(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

 1. Fit Girll

  Fit Girll Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Рестрикција?
   
 2. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  15.860
  Хелоу женски.
  Америка и нездравиот начин на живот таму ми донесе 9кг плус. Со оглед на мојата висина не можам да си го дозволам тоа, многу потешкотии ми создаваат тие неколку килограми до тој степен да станав безволна, одењето по скали стана хорор за мене, за едно врзување патики трошам огромен напор и сила, така да сите овие работи ми станаа преку глава и решив дека мора да се вратам на старата килажа.
  Прва недела ми е на хроно, се надевам ќе има резултати, од физичка активност нема ништо освен одење пешки од работа до дома по подолгиот пат.
   
  На najjacha му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Сончоглед

  Сончоглед Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Ke moze li link do keto predizvikot? Thx :)
   
 4. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.598
  Допаѓања:
  86.746
  Пол:
  Женски
  Денес праска, кисело млеко, малку сончоглед, некое варено јајце, патлиџан салата.
  Да не заборавам..
  tenor.gif
   
 5. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.443
  Допаѓања:
  18.351
  Пол:
  Женски
  До 31 јули беше пријавувањето, на еден српски блог го најдов..
   
  На Сончоглед му/ѝ се допаѓа ова.
 6. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.598
  Допаѓања:
  86.746
  Пол:
  Женски
  Четврти ден и ништо освен течности не ми сака телово. До сега само кафе и праска. Подоцна можно е мала чаша томатело со зачини.. пилешки стек и толку.

  Sqo.gif
   
  На Heleny му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LadyyGaga

  LadyyGaga Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2012
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Здраво, не знам дали ова е соодветна тема за моето прашање но ќе си ја пробам среќата :). Ве молам доколку некој има искуство со Д-р Митов да ми пиши нешто повеќе. Благодарам
   
 8. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Здраво, би сакала некој што имал искуство или па слушнал од други, да ми каже која од тие диети изгуби х (поголем број) кила за пр две недели т.е краток период (ме разбирате нели) е најдобра и најефикасна?
  Да свесна сум дека воопшто не се здрави овие диети и дека секако има јо јо ефект но овој пат ептен ми е итно, за две недели имам многу важен настан, после тоа веетувам ќе почнам со здрава исхрана и вежбање8)
   
 9. Lea.Messi

  Lea.Messi Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  1.369
  Јас ја држев диетата до јаворов сируп, 10дена е ама имаше и те каков ефект
  Никогаш не сум имала порамен стомак и поубава кожа :)
   
 10. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.598
  Допаѓања:
  86.746
  Пол:
  Женски
  Пет.
  Мотивацијата ми е сеуште присутна. Издуеноста, т.е. течностите се слизнати. Цревата прочистени:)))
  За јадење, поима немам шо ќе биде...правев полнети пиперки со ориз и месо ама јас нешто немам ќејф за такво нешто. Туна можда, јајца варени..салата некоја.
   
 11. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  1.686
  Пол:
  Женски
  Дали овој чај некој го има користено дали навистина има ефект, а и дали има несакани ефекти?? 57977549-5616-4564-B682-DDE547BAE35E.jpeg BCA7566D-3511-4942-A304-9B764DBF2616.jpeg
   
 12. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.598
  Допаѓања:
  86.746
  Пол:
  Женски
  Шести ден. Ептем сум хепи. Мотивација продолжува, немам напади на 'сеа ќе го изедам фрижидерот', се е под контрола и ќе се иде даље. По одреден момент ќе може и физичка активност, ова жешково да мине прво оти срцето ќе ми откаже.
  Денес...за сега јогурт за подоцна ќе видам што ќе ми се јаде. Можда компир да сварам и домати,краставица салата, вечер па јогурт, јатки и тоа е.
  Мишелинките се слизнати али рано е за веселби. Ова се течности и ако продолжам, а ќе пошто конечно инаетот ме фати....ќе заличам и на човек.
   
