(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

 1. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  102
  Слабеење - предизвик!!!

  Се надевам ...
   
 2. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  Слабеење до Нова Година

  Феминки морам да ви се пофалам нешто
  епа ваака се придржувам на здравиот начин на исхрана на која поисон ја имаше отворено темава и си го кажа сопственото мислење за нејзиното искуство со слабеење
  Од сабота почнав да ја намалувам храната и за почеток добро ми одеше
  Иначе од понеделник почнав барем викендов се подготвив :)
  За овиее четири дена се хранам здраво барем јас како што мислам затоа што имам ослабнато околу 2-3 кг . Бидејќи одам на школо малку ми менува тоа што јадам грицки (кубети затоа што немаат многу калории околу 200 за тие 40 гр. ) ама пак се придржувам кон тоа.
  Сабајле кога станам за школо пијам зелен чај (иначе обошавател сум на зелен чај го пијам подолго време и ми се допаѓа тоа што го забрзува метаболизмот) и си јадам млеко со корн флејк 2-3 пати у неделата барем да не јадам на одмор тие 2-3 пати у неделата
  Се враќам од школо околу 12-1 пак си пијам зелен чај иначе со мед една лажичка ама зошто го сакам медот си лизнам и јас малку од медот .хихих.
  После околу 2-3 јадам ручек нешто мама што направила варено печено..било што ама гледам да не е толку мрсно..
  после поспијам малку затоа што распустов ми ја смени дента и ноќва и таман после коа се разбудам пак си пијам чајче а во меѓувреме локам многу вода барем 1-2 л.
  Вечерата и последното јадење се ми до 6 часот
  Околу 7-8 кога гледам серии си вежбам на орбитрекот и супер се чувстувам .
  Правам и вежби за стомак секој втори ден затоа што мене стомакот ми е најголем проблем
  Многу сум задоволна но како што имаше напишано поисон во темата што ја отвори имала ослабнато околу 6 кг .
  Јас ако гледам на тоа на секои 3-4 дена по 2 кг некаде.. (иако знам дека барем само 1 кг треба у една недела ама јас да ви кажам некогаш по повеќе јадам и можеби побрзо сум ослабната затоа што ми е побрз метаболизмот.)би ослабнала брзо тие 5-6 кг .(имам сега 55 а висока сум 160 сакам барем 50 кг да имам)
  Добро и плус јас гледам да вежбам како што кажав секој ден на орбитрек а секој втори ден за стомак (затоа што еден другар ми кажа боље вежбиве да ги правам секој втор ден затоа што мускулите се стегнуваат когаа одмараме )
  Уфф се изморив од пишување веќе заборавив што уште сакав да ви кажам .ххии
  Ако ви треба некој совет слободно прашајте ..
  Многу имам читано за диети и за одржување на килажата и тие такви работи.
  Епа феминки само напред.
   
 3. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  Слабеење до Нова Година

  П.С вие кажете дали е добар мојот режим на исхрана
  Очекувам коментари. хихиих.
   
 4. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  Слабеење - предизвик!!!

  Јас од денес сум на диета :) Ќе ја држам 3 месеци, нема попуштање.Досега 2 пати сум ја држела и издржав целите 3 месеци, голем инат сум јас..само да се решам да почнам :)
  Ја држам УН диетата, само што третиот ден наместо тестенини јас си ја изменив, ќе јадам овесни снегулки со јогурт, а друго се исто.Планирам да ја држам без исклучоци.Дава доста добри резултати оваа диета ако се издржи до крај.
  Решена сум да дојдам 56 килограми, иако со мојава висина можеби и малку ќе се ..ама ете си зацртав во главата така ќе биде и готово :wasntme:
   
 5. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  728
  Слабеење - предизвик!!!

  Јас имам ослабено од 17кг за скоро 2 месеци, одамна тоа, ама да ви препорачам еден мотивациски трик кој мене искрено баш ме одржуваше. Залепив огромна слика на фрижидер од мене кај што бев најдебела. Секогаш ме тргаше од фрижидерот. :D
   
  На Marilyn-Monroe и amy-ame им се допаѓа ова.
 6. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  Слабеење - предизвик!!!

