1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

  1. anamarija..xD

    anamarija..xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Слабеење - предизвик!!!



    а со шо диета ослабе толку??? :o бАш би сакала да ослабам барем 10kg
     
  2. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Слабеење - предизвик!!!

    Мојот најголем проблем.Не можам никако да ослабам ни предизивик ни ништо не ми помага,ми се плачи ради тоа.Не еднаш су рекла од утре ке внимавам што јадам,не јадам благо,не јадам леб,не ова не она и тоа си останало само од утре од утре и никогаш тоа утре не дошло.Ми требит барем 10-15 кила да симнам но не можам никако да се мотивирам никако :( :( :( :(
     
  3. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    Слабеење - предизвик!!!


    мораш да си поставиш цел, зошто да ослабиш....
    јас се здебелив 5кг, и сите ми викаа дека сум убава, но јас мислев дека не сум и од кога реков не јадам бидејќи сум грда буклавно се контролирав во се вежбав како будала и наместо да ослабам 5 ослабев 10 кг. :x многу беа и сите ми викаат дека сум грда но јас си сум убава сама на себе и нејќев да се здебелам, се додека не ми се скара дечко ми и ми рече дека кога ќе се здебелам 5кг ќе ми се смири, и пак се здебелив и сега сум најуба |(
     
  4. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.248
    Допаѓања:
    124.542
    Слабеење до Нова Година

    Eве и јас се вклучувам. Четврти ден ми е со медобил. Треба да трае отприлика 45 дена, па ќе видиме што ќе испадне. Во момнтов имам криза, па пијам чај, ама ми кркорат цревцава. Колку само сакам да издржам. Треба да симнам 10 кила. Ги ставав 10 години и тешко е сега. Кога ќе се стопли ќе шетам вака не бива со лежење.
     
  5. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    Слабеење до Нова Година

    суперр
    после кажи миии дали помага тој медобил :)
     
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.998
    Пол:
    Женски
    Слабеење до Нова Година


    Ти ќе ослабеш само со тоа што не јадеш. Џабе ти се фрлени парите за медобилот. Режим на исхрана имаш со него, а всушност си се изгладнуваш и само ќе се залажуваш дека од медобилот слабееш. Тоа ти е маркетиншки трик на сите такви средства и помагала за слабеење. Најдобро е да си имаш свој режим на исхрана од состојки што лично тебе најмногу ти одговараат. Порциите јади ги преполовени, исфрли леб и благо и барем движи се повеќе. Ќе видиш дека побрзо ќе имаш резултати отколку со медобилот.
     
    На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
  7. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    Слабеење до Нова Година

    Да ви се пофалам :))
    гледав видеа на јутуб има едни вежби од кои навистина се стегнува телото и во обем ослабнуваш многуу :)) мојот другар ги има тие вежби денеска у школо ке ми ги даде па кој сака со мене да ги вежба нека ми пишат во пораки :))
    п.с се вежбаат 90 дена не секој ден ке ми го даде списокот и тука ке ви ги споделувам моите резултати
    вежбите иначе се викаат p90x ама ги немаа вака на интернетт само резултатити од оние кои ги вежбалее
    јас преку гледање суп презадоволна
    епа од денес ке почнам па ке ви ги споделувам моите резулати :)
     
  8. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Слабеење до Нова Година

    И јас би сакала да пробам :$ Кога веќе не помагаат диети,не би ми било тешко да се префрлам на вежби :)
     
  9. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    Слабеење до Нова Година

    ке ти ги дадам само да ги земам од мојот пријател :))
     
  10. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Слабеење до Нова Година

    ќе бидеш фина да ги споделиш вежбите и со мене? :$ :$
     
  11. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    Слабеење до Нова Година

    значи вака јас ги земаввв вежббите тие се како филм ама многу ги има и 7гб се :Ѕ
    не знам како би можел да ви ги пратам
    еве сега и јас се мачам да ги префрлам на компјутерот нешто не сакаат па кога ке ги вежбам од лап топот мора да ги гледам
     
  12. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.248
    Допаѓања:
    124.542
    Слабеење до Нова Година

    Денеска ми е 5ти ден. Само појадувам, без ручек и вечера. Веќе ми се јаде. Почнува и главата да ме боли. Ќе јадам ананас, па ќе ми биде подобро. Кога не мислам на време, сега ќе се мачам. Тоа е.
     
