(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

 1. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.726
  Допаѓања:
  21.429
  Пол:
  Женски
  По еднаш до два пати јадам јас.

  А зошто не е?
   
 2. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.726
  Допаѓања:
  21.429
  Пол:
  Женски
  2кг, какви 13 :o

  13кг вкупно за 5 месеци.
  Нема шанса на нешто толку ригорозно да се нафатам.
   
  На riba79 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.902
  Допаѓања:
  92.528
  Пол:
  Женски
  Осми ден :clap: кој инает ме има фатено, т.е. ми се има вратено, немогуќе. Ми фалеше оваа мотивацијава.
  Урда (несолена некоја), пиперки, јогурт, домати..такви ствари за денес.
   
 4. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.902
  Допаѓања:
  92.528
  Пол:
  Женски
  Деветтт. Нешто ќе јаде, што уште не знам:))) дебели јуриш :P:dance:
   
 5. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.902
  Допаѓања:
  92.528
  Пол:
  Женски
  Десет дена Батак Република ]:)
  пошто по гости сум, вчера повеќе шеќери (овошје - круша, пола портокал, пола банана, лимонада, сок вишна) внесов одошто било што друго. Денес кисело млеко, пуканки, салати, чикен малку.:bug:
  Коа ќе осексуљавам мале:inlove: кај ќе ми е крајот:D
   
 6. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.187
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Ќе може сепак линк од блогот?
   
 7. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.726
  Допаѓања:
  21.429
  Пол:
  Женски
  https://ketoishrana.com/

  повели
   
 8. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.902
  Допаѓања:
  92.528
  Пол:
  Женски
  11...за сега е супер. Раце, нозе, грб, задник, половина, стомачиште..се' е ослабнато. Ќе се продолжи.
  Денес..грозје, козјо сирење, пченка варена..и нешто посуштинско пошто осеќам тро глад вчера и денес. Некоја манџурија сакам.
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  10.841
  Пол:
  Женски

  Kако ти оди? Се мислам да почнам и јас..
   
 10. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.726
  Допаѓања:
  21.429
  Пол:
  Женски
  Ми здодади месово.
  Неделава прасм отстапки, јадам малку ориз,малку компир.. вчера ѓеврек.
  Од утре почнувам egg fast некои 3-4 дена само јајца, без месо, во комбинација секако со некој зеленчук.. краставица и сирење ваљда.
  Добро ми одеШЕ, ама после еден ден мамење тешко е да се вратиш назад искрено.
  Пробувам од утре.
   
  На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
 11. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.902
  Допаѓања:
  92.528
  Пол:
  Женски
  13ти.. се држам. Вчера смоки ми се јадеа, ми се плачеше:)) тоа и јадев. Плус кисело млеко, плус кришка црн леб, плус диња.
  Денес ќе видиме. Издуена сум во стомакот оти се пореметив деновиве. Пошто не сум дома па, се' ми се сведе на минус калории само, минус во количина храна и, ради реда да се јаде. Денес се прибирам па, можно е некоја манџурија да си направам со компир, пиперка, патлиџан. А, утре или задутре да направам течен ден. И т'ј.
   
 12. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  1.126
  Пол:
  Женски
  Јас се почнувам со диети ама 2дена и толку, продолжувам со старите навики. Не знам што карактер ќе бев. Имам многу потреба да ослабнам ама ете се си наоѓам некои изговори и никако да биде. Без благо пак не можам да дишам... Дај мотивирајте ме малку, кажете ми што да правам, некој совет... Ќе пукнам веќе не можам во огледало да се гледам. Имам барем најмалку 20кг за симнување...
   
 13. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  10.841
  Пол:
  Женски
  Јас највеќе пазам на исхраната кога вежбам, не знам зошто. Дали бидејќи вежбам па да не е залудно вежбањето, навистина не би знаела да кажам. Ама особено наутро кога вежбам ефект имам, а инаку не. Ке си речам ај вечер ке вежбам и денес што се не ќе изедам и после ме мрзи да мрднам.
   
  На Summer16 и theowndemon им се допаѓа ова.
 14. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.266
  Допаѓања:
  102.879
  Ова ко јас да сум го пишела. :D Јас вежбам исклучиво сабајле, ако речам "ај поручек" не се ни залажвам себеси, само тие околу мене. И на гладен стомак најдобро функционирам, мислам океј на гладно за вежбите дома, после појадок, да спадни малку па теретана. Денес се силев со една банана да вежбам и ми се врати на гла.
   
  На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  1.126
  Пол:
  Женски
  За утринско вежбање не сун ни пробала, ама затоа се си велам после, после и никако да дојде тоа после.:D Голема мрза сум ептен. Ама кг сами магично бема да си заминат, сигурно.
   
  На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  10.841
  Пол:
  Женски
  Јас најпродуктивна сум наутро, како се смалува денов мене ми опаѓа енергијата, не можам да замислам да треба нешто да работам навечер, не знам како би изгледало тоа:shake:
  Уствари знам, ништо не би било сработено:rofl:
   
  На theowndemon и Summer16 им се допаѓа ова.
 17. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.902
  Допаѓања:
  92.528
  Пол:
  Женски
  14ти... течности за чистење. Почна со кафе, праска, чај Алкалакс:))))) друго ..ќе се налевам со вода.
   
  На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.269
  Допаѓања:
  28.319
  ме примате назад ?????
  бев -5
  месец време не се пазев и вратив 2
  сеа пак исто горе доле и газот пак одпозади
  ке се трудиме друго нема
   
  На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  10.841
  Пол:
  Женски

  Те читам последниве 2-3 дена, диета држиш? Или некој твој режим?
   
 20. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.902
  Допаѓања:
  92.528
  Пол:
  Женски
  моја измишљотина е. Само редуцирам калории, внесувам во My fitness pall Или како и да се викаше апликацијата..одредени мрсни работи избегавам и тоа. Немам некои посебни правила освен што гледам таму да внесувам повеќе масти и протеини и помалку шеќери и јаглехидрати пошто кога почнав, тоа ми беше проблемот.
  Заборавив..вчера имав free day со пар guilty pleasures, зготвено за мое добредојде од татко ми:)))
   
  На Chanell* и Carolin. им се допаѓа ова.