  Феминки морам да ви се пофалам нешто
  епа ваака се придржувам на здравиот начин на исхрана на која поисон ја имаше отворено темава и си го кажа сопственото мислење за нејзиното искуство со слабеење
  Од сабота почнав да ја намалувам храната и за почеток добро ми одеше
  Иначе од понеделник почнав барем викендов се подготвив :)
  За овиее четири дена се хранам здраво барем јас како што мислам затоа што имам ослабнато околу 2-3 кг . Бидејќи одам на школо малку ми менува тоа што јадам грицки (кубети затоа што немаат многу калории околу 200 за тие 40 гр. ) ама пак се придржувам кон тоа.
  Сабајле кога станам за школо пијам зелен чај (иначе обошавател сум на зелен чај го пијам подолго време и ми се допаѓа тоа што го забрзува метаболизмот) и си јадам млеко со корн флејк 2-3 пати у неделата барем да не јадам на одмор тие 2-3 пати у неделата
  Се враќам од школо околу 12-1 пак си пијам зелен чај иначе со мед една лажичка ама зошто го сакам медот си лизнам и јас малку од медот .хихих.
  После околу 2-3 јадам ручек нешто мама што направила варено печено..било што ама гледам да не е толку мрсно..
  после поспијам малку затоа што распустов ми ја смени дента и ноќва и таман после коа се разбудам пак си пијам чајче а во меѓувреме локам многу вода барем 1-2 л.
  Вечерата и последното јадење се ми до 6 часот
  Околу 7-8 кога гледам серии си вежбам на орбитрекот и супер се чувстувам .
  Правам и вежби за стомак секој втори ден затоа што мене стомакот ми е најголем проблем
  Многу сум задоволна но како што имаше напишано поисон во темата што ја отвори имала ослабнато околу 6 кг .
  Јас ако гледам на тоа на секои 3-4 дена по 2 кг некаде.. (иако знам дека барем само 1 кг треба у една недела ама јас да ви кажам некогаш по повеќе јадам и можеби побрзо сум ослабната затоа што ми е побрз метаболизмот.)би ослабнала брзо тие 5-6 кг .(имам сега 55 а висока сум 160 сакам барем 50 кг да имам)
  Добро и плус јас гледам да вежбам како што кажав секој ден на орбитрек а секој втори ден за стомак (затоа што еден другар ми кажа боље вежбиве да ги правам секој втор ден затоа што мускулите се стегнуваат когаа одмараме )
  Уфф се изморив од пишување веќе заборавив што уште сакав да ви кажам .ххии
  Ако ви треба некој совет слободно прашајте ..
  Многу имам читано за диети и за одржување на килажата и тие такви работи.
  Епа феминки само напред.
  П.С вие кажете дали е добар мојот режим на исхрана
  Очекувам коментари. хихиих.

  Ова го напишав и во темата слабеење до нова година. хихи.
   
 7. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  Слабеење - предизвик!!!

  Супер си направила затуско :** и не ги врати килограмите ?
   
 8. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  728
  Слабеење - предизвик!!!

  Не ги вратив воопшто. Знам да варирам 1-2 килца, ама не е страшно :)
   
 9. ocajna93

  ocajna93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  7
  Слабеење - предизвик!!!

  Јас никогаш не сум држела диети и нема потреба за тоа, зато шо од туку така си ги губам килограмите :) незнам дали тоа е до мојот брз метаболизам или пак е до нешто друго но задоволна сум со мојот изглед :rofl: а за слабеењето..познавам една личност која упорно пробува да држи диета, значи буквално не јаде ништо неколку дена но кога ќе поминат 4-5 денови е тогаш седнува на маса (скришум) и јаде до немај каде :fubar: ..не е решителна и мислам дека таквите, кои не се упорни а се јаки на збор нема никогаш да ослабат туку само ќе си качуваат, и качуваат, и качуваат килограми :lol: :*
   
 10. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  102
  Слабеење до Нова Година

  Мислам дека е супер, не гладуваш си јадеш па да речам нормално. Ако си вежбаш редовно мислам дека нема потреба да се замараш многу околу исхраната немаш нешто многу вишок за губење.
   
