(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

 1. Zore

  Zore Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Слабеење до Нова Година

  Јас во понеделникот почнав со медицинската диета, и еве поминаа 3 дена, а веќе се чуствувам полесно. Се надевам до нова година ќе успеам да намалам некое кило. Планирам да ја држам сега 15 дена, па ако стварно има резултат, како што сите кажуваат после нова година ќе ја држам уште еднаш.
   
 2. MidnightFlower

  MidnightFlower Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  47
  Слабеење до Нова Година

  6 кила до нова година :)))
  немам некоја посебна диета, овошје насабајле, зеленчук попладне, многу многууу вода и зелен чај :)
   
 3. Mila92

  Mila92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  4
  Слабеење до Нова Година

  ja imav u plan da oslabam do nova godina ...ali ko so jadam nema sansi da simnam niedno gramce... a i baska neam vreme sea,a treba 20 kila da simnam tocno :(
  valjda ke gi simnam za 3-4 meseci...poleka no sigurno ...
  [mod-kirilica:2ecljf4g][/mod-kirilica:2ecljf4g]
   
 4. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.294
  Пол:
  Женски
  Слабеење до Нова Година

  Ист начин на исхрана.....и еднаш во неделата си дозволувам нормален ручек...а се разбира НИКАКО леб!!! и благо во мн мн мн мали количини,т.е. НЕ благо
   
 5. Sanjis

  Sanjis Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Слабеење до Нова Година

  leleeeeeee i jas sakam do nova god da simnam nekoe kilo ... mislam sakam da g sredam stomakot malku preterav so blago i soncogled :lol: ama eve nekolku dena jadam lesna i ne kaloricna hrana i pocnav so nekoi vezbi za zacvrstuvanje na stomak i noze sto gi najdov na net... pa sea ke vidime so ke bide do N. G. poz., pa ke dojdam pak so slednite rezultati ...
  [mod-kirilica:1733tv3v][/mod-kirilica:1733tv3v]
   
 6. karamelka

  karamelka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Слабеење до Нова Година

  Го подржувам слабеењето за Нова Година. Јас денеска ја прекршив диетата . Не сум на кој знае каква диета ,само скратуваав од јадењето . За ручек јадам најдобро што можам и навечер некое овошје и толку. Навечер толкоу апетит добивам ама успевам да се справам некако и да си легнам гладна :D
  Со недели се мачам ама денес не можев да издржам ме фати криза за благо. Од утре пак , ама колку време ке ми треба да го согорам само тоа со го изедев денес :)
  Блазе на тие што можат да издрат целосно на диетите.
   
 7. ruzmarinka

  ruzmarinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  133
  Слабеење до Нова Година

  И јас сум нова и се зачленив заради диетите.Никогаш сум немала проблем со килограмите но настанаа некој хомонални проблеми пред 1год и си качив 10кг.
  Држев една диета со чорба од зелка 1месец и ослабев само 3кг.
  Од понеденикот ја дрзам медицинската и ;) 4кг помалце.
  Не ми се веруваше кога се качив сабајле на вагата.
  Веке и фармерките ме собираат.
  Дефинитивно е ефикасна и до нова година се надевам дека ке ги симнам и тие 3-4 :$
   
 8. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  Слабеење до Нова Година

  Значи вака не знам дали е сум во нормална телесна тежина
  висока -160 и 55 кг..
  Не се осеќам добро вака..Кога се гледам на огледало не сум многу задоволна но од тоа што бев во почетокот на летовоо ( се стопив за помалку од два месеци 8 кг ) до сега презадоволна
  Ми фалат уште некои 2-3 килца
  Гледам што повеќе да вежбам,особено хип хопот ми е во крвта .. :$
  Сега се решив за новата година у фустанче да сум па мислам дека минус тие 2-3 кг ем поубаво и полесно ке се осеќам како и секој друг :D де
  Кажете некоја Диетааа која навистина помага..
   
 9. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Слабеење до Нова Година

  Женскиииии јас ослабев 3 и пол кг за еден месеец :) Ај барем уште пола килце до Нова хихихи :lol:
   
 10. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Слабеење до Нова Година

  Не ти треба диета,земи играј повеќе,намали со леб и благо,пиј вода или по можност зелен чај и ќе ослабеш :)
   
 11. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  Слабеење до Нова Година

  Пијам зелен чај и тоаа многууу,по 3-4 пати на ден и за водата исто такаа пијам минимум 2 л на ден, за благото малку ми е проблем не можам баш да го оставам, а белиот леб веќе го заменив со црн леб,понекогаш и двопек јадам во замена за црниот леб.
  Иначе мене ми е проблем стомакот.. Баррем кажете некои вежби за стомак ,мислам малку околу струкот сакам барем да се намалам и стегнам..
   
 12. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Слабеење до Нова Година

  стомачни прави си секојдневно хипхопгрл.
  Ако имаш можност и трчај некаде во природа, или по скали дома :)
  Јас ова со скалите го практикувам :)
   
 13. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Слабеење до Нова Година

  Јас оваа година не успеав баш да ослабам колку што сакав до Нова година..но затоа до наредната ќе се средам :rofl:
  Со строга диета никако :tmi: само вежбање и мала рестрикција во исхраната.
   
 14. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  Слабеење до Нова Година

  Правам едни вежби за стомак и трчам и по скали ама не вежбам секојдневно односно еднаш у недела вежбам ..Ќе се потрудам барем три пати неделно да вежбам иначе ви БЛАГОДАРАМ :*
   
 15. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.195
  Допаѓања:
  40.953
  Слабеење до Нова Година

  и нова гофина пројде, а ние гудиња си останавме :lol: ех, ќе слабееме како да не! Ај од наредна н.г :D
   
 16. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  Слабеење до Нова Година

  барем оваа да ослабнеме :P
  мислам на тие што им треба не дека на мене не ми треба
  хихихи
   
 17. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  102
  Слабеење - предизвик!!!

  Бидејќи не ослабнавме до Нова Година, сега редно е за нов предизвик. До сега не се мерев, но денес планирам да застанам на вага и имам нова цел 5 кг за до крај на февруари. Па да видиме како ќе се одвиваат работите. Не сум на посебна диета, јадам по мој режим и многу е полесно вака. Само ме интересира какви сознанија имате вие за алкохолот, мислам дека освен тоа што е калоричен го забавува и процесот на слабеење, па треба да се откажам и од тие 2-3 чаши вино неделно што го пијам?
   
 18. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.872
  Слабеење до Нова Година

  Прифаќам. Од се срце. До Нова Година. Ветувам.
   
 19. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  102
  Слабеење - предизвик!!!

  Леле страшна работа, па јас имам качено кг????? Каде грешам? Е ај да не сум ослабнала ќе прифатам ама јас сум во плус. катастрофа значи колку се разочарав ... Е ај сега СОВЕТ? :'(
   
 20. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.195
  Допаѓања:
  40.953
  Слабеење - предизвик!!!

  Епа сега на диета :rofl: ќе одиш во супер маркет ќе си купиш
  јајца, јогурт, кравјо сиренце, кисели краставички,цвекло, зелка,пилешко месо,овошје :D ти само тоа ќе си јадеш! Нема леб, нема благичко и ќе си ослабеш ;)