 13. Fit Girll

  Fit Girll Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Јас ги имам пиено капсулите од SLC и немаше апсолутно никаков ефект. Истото е и со чаевите. Без правилна исхрана пиј што сакаш залудно ти е.
  И мој совет, подобро не се лажи со чаеви и апчиња ќе си заштедиш пари , а воедно и нерви. Верувај ми нема никаков ефект.
   
 14. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.443
  Допаѓања:
  18.351
  Пол:
  Женски
  Резултати за 12 дена на Кето:

  1ви август
  75кг
  Обем на рака:32
  Обем на гради:98
  Обем на струк:90
  Обем на колкови:103
  Обем на нога:62

  12Август
  73кг
  Обем на рака:30
  Обем на гради:91.5
  Обем на струк:82
  Обем на колкови:100
  Обем на нога:58

  Вагата во пензија оди.
  Од денес само метрото ќе “игра”. :)
   
  На najjacha, zhap4e, MamaYette и 5 други им се допаѓа ова.
 15. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.598
  Допаѓања:
  86.746
  Пол:
  Женски
  Браво Chanelle. Требаше и јас да се измерам со метрото. :)
  Седми ден. Боље не сум се осеќала сто години. На пола ми е телото од балонот кој бев. Се е спласнато особено половината и стомакот. И сепак ова се течности. Коа фаќам кожата сега, толку минијатурно салце има не неа...а изгледав ко двеста кила да имам, отечено, изобличено. И градиве не ме стегаат деновиве, и срцето не го осеќам слабо ко да ќе престане да работи. Ќе сменам исхрана јас за до крај на животот.
  Денес...печени тиквички, моркови со лук. Јогурт, домати, варен стек.
   
  На Chanell* му/ѝ се допаѓа ова.
 16. riba79

  riba79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  za kolku vreme oslabna?moze li da pises sto jades pretezno?
   
 17. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.443
  Допаѓања:
  18.351
  Пол:
  Женски
  За 10 дена е тој резултат.
  Јадам најчесто јајца за доручек, во комбинација со парче сланина и краставица/домат, ручек е месо секогаш скоро, вечера туна со маслинки/кисели краставички.
  Полнети модри домати со мелено месо, или со моцарела, исто често ми е на мени.
  Кога не сум гладна си правам нес кафе со стевиа,една лажица масло од кокос,малку млеко од бадем и шлаг внатре. Ова заменува оброк бидејќи внесуваш доволно маснотии
  со маслото и шлагот.
  Ужина кикирики со мала количина на јх или две коцки темна чоколада.
  Бадем,лешник, краставичка со крем сир..
  Се уредно си премерувам на дигитална вагичка и си внесувам во my fitness pal, па водам сметка да дневниот внес на јаглехидрати не надмине 30грама.
  Многу вода пијам, и обична и кисела.
   
  На riba79 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. riba79

  riba79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  nekako mnogu mi se vidoa 13 kg za 10 dena..Bravo devojko.
   
 19. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  15.860
  Ден 20, хроно исхрана.
  Појадок, пржени пиперки со јајца, тонус леб и домат

  Ручек, ради претоплото време трети ден како ручекот ми е само салата затоа што ми е претешко да јадам месо. Домат, маслинка, пиперка, белка од јајце, кромид, зачинето со оригано и маслиново масло

  Вечера, парче месо со салата

  Се немам мерено ниту во обем ниту во килажа, ке чекам да помине месец дена и тогаш ке се измерам затоа што секогаш до сега вагата е она што ме демотивира.
  Се станува полесно, полна сум со енергија и од четири реда стомак сега остана само еден. Разликата се гледа само се плашам дека вагата нема да се сложи со мене

  И ден 20 без благо и лубеница, тоа ми е најтешкото и не ми се верува дека издржувам без било каков вид на шеќер.

  Вода по минимум 3 литра дневно деновиве
  И така...
   
  На riba79 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  7.880
  Допаѓања:
  40.945
  Туна не е добро да се јаде повеќе од еднаш неделно.