(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

 1. Ecka1999

  Ecka1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  338
  Пол:
  Женски
  Да....
   
 2. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.120
  За вишок кожа еве и теб е и на другите да ви пишам
  вадење на кожата и салото кај Даскалов во ремедика 2600е
  резултатите се гледат и во наредните 6месец
  сепак хирушки зафат е

  Додека сум тука да се пријавам за успешно испукан овошен ден
  2банани 2патлиџани и мнооогу вода и едно нес со млеко
  несот не се уклопува у овошниот ама ај се тешам не е страшно
  за утре уште сега се токмам за ручек мевце на скара
  најбитното вагата лета надоле дури и не ми е верно затоа не пишам колку се мислам ме лаже
   
  Последна измена од модератор: 30 август 2019
 3. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.576
  Допаѓања:
  85.775
  Пол:
  Женски
  23ти... не знам шо ќе биде, од 20 саат синоќа сум без јадење и пиење ради испитувања..ќе видиме.
  Вчера, освен она за доручек, изедов мало парче ослич и малку краставица за ручек. Потоа кисело јаболко, малку корфнлекс погрицкав и пред 20 кришка црн леб и шолја томатело.
   
 4. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.120
  појадок 1банана
  ручек и вечера 3мали парчиња ребро свинско+салата шопска
  водааааа
   
 5. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.576
  Допаѓања:
  85.775
  Пол:
  Женски
  Вчера 25ти..не беше по прописи пошто патував и пошто "мораше" да угодувам со јадење се' и сешто што ми се принесе. Претходниот ден ориз тавче без месо,со домат,пиперка морков за ручек малку за вечера малку,кис млеко и истото овошје.

  Денес, 26,ти..идеме даље. Волјата не ми е спласната. Ми фали вежбањето, многу побрзо ќе беше ако вежбав али..битно се' повеќе енергија имам. Да видам резултатите од испитувањата во понеделник па, ќе планирам шо како понатака. Режимов ќе си го држам.
  Се изнадрндав глупости по сабајле.
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.120
  1 banana i dve praski od sabajle mnogu voda i stomacni
  Ovosen den
  Sea pingurce
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 7. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.576
  Допаѓања:
  85.775
  Пол:
  Женски
  27ми...вчера, малку ориз и малку пилешко за ручек. Малку компир и многу кисело млеко приквечер. Диња сабајлечки. Денес ќе видиме.
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.120
  денес појадив 1банана и 2праски
  ручав лека манџа и стомакот ми се буни одма
  гасови милион и станав одма балонче
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 9. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.576
  Допаѓања:
  85.775
  Пол:
  Женски
  28ми.. вчера, јаболки сабајлето и кафе. Слабо пијам деновиве оти ми смета. Шо е фино. Кисело млеко и салата домати,краставици, плус варено јајце, малку кашкавал и козјо сирење. Вечерта пуканки. Веќе треба да се ориентирам кон вежбање,оти се осеќам многу по ок, повеќе енергија имам, не сум млитава ко шо бев. Плус, измачување ми е само режим ако продолжи, пошо, ова што е останато - стомаче, чварчиња лево десно.., никад не ќе се оправи само со контролирана исхрана. И тоа. Денес на мени..ќе видиме.
   
 10. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.120
  жабо само ја и ти ратуваме изгледа
  денес овошен да се оправам од вчерашниот ден од таа леката за ручек
  1банана 2праски појадок
  вагата де горе де доле оде незнам шо и е бутурт ама ми иде да се откажам
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 11. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.576
  Допаѓања:
  85.775
  Пол:
  Женски
  да се доведеме ние во ред па, нека да сме сами ратници:))))
  таман реков дека ќе почнувам да вежбам и нешто ми направи крц во коленото. Хахааа! Тешко мене со оваа старудија од тело.
  Денес... пилешки стек, диња, домат за сега. Патлиџан и сирење ваљда вечер.
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.576
  Допаѓања:
  85.775
  Пол:
  Женски
  Алиске, еве ни:)))))

  FB_IMG_1567448177876.jpg
   
  На Summer16, Ariel и ALISA0000 им се допаѓа ова.
 13. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  154
  Не знаев каде да прашам па решив тука. Дали некој го пробал шејкот од форевер ливинг баш за оваа намена искуства ме интересира
   
 14. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.576
  Допаѓања:
  85.775
  Пол:
  Женски
  29ка:))) ќе се частам макарони со сирење сабајлечки, малку, пошто ми кркори желудник..леќа ручек. Коленото боли, вежби ..у лежечка положба ќе бидат:))
   
 15. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.067
  Допаѓања:
  6.679
  Пол:
  Женски
  Мене само броење калории ме спасува. Си инсталорав фитнес пал и за 5 дена 1.5кг симнав. Бел леб, грицки и газорано не јадам. Без благо не можам и еве пак минус кг. Знам дека е вода, но голема мптовација ми е. Идемо даље за исте паре :D.
  Со среќа.
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.120
  исто после вчерашниот овошен ден денес ке се частам со макарони за ручек
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 17. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.576
  Допаѓања:
  85.775
  Пол:
  Женски
  до 30ти ден се стигна. Лесен ќе биде ... кисело млеко, овесни, обичен корнфлекс.
  Мозоков и телото се навикнаа да бираат и пребираат и се навикнаа на мезење. Такихардија каква имав, притисок у гради..неамам осетено цел овој период. Тоа ми е уште поголема мотивација.
   
  Последна измена: 4 септември 2019
 18. Atropa

  Atropa Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2019
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Дали некоја ги користела таблетиве?
   

  Прикачени фајлови:

  • a39285.jpg
   a39285.jpg
   Големина на фајлот:
   119,3 KB
   Прегледи:
   1
 19. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.317
  Допаѓања:
  17.236
  Пол:
  Женски
  Јас нема да диетувам некој период, само повремен пост.. т.е ќе се јаде од 10 до 5 навечер а после тоа ништо..
  Ај да пробаме :D
   
  На riba79 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. riba79

  riba79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  642
  Пол:
  Женски
  Sto prestana da jades konkretno za tahikardija me interesira?