1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

  1. Marija Stela

    Marija Stela Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2018
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    259
    Пол:
    Женски
    Претерав со празниците дојдов до 92.4.Вчера се ставив на нешто слично на ун само повеќе овошје отсабајле смути си правам со банана малини аронија чиа семе,јатки и уште некое овошје до 13 часот.Во 14часот ми е ручекот немешам јаглехидрати со протеини и многу салата 2 парчиња тонус леб.За вечера костени тиква пуканки или мелени семиња со кисело млеко плус порција салата.Начинот на исхрана е од нутриционист минатиот пат за една недела исгубив 3.3 кг.Сега за еден ден 2 кила сабајле вагата покажа 90.4кг.
    Наредно мерење на 2.02.Денес за ручек компир манџа со салата и тонус.Овој пат решителна до целта.
     
    На Summer16 и SwanMay им се допаѓа ова.
  2. Summer16

    Summer16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2018
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    1.358
    Пол:
    Женски
    А јас пак до 93кг (facepalm):headbang::headbang::headbang:
    Многу се знам но ќе продолжам после 20ти со диета бидејќи имаме многу имендени и доколку почнам знам нема да издржам. Сега за сега сум решителна се надевам така и ќе остане:^)
     
  3. Summer16

    Summer16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2018
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    1.358
    Пол:
    Женски
    Воедно сакав да те прашам колку време го држеше тој режим минатиот пат и колку килограми беше минус
     
  4. Marija Stela

    Marija Stela Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2018
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    259
    Пол:
    Женски
    За една недела -3.3кг.Многу се слабее и убаво се чувствуваш со овошјето отсабајле и пијам вода негазирана околу 1.5 до 2 кила.Секое сабајле детокс.Режимот го дава Цвета Динева одев со години кај неа.
     
    На Summer16 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Summer16

    Summer16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2018
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    1.358
    Пол:
    Женски
    Јас бев на ун месец и нешто но правев многу грешки и бев -8 но еве сега за празниците бидејќи немам контрола 3кг вратив :D ти секоа недела слабееше по толку нели
     
  6. Marija Stela

    Marija Stela Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2018
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    259
    Пол:
    Женски
    Првата после по кило и нешто
     
    На Summer16 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Marija Stela

    Marija Stela Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2018
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    259
    Пол:
    Женски
    Девојки дали ако не се јаде после 18 часот може да се ослабе?Дали имал некој такво искуство?
     
  8. vectra20

    vectra20 Активен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2018
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    108
    Најголемата грешка е да не се јаде после 18часот или после 20 часот.
    Го забавуваш метаболизмот. Битно е храната да е чиста на пример пилешки стек со интегрален ориз.
     
  9. MrKJ

    MrKJ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2018
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    163
    Пол:
    Машки
    : )
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Moжеби грешам ама
    Здраво ли е воопшто да се симне дури над 3 кила за само една недела?:|
     
  11. Brunebrune

    Brunebrune Активен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2019
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Незнам дали и на некој од бжвас вусе случило, има веќе 1 недела што почнав со ун диета иако направив неколку прекршоци имам вртоглавица и некако ко изгубен германец сум а пиам многу телности сакам да ослабнам никогаш до сега не ја постигнав посакуваната килажа веќе од мала возраст сум таква
    Висока сум 160 а тешка 87 кг сакам до лето да бидам 70 кг имам брз метаболизам
     
  12. vectra20

    vectra20 Активен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2018
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    108
    Со ун диета никогаш нема да убрзаш метаболизмот туку баш спротивно, се успорува. Ако се оди почесто во вц незначи дека метаболизмот е брз. Смени диета за да си немаш понатамошни проблеми.
     
    На Brunebrune му/ѝ се допаѓа ова.
  13. SaraTrajkova

    SaraTrajkova Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2015
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    22
    Дали некој е запознаен со raw food diet бидејќи неможев да најдам ваква тема сакав да прашам дали има ефект во слабеење и што, како ... ?
     
