch?v=9nMRP6BnX5g
   
  На Jule.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Да обавезно јас малку го имам гледано на RTS мислам дека беше доста комичен и забавен филм.Гледам дека темаата во филмот е поврзана со фудбал па ќе гледам....инаку најавата е доста добра особено моментот кога кажува Ние никогаш не сме имале пари :D жално но вистинито.
   
 3. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  да не знае некој колку епизоди има серијава ????Иначе и јас ја гледам многу ми е убав Тирке и тој Балерина што му е надимак а и содржината ми се свиѓа :)
   
 4. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Првата сезона има 9 епизоди.
  Втората сезона има исто 9 епизоди и таа сега се дава во Србија.
  Ќе има и трета последна сезона од 9 епизоди.
   
 5. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  :( не е фер сакам повеќе епизоди :( иначе јас си ја гледам сега изгледа тоа е втора сезона кога идат во возот...е ега има трета?излезена или уште не и ако не кога ќе излезе?
   
 6. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.171
  Пол:
  Женски
  мхм ја следам , ептен ме опушта така викендски навечер со сестра ми
   
 7. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Трета сезона на РТС ќе се дава од идната година, не е уште излезена, моментално во Србија се дава втора сезона. Кај нас почнаа од почеток, прва сезона.
   
 8. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.087
  Допаѓања:
  163.423
  Пол:
  Женски
  А втората сезона ќе ја даваат кај нас? :?:
   
 9. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Зар те није срамотаааа што ти љубиш младог момкаа матора девооојкаа

  Најѕверската серија евер ! Ги обожавам бе ! Ама и колку се убави сите глумци...Срби шта чеш ! Нема смеа асална без нив :D
   
  На stojanovskata и Someonespecial им се допаѓа ова.
 10. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Да, ама изгледа не одма, зошто сега се прикажува во Србија.
   
 11. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  многу убава серија , а и глумците не се за фрлање, уф.. :D
  инаку да не знаете кога има реприза од последнава епизода? :)
   
 12. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Треба да има во сабота околу ручек.
   
 13. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  Јас малце прочепкав по интернетов и во Србија веќе сите се излезени серии,втората сезона ја има на ју туб цела мисалм 9 епизоди и си ги изгледав и многу се интересни а третата сезона едни викаат во мај годинава други во септември оваа година..едвај чекам Тирке ми фали :D
   
 14. hrcace

  hrcace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  160
  мене ме нервираат сите женишта во серијава :D што е до мене слободно може Тирке сам да глуми. Никој друг не е потребен, пак ќе има гледаност :D
   
  На stojanovskata и Someonespecial им се допаѓа ова.
 15. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  кога има реприза ? или некој да ми даде линк од вчерашната епизода :))
   
 16. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Денеска почнува втората сезона.
   
 17. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  не не вчера почна !!!
   
  На hrcace и Someonespecial им се допаѓа ова.
 18. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.087
  Допаѓања:
  163.423
  Пол:
  Женски
  Третата сезона доснимена ли е, планираат ли да ја даваат на Канал 5? И дали ја има онлајн? :?:
   
 19. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Не е ни почната со снимање, треба во 2014 да се дава во Србија.
   
 20. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  грешна ти е информацијата!Веќе е снимена серијата а примиерата во србија ќе биде во септември!