 11. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  Слабеење - предизвик!!!


  бравос за тебе :)
   
 12. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  Слабеење до Нова Година

  да јас не се замарам толку околу храната јадам што има зготвено само гледам ако е премногу масно .. да не го јадам целиот тањир туку пола..
  секој ден сум физички активна и вежбам секој ден околу 20-30 мин :)
   
 13. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  Слабеење до Нова Година

  Епа кој сака да ми праи друштво до крајот на февруари :Р ? и ке ги кажеме релузтатите на крајот на месецот :)
   
 14. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  102
  Слабеење до Нова Година

  Ајде, со тебе сум :) Само што имам нешто повеќе од тебе да симнам, ама да видиме колку ќе постигнам за овој месец.
   
 15. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  102
  Слабеење - предизвик!!!

  Јас си залепив слика од мене кога бев слаба.
   
 16. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  Слабеење до Нова Година

  Важи :) значи гледај прво овие два три дена помалку храна да внесуваш за да можеш да се навикнеш
  не се плаши ова моево не е гладување- прејадување е :Р (се шалам јадам нормално)
  ако не е тајна отприлика колку треба да симнеш ?
   
 17. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  Слабеење до Нова Година

  и јас сум со вас :)
  денеска ми е шести ден и супер се чувствувам
  досега успеав да ослабам 4 кила ама воопшто не вежбам затоа што орбитрекот ми е расипан моментално а ме мрзи други вежби да правам :D
  инаку држам диета со еднолична исхрана....знам дека не се здрави ваквиот тип на диети но кај мене само тоа функционира затоа што немам доволно трпение :worried:
  а да....пијам зелен чај 3 пати дневно и уште 2 пати чај од магдонос....и морам да кажам дека навистина делува!!!
  си поставив многу висока цел - да ослабам 25 кила за 4 месеци.....е сеа ќе видиме до кај ќе стигнам :D
  летото симнав десет кила за еден месец со ОН диетата но секој ден вежбав по саат и пол на орбитрек и плус уште некои вежби за тело и не ми се вратија наредните 3-4 месеци се додека не почнав да јадам како ненормална затоа што имав некои проблеми :(
  и сега конечно решив да се стегнам и ко шо глеам добро ми оди
  планирам да ја повторам диетава уште една недела затоа што стварно делува и после тоа ќе се ставам на жан митрев диетата
  ќе ве известам за резултатите после една недела :) се надевам дека ќе бидат позитивни :D :D :D
   
  На sweety923 и Bibko им се допаѓа ова.
 18. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  Слабеење до Нова Година

  суперр.
  те подржувам pumpkin
   
  На pumpkin му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mona-Lisa

  Mona-Lisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Слабеење до Нова Година

  Ајде и јас се вклучувам, само не до крајот на февруари бидејќи ми требаат минус едно 7 кг така што ќе биде подолг период т.е. околу 2 месеца .. не планирам да се форсирам и да се прегладнувам сакам здраво да се хранам, да си сознадам навика во однос на правилната исхрана и се разбира да не се заборави на спортот. Девојки само напред доаѓа лето па со време да се почне со подготовките ;) Среќно на сите досега што почнале и на оние кои ќе ни се придружат :)
   
 20. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  Слабеење до Нова Година

  mona-lisa и мене околу 5-6 килограми ми требаат и пред да прегладнуваш за околу еден месец или месец и половина ке ги симнеш само упорна треба да бидеш.
  јас издржав 5-6 дена мислам тоа не е диета и глад туку нормално јадење само се фатив за грицките за викендов и затоа. иначе вежбај за да дојдеш до видливи резулати дури и за 1 месец