(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

 1. Zocuska

  Zocuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  1
  Слабеење до Нова Година

  jas ke slabeam 8 kg duri i premnogu ke mi bidat:D resena sum iii znam deka ke bide posto sum oslabila veke 20 kg:D
   
 2. LittleMissSunshine

  LittleMissSunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  19
  Слабеење до Нова Година

  Еве и ја почнувам од денес сакам да ослабам 10 кг до нова година ќе комбинирам повеќе диети и ќе вежбам пилатес за почеток а после може и нешто друго и мене ми е највеќе заради облеката многу се нервирам коа ќе видам нешто што ми се свиѓа а нема број за мене или не ми стои убаво :(
   
 3. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.449
  Слабеење до Нова Година

  Се најдовме мрснички ќе си се тешиме тука. :rofl:
  Иначе и ја сум на диета (на Жан Митрев) веќе трети ден, резултати освен очајно скришно sиркање по благцето не сум приметила но ќе ве известувам за мојот напредок (ако воопшто го има). :D
   
 4. vogue.trandland

  vogue.trandland Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Слабеење до Нова Година

  Здраво девојки :) Јас таа цел, да симнам некои 7-8 килца до нова година ја поставувам веќе 3 години :D ама некако не успевам. Па така туркам до мај/јуни, кратки пантолончиња, бикини и слично... :$ сеуште се трудам да успеам :$ па еве, и јас ке ви се придружам, како и секоја претходна година :D
  Мотивација.... да се чувствуваш посамоуверено и покомфортно во своја кожа и нормално да немаш проблеми со јакни, фармерки, кратки фустанчиња :) :$
   
 5. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  297
  Слабеење до Нова Година

  Епа девојки ме мотивиравте и мене , па се решив и јас да почнам од утре :)
  Треба да ослабам доста, сега за сега не зацртувам бројка , бидејки немам моментално ни вага...
  Ке си купам набрзо :)
  Мојот план е едноставен, почнувајки од утре секој втор ден ке ми биде овошен т.е наутро ке јадам овошје (една врста) и ке пијам вода, а навечер салата и супи.
  Па ке видиме како ке испадне. :)
   
 6. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  2.947
  Слабеење до Нова Година

  И јас ке ви се придружам, јас имам вишок некои 5-6 кила, проблемот кај мене е што многу лесно ги симнувам, ама уште полесно ги качувам, како да си останам после на тие килограми не знам :worried:
   
 7. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  Слабеење до Нова Година

  Ете ме и мене :D Не сум дебела, свесна сум за тоа и сите ме уверуваат, ама од порано си имам комплекс набиено дека сум полничка малку, мислам дека имам 2-3 килца плус, отприлика. Без нив ќе се чувствувам мнооогу поубаво, па ај да се решам да ги симнам, ама долгорочно а не да ги вратам за 1 недела и тоа повеќе. Затоа да слабееме ама здраво, не нагло. Планирам да намалам количински на исхраната ама од ништо да не се лишувам сосема, и да вежбам колку што можам. Па таман 3 килца до Н.Г, по едно килце месечно :D :*
   
 8. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  134
  Слабеење до Нова Година

  и јасссс :) :)
   
 9. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.537
  Слабеење до Нова Година

  Девојки јас нема да бидам на диета но сепак ве подржувам :) Јас имам другпроблем како да си ја одржам оваа тежина до Н. Год :sweat:
   
 10. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  Слабеење до Нова Година

  Јас сум со вас почнав понеделнички..Доручек вода со лимон,ручек супа и малку многу малку 3 сан кифлицка со ајвар...Вечера вода..Утре овошен ден :( Се надевам ке смршам некое килце!! Заедно сме посилни ;)
   
 11. sunnygirl

  sunnygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  19
  Слабеење до Нова Година

  we share the same story :D :D и јас сим ИН

  кажете резлутати
   
  На beticka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.449
  Слабеење до Нова Година

  - 1кг..
  сега за сега 8) :lol:
   
 13. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  Слабеење до Нова Година

