Море на љубовта (Mar De Amor)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 8 декември 2011.

 1. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Во Плаjа Ескондида живее Естрела Марина, девојка која сонува, со добри чувства, но силен карактер, решителна и бунтовна. Била одгледана од своите кумови, семејство на рибари, откако нејзината мајка Касилда останала болна откако била силувана и се родила Естреља. По три години отсуство, во градот се враќа Виктор Мануел Галиндез, човек чие минато го мачи, поради што одлучува да остане овде и да заборави на сè што се случило. Леон Пара Ибањез, најбогатиот и најзлобниот човек во градот, живее со своите ќерки: циничната и препотентна Ориана, и добрата Еленита. Ориана сака да го освои Виктор Мануел, но тој се вљубува во Естреља. Леон Пара сака да изгради комплекс на хотели во градчето и ја насочува Ориана кон своите цели, поради тоа што таа завршува студии како инжињер. За да ги исполни своите цели, Леон треба да го купи местото од Виктор Мануел, кој всушност е вистинскиот газда на комплексот. Виктор Мануел и Естреља се вљубуваат и се обидуваат да бидат среќни, но Ориана и нејзиниот татко, кој сака да ја добие Естреља по секоја цена, одлучуваат да ги одделат.

  Неочекувано, една ладна ноќ, се појавува девојка која излегува од морето, за која сите мислат дека сирена, но всушност е Корал, девојка која не се сеќава на ништо, но Виктор Мануел ја познава од минатото и мислел дека таа е мртва. Тој решава да и помогне и да и ги освежи сеќавањата. Леон и Ориана сега настапуваат со планот да ја натерат Естреља да замине од Виктор Мануел со тоа што ќе и кажуваат дека тие двајца се љубовници. Таа верува во нивната приказна и полна со љубомора заминува од него, и оди кај нејзината мајка Касилда во градот каде што го запознава Хернан, познат психијатар кој се вљубува во неа. Сè изгледа дека е изгубено помеѓу Естреља Марина и Виктор Мануел, и дека никогаш веќе нема да бидат заедно и среќни, но само силата на љубовта ќе им помогне да го најдат патот на изгубената среќа.
  Улоги: Зурија Вега, Марио Симаро, Нинел Конде, Маријана Соеане, Мануел Ландета и други.

  http://www.tvpaket.com.mk/index.php?opt ... &Itemid=69
   
 2. Grunge

  Grunge Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  623
  Mar De Amor - Море на љубовта

  Леле ја гледав едно време серијата ама не ја догледав.

  Искрено, Естреља и Виктор Мануел ми беа ептен слатки, она беше таква наивна а он таков сериозен и нежен. Ептен ми е криво што не успеав да ја догледам, само знам дека нешто она отиде во градот, па мајка и беше во болница и нешто така.. Ако ја фатам пак, обавезно до крај.
   
 3. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Mar De Amor - Море на љубовта

  па можеш да ја гледаш уште еднаш ја има сега на мтм вечер во 21.30 и реприза во 13 часот иначе и јас ја гледав и повторно ја гладам многу ми е интересна а пак песната ми е преубава e

  http://www.youtube.com/watch?v=-hXEFfgX ... re=related

  :))
   
 4. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.719
  Допаѓања:
  9.392
  Пол:
  Женски
  Mar De Amor - Море на љубовта

  Ја гледам на МТМ ја даваат серијава, интересна е .
  Многу ме нервира таа како се вика незнам лошата што ја сопна вчера. :worried:
   
 5. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Mar De Amor - Море на љубовта

  на Дон лео мислиш ама таа ќе стане добра после и ќе ја засака естрља и ќе ја брани ;)
   
  На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  па не ја следев нон стоп но кога сум втора смена у школо не го гледав крајот на секоја епизода.. ама сепак добра серија беше :)
   
 7. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  На МТМ може да ја следш. Се дава во 21.30, а репризата е во 13 часот.
   
 8. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  серијава сезонава иде на сител :)
   
 9. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Ја гледав на пинк. Интерсна ми беше.
  А кога ја даваат на сител Твити?
   
 10. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Ма каква Сител, што лажеш?
  Во Скопје се дава на МТМ, во другите градови на другите мали телевизии.
   
 11. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски

  од каде знаеш? иначе многу се израдував иначе еве го крајот на серијата

  http://www.youtube.com/watch?v=AuvbbLKihLQ

  :D
   
 12. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  на тв пакет прочитав :)
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 13. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  може да ми пратиш линк од каде што го пишува тоа затоашто ја отидов на твпакет и не најдов таква информација фала однапред
   
 14. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Последната шпанска серија што ја гледав...Ја гледав на HRT.Не беше лоша
   
 15. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  dragan4eDR, нема да оди на Сител. Веќе оди на локалните телевизии. Твити којзнае што прочитал/а :D
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 16. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  фала барбика ниш тогаш ќе ја гледаме на мтм иначе колку и да ја гледам серијава нема да ми се здосади ја гледам како да не знам што ќе се случува понатака а всушност знам :D
   
 17. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.460
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Последната шпанска серија што ја гледав.