  13. Mona-Lisa

    Mona-Lisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Слабеење до лето

    Добро е и јас еве се држам сега за сега, неколку дена веќе држам режим во исхраната и физичка активност од 30 мин. дневно. Инаку и јас сум заинтересирана за вежбите :) Открив еден добар способ да не прекинувам кога имам кризни моменти - си напишав на раката под саатот Are you a LOSER?? и секоаш кога сакам да прекинам го гледам ова и на крајот не ми дозволува совеста да посегнам по храна ... можеби малку чудно but it works :lol: Можеби ќе пробам овие денови и со некоја нова варијанта во врска со натписот :D
    Среќно на сите девојки кои сме заедно во ова, да се подржуваме и да си споделуваме искуства, па се надевам дека ќе успее секој да си го оствари зацртаното ;)
     
  14. Bajaderka

    Bajaderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    339
    Слабеење до лето

    Јас најискрено никогаш не можам да издржам диета до крај :( најголема слабост ми е благото, но сега се обидувам да внесувам природни шеќери т.е. секогаш кога ќе почувствувам потреба за благо јадам овошје. Почнав да го избегнувам и лебот, овојпат сум решена да издржам до крај, додека не го добијам посакуваниот резултат. Одам на аеробик три пати во неделата, а дома два пати неделно вежбам тае бо, можете комотно да си надете торент и да си ги симнете, вежбите се феноменални, мн се тешки, но стварно имаат ефек, јас сум презадоволна :)
     
  15. al-vik

    al-vik Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    110
    Слабеење до лето

    И јас имам слабост кон некои јадења, но ако ме видите и после летото уште да пишувам овде, СРАМ ДА МИ Е
     
  16. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.248
    Допаѓања:
    124.542
    Слабеење до лето

    6ти ден:))
    како дневник:)) ама морам да издржам. Денеска само ручам, а појадувам и вечерам медобил. Ич не заситува. Само перам црева и ми кркорат цело време. Ама ќе издржам 45 дена, па што сака нека биде.
    Инаку малце се чувствувам послаба. Не се мерев претходно, ама мислам дека имав 72 кг. Треба да стасам до 62 барем, целта ми е да ослабам 10 кила. Успеав да влезам во панталоните а да не ме стегаат на половината. Уште малце:))

    Ви посакувам сила на сите, па заедно да бидеме витки и здрави!
     
  17. sunnygirl

    sunnygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    19
    Слабеење до лето

    http://www.bodyrock.tv/

    на оваа страница има баш целосен план за слабеење до лето. Сузана (така се вика типката што ги води вежбите) е неверојатна. Јас вежбам со неа, и после првиот ден чувствуав дека има ефект. Секој ден има нови вежби кои се објаснати од А до Ш и тоа и за почетници. Навистина е супер.

    Јас се придружавам до УН ДИЕТА која ја најдов овде и тоа навистина е супер. После една недела подуеноста во стоомакот ми исчезна. Сега малку повеќе јадам затоа што треба да ми дојде ама пак внимавам.

    И пијам зелен чај, отсекогаш сум пиела и ми се допаѓа. И тоа навистина помага

    Тоа е мојот режим, јас сакам да го зацврстам телото и да симнам едно 5 кила. А и да сакам да набијам малку кондиција. Се залежав зимава :)
    Мојата цел е да бидам во форма до мај-јуни.
    Ако некој сака да вежба со Сузана кажете добро ќе ми дојде друштво и подршка.
     
  18. Bajaderka

    Bajaderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    339
    Слабеење до лето

    ЈУ ГО ГРЛ!!! ја имаш целосната поддршка од мене :*
     
    На Cka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. sandra2pac

    sandra2pac Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Слабеење до лето

    bajaderka na dobar pat asi so medobilot... toa e edinstveno nesto sto ima efekt kaj mene... probav i so tableti i so sejkovi za slabeenje... mesec dena jadev samo ovosje i zelencuk i za dorucek sejkot od herbalife, ama dzabe, celi 2 kila!!!! medobilot e zakon, za site sto sakaat da oslabat, zemete si go... mene mi pomogna dosta!!!
    [mod-kirilica:annzb53q][/mod-kirilica:annzb53q]
     
    На Cka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    Слабеење до лето

    Ммммм навистинаа не знам како можам да ви ги пратам вежбите п90х цели 7 гб сеее :Ѕ
    едвај ги префрлив и јас на компјутерот иначе се доста добри и сеа ми е прв ден сел сат вежбам се чувствувам како нова
    Иначе за вежбитее ги нема на интернет но ако можам да ги ставам на замунда или некаде ке ви пишамм :*