  2 ден и само на овошје..Морам да кажам супер си го поминав..На работа си каснав банана и јаболка а домче салата..Морам да издржам,морам да ослабам...Заедно сме посилни..Како Ви оди Вас
   
 14. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  111
  Слабеење до Нова Година

  Еве и јас да ви се придружам, никако да се одлучам да ослабнам 4,5 кила кои не ми се толку потребни ама јас би си се чуствувала поубаво. Сеа имам 59 :) а мојата цел е 54,55 :) со не многу строга диета и возење орбитек. Може ќе успеам и пред Нова Година :D ќе ве известувам како напредувам.
  Имам едно прашање дали некој знае да ми препорача некој салон во кој прават рачни масажи против целулит ама да се добри и ефикасни, бидејќи тоа ми е голем проблем покрај овие 4,5 кила :lol:(може и преку ЛП да ми пратите за да не бидеме офф топик :* ) . Фала однапред.
  Позз
   
 15. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  Слабеење до Нова Година

  Женски како оди,Ве нема нешто да пишете да не се откажавте!? Јас добро се држам..Утре следува пак овошен ден..
   
 16. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
  Слабеење до Нова Година

  И јас ви се придружувам, сакам да ослабам 15-20 килограми... :) :)
  проблем ми е само што сум во школо насабајле и незнам што да јадам до кај 1 саат.. :^)
  Секој 2 ден ке ми биде овошје и зеленчук, а другите денови за ручек манџички :D грашак,боранија,грав... :wasntme:
   
 17. beticka

  beticka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  22
  Слабеење до Нова Година

  POZDRAVCE DO SITE STO SE NA DIETA,JAS VI POSAKUVAM SAMO USPEH.NAJZDRAVATA DIETA SPORED MENE E:DORUCKUVAJ SAM,RUCEKOT PODELI GO SO PRIJATELOT,A VECERATA PODARIJA NA NEPRIJATELOT,NA OVA DODADETE SEKOE UTRO CASA ZA POCETOK MLAKA VODA PODOCNA CASA I POLOVINA ,I PO 17C. ZABORAVETE NA BLAGO ,SOLENO I SEKAKVI PIJALOCI OSVEN VODICKA,AKO NEMOZETE DA IZDRZITE 1 VARENO JAJCE E VO RED AMA DA NE VI PREMINE VO NAVIKA,JAS VAKA SIMNAV 14KG ZA 6 MESECI I NE ZABORAVAJTE SEKOJA RIGOROZNA DIETA MOZE DA NAPRAVI MNOGU STETA ,I SEKOJ PRAZNIK SE POVTORUVA AMA SO DOBROTO ZDRAVJE E I DOBROTO RASPOLOZENIE.I DOBRO BI BILO DA SE POGLEDNUVATE POCESTO VO OGLEDALOTO TAKA NEMA SANSI DA GO IZGUBITE INTERESOT I DA ZABORAVITE NA DIETATA.MOETO LICNO ISKUSTVO SAKAV DA GO SPODELAM SO SITE VAS ZOSTO JAS KILOGRAMITE NE GI POVRATIV VEKE 6 GOD.METABOLIZMOT SE MENUVA I TELOTO SAMO SE KONTROLIRA SE RAZBIRA BEZ PREJADUVANJE.POZDRAV
   
  На Zamzara му/ѝ се допаѓа ова.
 18. vesna31

  vesna31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  9
  Слабеење до Нова Година


  Јас не сум се откажала, сеуште сум на Аткинс добро ми е, малку ме факаат кризи за благо али мора да издржам , нема да се откажам. Ајде феминки кажете некој резултат!! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 19. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  5.136
  Допаѓања:
  61.318
  Слабеење до Нова Година

  СУПЕР што има некој вид на група за поддршка! Мене мноооогу ми треба поддршка, сакам да ослабам 10 кила. Сите надежи ми паѓаат кога ке сфатам дека не сум ослабеа а сум гладувала, ама сега сакам да издржам па што сака нека биде!
   
 20. Zocuska

  Zocuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  1
  Слабеење до Нова Година

  inace si se tesam uste za da pocnam i samo si jadam:D sea ne se 8 kg tuku 10 posto se zdebeliv:worried: