1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

  1. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.642
    Пол:
    Женски
    Јас забегав последнава недела, и тоа многу. Посебно вчера. Се учам да си простувам.

    Мени

    Појадок: банана
    Ручек: бел ориз со кинеска мешавина
    Ужина: пуканки + банана
    Вечера: малку печена кокошка

    Калории: 1169

    Обично јадам 1560, ама вчера ја претерав и пробувам да избалансирам. Страшно колку малку јадев а колку калории ми се насобраа. Ужас.
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  2. GoodGirl45

    GoodGirl45 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2016
    Пораки:
    1.407
    Допаѓања:
    8.692
    Пол:
    Женски
    Денес немав апетит воопшто и истерав овошен ден. Не повеќе од 500 калории.
     
  3. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    31ви.. вчера пак вежбав, истите вежби. Денеска исто па ќе вежбам, истите вежби. Се' ме боли али.. денес, сличен ко и вчера пошто ми остана од печените пиперки со урда и јајце. Друго, домат, такви ствари.. неколку зрнца аронија.
     
  4. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    32....вчера, овес со какао, витаминска салата, патлиџан салата, полнета пиперка со урда, стек. Вежбав исти вежби вечерта. Денес ќе видам што ќе е менито...вежбање вечер дефинитивно. Брзо се см'кнаа некои чварци по грбот. Половината уште повеќе се подистенчи, чварциве по стомакот глеам се разбиваат,мада покажуваат отпор:)) не вежбам кардио оти не можам, туку каланетика со и без тегови за цело тело. Г'зот инозете и половината ми се обликуваа за ова кратко време мхм, тек подолго:))
    Алиске, кај се изгуби?
     
  5. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    Вчера ДЕН 2 беше "семи- успешен" зошто бев дома вкупно 1 час и немав време за домашните вежби ама бев в теретана. Накратко, дома не се прибрав. Јадењето ми беше во дефицит ама не многу здраво. Би рекла 3+/4 целокупна оценка и преку 20к чекори.

    Денес ДЕН 3 ќе да е ист како вчера ама спротивен во поглед на вежби. Се спремам и канам сега за домашни вежби, ама надвор грмка за во теретана. На грмење не излегвам јас така да до после се надевам ќе прекини. Другарка ми ќе иди од Понеделник во теретана така да то е мотивација, да не сум сама. Уште немам почнато со јадење ама имам банана, замрзнато овошје, грав, домати, крастајци, сирење за низ денот. Нешто слично како вчера ќе да е. Се немам уште мерено, ама ќе пишам мерки од Понеделник за Понеделник ако не.
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  6. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Еден ден утка имам во рапортиве мои. Денес 34ти ќе му дојде,а по пишаново 33ти следи. Три дена испаѓа сум јадела полнети пиперки, а два дена беа само. Последица на недоволно спиење.

    Нека иде. Денес, 33ри....вчера: стек, домат, многу мало парче пица бурек (кечап, салама, кашкавал) со готови кори. Колку да"не ми падне":))) треба денес да добијам па прејадено се осеќав. Тапа ден,излезена бев и не можев да вежбам. Затоа па, сабајлево у пет вежбав. Покасно пак. Цвекло, моркови салата денес. Имам модар патлиџан шо стои и чека нешто да му правам..и од тоа нешто ќе е..друго неам поима. Се осеќам тупан од ништо.
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  7. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    34ри... денес нешто лајт ќе е. Супа или нешто такво. Вчера.. пошто кај 12 пијам таблета и морам да јадам пред тоа, а ручок немав:)) пола кришка со тркалце посебна изедов :tmi: подоцна, мусака у тацна буквално..за да се држам до мали порции нели:))) и модар патлиџан неколку тркалца со оцет и лук. Слабо глад и вчера. Можда и денес ќе ми е така оти циклусов ме убива. Вежби вчера..сабајлето и поручекта. Денес ваљда ќе искористам сабајлево и после поручек или вечер исто.
     
  8. Stoilovska

    Stoilovska Нов член

    Се зачлени на:
    4 септември 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Како ослабе толку?
     
  9. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    35.. и у цуклус сум, и грчеви и издуена и с'клети ме удираат и па, имам вишок енергија за вежбање, дури и душа ми сака на кардио да преминам. Срцево ама еве, два дена па почна да се гуши па...ќе баталам тие ствари.
    Појачав со вежбање (растегнување, каланетички вежби со тегови и без за цело тело - грб, нозе,раце,гради,половина) 2х, ем по повеќе серии од се. Синоќа кога излегов и седнав на едно ниско ептем столче и почнав да се смеам, осетив како сите мускули ме болат, вклучително и г'зов пошто помалку сало има, па сеа, кога седам на клупа или тврд стол ме подзаболува седечката коска:)))) заборавив како ми беше без толкуто сало:)) Давно је било.
    Вчера денот беше...стандард, сабајле аронија неколку зрнца, подоцна ориз со моркови, пиперки една тацна:))) подоцна, два тањири пилешка супа со фиде, моркови и грашок... подоцна, неколку јатки и у кревет. Денес, шо да е од храна. Вежби..веќе мината утринска програма. Имам вишок енергија за пешки да го изодам градов. Не знам последно кога имав олку енергија.
     
  10. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Досадно ми е сама :doh:
    36ти... вчера, изедов тањир супа и кришка црн леб... после пола патлиџан изедов со малку урда. Ептем касно почнаа да ми свират цревата па изедов малку макарони со оригано и вегета. Вежбав сабајлето, вежбав вечерта пред легнување. Запнав со стомачните оти стомаков не се дава и не се дава. Слизнати ми се чварките од страна, цело тело ми е затегна,али стомаков тврдоглав. После толку денови внимавање плус и вежбиве плус и метформинот шо го пијам, осеќам дека убрзан ми е метаболизмот и можда и побрзо ќе се слизнува веќе. Денес ќе видиме.
     
    На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
  11. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    37... All by myself, don't wanna be ;(
    Јајце варено, уште од сега ми се пријадува..ако продолжи, тоа ќе е денот, плус други ствари. Кисело млеко исто, со денови немам јадено. Вчера...кришка црн леб (зачестив со ова, треба да намалам), патлиџан и две лажици урда (непржена). Праз и јајце малку ...вечерта више, се и сешто изгрицкав...корнфлекс малку, па морков еден голем, па патлиџан,пиперка и малку сирење. Еднаш вежбав. Денес два пати ќе се поти газот, затоа.
     
    На Srckata28, Carolin. и theowndemon им се допаѓа ова.
  12. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.157
    Допаѓања:
    15.710
    Пол:
    Женски

    Еве јас те дружам втор ден ун ми е:rofl:
    Да видиме до кога.
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  13. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Еј, држ се плиз. Види ме мене колку време терам:))) и не мислам скоро да стопирам. :D Следна година идеме на Fashion TV(hollest):)))) оваа да доослабиме и набилдаме некое мускулче на местото на тумба-стомак.:rofl:
     
    На Independent Girl и Carolin. им се допаѓа ова.
  14. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.157
    Допаѓања:
    15.710
    Пол:
    Женски

    Мотивацијата е тука, па сеа до кога ке ме држи :wasntme: Битно ке се дружиме(highfive)
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  15. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    38...вчера, модар патлиџан, јајце, урда, кисело млеко. Вежби,стандард.
    Денес ќе видиме.
     
    На Adriana.O му/ѝ се допаѓа ова.
  16. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    39..сеуште по план. Вчера: две варени јајца, моркови изгрицкани, салата домат,пиперка,сирење, кришка леб на тостер со зачини, две чаши јогурт, вежбање. Денес..ќе видиме.
     
    На Independent Girl и ForeverYoung им се допаѓа ова.
  17. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    @zhap4e Пиши ни резултатииии, не не држи во неизвесност :angel:
    Вака ептен лајт режим ми изглеа.. браво што се држиш до него.
     
    На najjacha, zhap4e, Different7 и 2 други им се допаѓа ова.
  18. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    ќе сликнам на крај :D лесно е оти сум мотивирана. Иначе... :)))
     
  19. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    сеуште се држам до режимот. Значи 40ти и денес 41ви се туркаат. Не сум дома па нема вежбање. Оброци, калории контролирани и т'ј.
     
  20. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    Кој лажам дека ќе пишам редовно. :D Не е за смеење. :tmi:

    Денес бев на пазар и сега на толку зеленчук не знам шо ручек да напрам. Ај ќе смислам нешто. 8-|

    И бате почна здраво да се храни, полесно е со дружба.
     
    На zhap4e и Carolin. им се допаѓа ова.