1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

(Морална) Поддршка за сите што сакаат да се здебелат

Дискусија во 'Канта' започната од Responsible, 20 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  434
  Пол:
  Женски
  Ајде една тема и за нас слабичките :lol: да си ја поддржиме нашата мисија за качување на кило плус, нека е и едно-едно ама многу вредно за нас. Барем јас знам колку се радувам на тоа едно кило :)
  Имам пиено се и сешто за здебелување ама ефекти нема :worried:
  Ако не јадам- многу брзо слабеам, а од здебелување ни З. Им завидувам на оние што бараат диети за слабеење! :clap:
   
 2. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Responsible, јади повеќе благи, торти, таква работа нешто каде што има шеќер и повеќе внесувај јаглехидрати, значи леб, јади си пици, банички, буреци.... , потоа некои покалорични овошја како банана, грозјето мислам исто така. Речи им дома да ти готват ѓомлезиња, печива, губи.... Тестенини повеќе исто така . Незнам зошто ама сметам дека полесно е да се здебелиш отколку да ослабеш, јас си сум личен пример за тоа. Во трето одд. знам дека имав 24 кг, за гревче сум била, си се гледам на сликине. Како мала ептен скокав, трчав, цело време излезена, уморна бев и не јадев многу и плус и да јадев ќе ги истрошев калориите , пошто само за спиење си идев до петто одд :D Е ама потоа, катастрофа, стигнав до неверојатни 64 кг сега во трета година, си бев дебелка и јас решив да ослабам и за среќа успеав, но со многу внимавање на исхрана, физички активности, си се вратив на старите добри времиња ...

  И среќа со качувањето на некое килце плус ;)
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.111
  Допаѓања:
  56.344
  Пол:
  Женски
  dieti/kako-da-se-popravam-t179/
  Нема потреба од темава, нема интерес, а и веќе има една развиена тема :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.