  14. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.547
    Допаѓања:
    2.775
    Пол:
    Женски
    Ова ти е сурова храна, поточно, органска и непроцесирана. Веганска. Не смееш да ја загреваш, пржич или печеш. Барем 80% од храната. И ако ја печеш, не повеќе од 50C. Ако мислиш дека би можела да издржиш и ако имаш силна волја и цврст карактер за диета, нема да ти биде тешко. Можеш да си блендаш смути, цедеш сокови. Ќе си направиш еден вид на детокс.
    Свежо овошје и зеленчук, јаткасти плодови, риба свежа, јајца(живо јајце).. 80% од храната не смее да е преработена... варена, печена или пржена. Имаш и raw recipes и десерти по google.
    The raw food diet is made up of foods that have never been cooked. Processed and refined foods are discouraged.
    Не смееш кафе и чај.
     
    На theowndemon и SaraTrajkova им се допаѓа ова.
  15. MrKJ

    MrKJ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2018
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    163
    Пол:
    Машки
    Од 113, моментално 76 кила. Во последните 1- 1ипол месец само едно кило симнав, но обемот на стомакот се намали за 7-8 сантими.... : ) Многу вежбање, протеински храни, и кардио, во последниве два месеци. Уште 7-8 кила до стомачни. 68-69 кила, најдоцна до крајот на март, тогаш ќе го трчам првиот планински маратон Водно-матка. : )
     

    Прикачени фајлови:

    На Alanna, IamSexyAndIKnowIt, Ariel и 6 други им се допаѓа ова.
  16. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.554
    Допаѓања:
    151.177
    Уште не јадеш ништо или почна со храна?

     
    Последна измена од модератор: 24 јануари 2019
  17. MrKJ

    MrKJ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2018
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    163
    Пол:
    Машки
    Да, јас сум. Инаку веќе еден месец јадам, во последниве 30тина дена 2 пати нејадов, еднаш 3 дена и еднаш 4 дена без јадење, а кога јадам, јадам или само еднаш во денот, и сега кога почнав со доста поинтензивни тренинзи, вежбање со поголеми килажи, два пати во денот, пред тренинг, овошје, салата и високо протеински јадења, најчесто месо(разни врсти, не сум прибирлив за месо седодека внесам доволен број на протеини), и по тренинг исто така месо. : )

    Првата слика од лево ми е некаде околу почетокот на 2018 можда Фебруари, и на првата слика веќе имав симнато околу 10-15 кила, бев доста поголем, подебел, и од првата слика, но дури кога симнав нешто малце килажа почетна направив фотки, онака кога сум во највисоките килажи што бев имам само фотки од лицето како селфиа и слично... и сум огромен и во лицето, но не ги прикачувам тие овде...
    Прва слика немав ни грам мускулна маса..

    Вторава слика е од сега, вторник. 2019та година, 76 кила, 165 висина, околу 20тина проценти body fat(натпреварувачите за физички тела и бодибилдинг намалуваат body fat под 7 проценти за мажи), околу 6 кила до стомачни и 10тина кила до многу изразени стомачни. : )

    Крајна цел околу 5-10 проценти body fat и - следам еден русин на Јутјуб - https://www.youtube.com/channel/UCAcQW_4qZ12wNt3T0M9b-Vw

    Вакво некое тело да изградам за 2-3 години. : )

    Ти Алиса, како напредуваш?
     
    На vectra20 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Christine01

    Christine01 Нов член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2019
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Луѓе дали може некој да ми помогне со слично искуство,имам 58 килограми висока сум 163 знам дека не е некој огромен вишок ама сакам барем да симнам 4 килограми.Веќе 1 ипол месец се мачам со диети али никаков ефект не гледам.Хелп:(
     
  19. malasimba

    malasimba Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2018
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    Јас ја имав истата килажа и висина. Одев 3 месеци кај нутриционист и стигнав до 53 кг. На кратко, доручек само овошје, ручек зеленчук, манџи, просо, киноа, турлитава и сл, вечера секогаш салата. Месо немав, можеш риба само 2 -3 пати неделно. И пиење вода 2 л. на ден. Пробај, ем здраво ке се храниш ем ке слабееш :)
     
  20. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.554
    Допаѓања:
    151.177
    Двете слики не се од ист човек
    Тетоважата е на различни страни
    На првата е на лева рака а на втората десна рака
    Помалце да лажиш друг пат
    Биди поздравен