(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

 1. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.317
  Допаѓања:
  17.237
  Пол:
  Женски
  Доручек
  C2A45441-BA9A-4418-9212-EFD5B0BC15D6.jpeg
  Јајца,Гауда кашкавал,една лажичка печурки во павлака+брокула,спанаќ,авокадо и краставица со лимета.
  После доручекот чајче 56E5CD56-02D4-4A45-AFE9-8DB8A0A1500A.jpeg

  Ручек планирам туна со кромид,лимон и патлиџан:angel:
   
  На ALISA0000 и zhap4e им се допаѓа ова.
 2. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  Феминки може да ми предложите некоја ефикасна диета за побрзо да симнам уште 6 кила? Иначе имам 46 и потребни ми се само уште тие да ги симнам. :worried:
   
 3. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.848
  Допаѓања:
  6.541
  Пол:
  Женски
  Сакаш да бидеш 40 килограми?
   
 4. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  Па очигледно сакам чим барам хелп :?:
  Единствен проблем ми е шеќерот па затоа имам проблем со начинот на исхрана. Не можам да не јадам и кога сакам да ослабам знае да падне. Незнам ни како да го контролирам а да нема проблеми со тежината.
   
 5. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.848
  Допаѓања:
  6.541
  Пол:
  Женски
  @Dashing:) Срцка ти не треба да симнеш килограми, колку и да си висока (т.е. ниска) не верувам дека грам од тие 46 килограми се вишок. Што треба да направиш е да се сакаш повеќе и евентуално да правиш вежби за затегнување, што и мислам дека е проблемот ако се чувствуваш дека треба да ослабеш.

  Прави стомачни, вежби за нозе, има многу на јутуб и за неколку месеци ќе видиш дека само тоа ти требало а не слабеење. Ова е најдобар совет што можам да ти го дадам затоа што да сакаш да се симнеш до 40 килограми не е здраво размислување а уште помалку здраво ако навистина се обидеш да го направиш тоа.
   
  На lidijaLide и jasbi им се допаѓа ова.
 6. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  Немам проблем со љубовта кон себе. Единствен проблем е шеќерот :devil:
  Размислувам за ун диета, бидејќи има и благо во неа или да си склопам некоја своја секој ден само 3третиот како во ун, т.е. само тесто да јадам може ќе личи на еднолична исхрана :?:
  Има некој правено експеримент ваков?
   
 7. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.120
  @Dashing:) со таа килажа се што можеш д анаправиш е да си го зафркниш метаболизмот
  диета па јо јо ефект и така ке го изпореметиш организмот па после само ке одиш нагоре со вагата
  затоа само вежбај и формирај мускулна маса друго не ти треба
  доста си набиваш комплекси


  Денес ден незнам кој хахаха
  појадок банана 3праскии 1круша
  ручек пинџур-модар пиперка и патлиган со лукче
   
  На Summer16 и Srckata28 им се допаѓа ова.
 8. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.576
  Допаѓања:
  85.775
  Пол:
  Женски
  20ти... Вчера, црвена пиперка ипол, полнета со урда и јајце, печена у рерна, плус домат за ручек. Филџан томатело со оригано, неколку кикирики вечера. Кисело јаболко и зрнца грозје за ужина.
  Денес ќе видиме...ако можам, ќе истерам течен ден. Ако не, здравје. Трпение спасение. Половината ми е стопена, треба уште и бара вежбање, искрено. Стомакот такуѓере. Грб подистечен,раце, гз, нозе. Уште чварци за топење има и мускули за обликување после ќе останат. Вчера повртев малку орбитрек и како ми се раздвижи енергијата...една недела вежбање и мислам ќе стопам повеќе од дваесте дена режим. Претерувам, али фино е за бустирање на ова старчевско, успано тело:)) држте се.
   
 9. ForeverYoung

  ForeverYoung Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  232
  @zhap4e Може ли споделиш начин на приготовка на пиперката со урда и јајце во рерна? Најверојатно е само мешање на урда и јајце и полнење на пиперката, ама колку е одприлика соодносот и колку време се пече одприлика? Ја имам јадено комбинацијава во пржена верзија и баш ми се допага, а и обожавам кобинација урда и јајца :D Ама печена не сум пробала а дефинитивно е подобра опција.

  Сакам да заврши летово само заради сладоледот, не можам да му одолеам :(
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 10. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.576
  Допаѓања:
  85.775
  Пол:
  Женски
  не сум многу по точните мерки, повеќе пиперки, големи црвени земав и пола од онаа осоговска кравја урда искористив со две јајца. Овој пат ги засеков пиперките на половинки и на секоја половинка намачкав од смесата. Тавчето го премачкав со малку масло и малку врз секоја пиперка. Печев на најјако, не знам точно колку време но ќе приметиш по пиперките..омекнати ќе се и малку боја ќе фатат. Следен пат нема да ги засекувам за посочна да е урдата оти пиперката ќе пушти сок врз неа.
   
  На ForeverYoung му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ecka1999

  Ecka1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  338
  Пол:
  Женски
  Регулирајте ја количината на оброците и времето на конзумација, отфрлете леб,благо, мрсна храна,газирани пијалоци и грицки. Јадете умерено и имајте многууу физичка активност од седење дома нема никакви резултати, кај мене се покажа ова успешно со изгубени 45+ килограми, но морам да напоменам дека секој метаболизам е различен и не мора да значи дека кај сите резултатите ќе бидат исти. Ви посакувам среќаа и што е најважно во најтешките моменти НЕМА ОТКАЖУВАЊЕ...:l:
   
  На najjacha, Summer16 и waterllady им се допаѓа ова.
 12. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.848
  Допаѓања:
  6.541
  Пол:
  Женски
  Каква физичка активност имаше?
   
 13. Ecka1999

  Ecka1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  338
  Пол:
  Женски
  Најчесто тоа беше пешачење и тоа многу, исто така возење точак и трчање.
   
  На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.120
  Ден број незнам кој
  овошеееенннн
  еден овошен еден протеин или скроб и пак овошен
  таква ми е сеа тактиката
  видечемо
   
 15. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.576
  Допаѓања:
  85.775
  Пол:
  Женски
  21ви. За сега празен стомак пошо идам на испитување, може ќе го искористам желудников за да биде течен ден, најмногу кисело јаболко и кисело млеко да јадам. Вчера мрсев...мало парче домашен пица бурек со готови кори,кечап и посебна малку:))) најс. Еднаш на сто години частовка. Вечерта пола домат и две лажици урда.
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.120
  Тушкам некако
  вчера тој овошниот многу тежок ми се виде
  4ти за оваа недела
  вчера 1банана 2праски 1краставица 3патлиџани 2кафиња и тон вода
  Денес
  појадок 1банана 2праски
  ручек планирам пилешки џигер +патлиган салата
  Сега за сега е добро јас се осекам убаво некако полесно се осекам стомакот и визуелно ми е израмнет а и добив комплимент сабајлето шо вака сум изцадена на лицето
  мое е да терам даље за исте паре
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.768
  Допаѓања:
  11.116
  Пол:
  Женски
  Колку време ти требаше да ги стопиш тие кг?
   
 18. Ecka1999

  Ecka1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  338
  Пол:
  Женски
  Од 1 до 2 години максимум
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 19. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.576
  Допаѓања:
  85.775
  Пол:
  Женски
  22ри... Посен ден,посни ствари ќе се. До сега,пола кисела јаболка, една праска, неколку кикирики. Покасно за покасно.
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.768
  Допаѓања:
  11.116
  Пол:
  Женски
  Дали ти остана вишок кожа? Дали имаш стрии ? Целулитот?