Монте Карло

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од krofnicka27, 19 февруари 2017.

 1. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  9.257
  Пол:
  Женски
  Немам видено ваква тема, па решив да ја отворам. Ако случајно е дупла, нека оди в канта :)
  Дали некој од вас бил во овој град? Ако сте биле, дали ви се допадна, а ако не, дали би сакале да го посетите? :) Доколку имате некои ваши слики од Монте Карло, можете да ги ставите :)
  Јас бев пред 2 години и морам да кажам дека ми е еден од најубавите градови во светот. Почнувајќи од казината и луксузните бутици, па до панорамскио поглед на градот. Еве неколку мои слики
   

  Прикачени фајлови:

 2. Troi

  Troi Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  758
  Пол:
  Женски
  Мене па воопшто не ме воодушеви. За живеење- мирно градче, во ред е.
  Како туристичко место не баш, има многу поубави и поинтересни места за туризам од Монако.