1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

(Морална) Поддршка за сите што сакаат да се здебелат

Дискусија во 'Канта' започната од Responsible, 20 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    Ајде една тема и за нас слабичките :lol: да си ја поддржиме нашата мисија за качување на кило плус, нека е и едно-едно ама многу вредно за нас. Барем јас знам колку се радувам на тоа едно кило :)
    Имам пиено се и сешто за здебелување ама ефекти нема :worried:
    Ако не јадам- многу брзо слабеам, а од здебелување ни З. Им завидувам на оние што бараат диети за слабеење! :clap:
     
  2. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Responsible, јади повеќе благи, торти, таква работа нешто каде што има шеќер и повеќе внесувај јаглехидрати, значи леб, јади си пици, банички, буреци.... , потоа некои покалорични овошја како банана, грозјето мислам исто така. Речи им дома да ти готват ѓомлезиња, печива, губи.... Тестенини повеќе исто така . Незнам зошто ама сметам дека полесно е да се здебелиш отколку да ослабеш, јас си сум личен пример за тоа. Во трето одд. знам дека имав 24 кг, за гревче сум била, си се гледам на сликине. Како мала ептен скокав, трчав, цело време излезена, уморна бев и не јадев многу и плус и да јадев ќе ги истрошев калориите , пошто само за спиење си идев до петто одд :D Е ама потоа, катастрофа, стигнав до неверојатни 64 кг сега во трета година, си бев дебелка и јас решив да ослабам и за среќа успеав, но со многу внимавање на исхрана, физички активности, си се вратив на старите добри времиња ...

    И среќа со качувањето на некое килце плус ;)
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    dieti/kako-da-se-popravam-t179/
    Нема потреба од темава, нема интерес, а и веќе има една развиена тема :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.