1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Морска храна

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од maja8, 17 февруари 2010.

 1. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Драги мои... некако темава храна ми е омилена, па ајде кажете ми ги вашите искуства со моркста храна. Јас сеуште немам храброст да пробам нешто вакво, се гнасам од самата помисла дека ке изедам нешто лигаво, па кажете ми дали сте пробале нешто, и како ви се чини ?

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  130.192
  Какво лигаво, супер е...
  Јас многу сакам, и си правам често по дома. Мх, овие на сликава какви се...
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Обожавам морска храна, кога одам во Хрватска две недели живееам на ваква храна, минатото лето пробав живи школки и можам да кажам дека не се лоши, ние не сме навикнати на тој морски вкус и мирис на храната.
  Дома не правам често, ама на море, јадам во неограничени количини, нема што не сум пробала :D
   
 4. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.448
  Ух морска храна...најмногу сакам :worried:hock: и си правам стално и е мноогу вкусно и здраво пред се....само никогаш дома не ми успеале лигњи на скара, бидејќи треба до секунда да се погодат во печењето, во спротивно стануваат како ѓон, па и кога ги пржам не ми се како по рестораните...ама затоа не испуштам во ресторан да си нарачам лигњи на жар/скара....па и школките со бело винце....ммммммм....што ти требаше темава сеа....кој ќе се спрема за сега :( :lol: пробај нема да се покаеш...барем според мене ;)
   
 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Пробав еднаш лигњи...и уште еднаш не ќе ми текни :worried:hock:
  Баш ми беа лигави,и плус тоа што ми наблажнуваа :worried:hock: не сакам
   
 6. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  imam probano lignji kaj edna prijatelka, iako sum bila odsekogas protiv morska hrana..ama taka ubavo i bea spremeni i plus so sos..se najadov a be prsti da izlizes..a inaku imam probano skolki ama spremeni na tajlandski nacin isto bea mnogu vkusni..inaku cat pat taka jadam morska hrana ali ne sum nekoj golem ljubitel na istata
   
 7. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505

  Ти препорачувам да пробаш, нема да зажалиш
  Најмногу обожавам лигњи на скара и шкампи, и секаков вид риба
  Поздрав ;)
   
 8. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  morskata hrana spored mene e prekrasna,so imam jadeno sekogas mi bilo vkusno.najcesto jadam lignji gi obozavam,ama mnogu zavisi u koj restoran gi jades sekade ne gi pravat isto vkusni,nekade ke ti napolnat cela cinija a nekade ke ti stavat 3-4 i list marula :lol:
   
 9. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Кој не пробал морска храна не знае што пропушта. Ем е вкусно,ем здраво. :D Јас и секојдневно да јадам само тоа не би ми сметало ;)
   
  На lolita97 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. rodne

  rodne Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  znam deka se mnogu korisni za zdravjeto,posebno posle 35-ta godina, no sepak imaat grozen vkus, i jak miris,i se plasam da gi probam
   
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.898
  Допаѓања:
  198.353
  Пол:
  Женски
  Па сум пробала, ми се допадна, ама не би да правам јас... и онака никој нема да ми ја јаде :|
  Затоа, од морска храна, само риба :D
   
 12. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
  ...eve jas napraviv,..moze da podelime i onaka mi e mnogu...
  ...probaj ako ti se dopadne i recept kje ti dadam... :)
  ...ne e losha morska hrana...samo treba da imash more... ;)

  [​IMG]
   
 13. lina2

  lina2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  2
  Да свежата е многу повкусна и поубаво мириса. Ама добра е и таа од супермаркети. Само да си ја направи човек по мерка како што му е највкусна за јадење. ммммм.... Море се што е морско е вкусно :D
   
 14. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Леле морска храна не сакам ни на слика да видам! Не јадам ниту риба што е најтрагично, само некогаш кога морам и тоа само туна од конзерва! Еднаш имам пробано школки и толку многу се згадив што веќе не сакам ни да пробам :?
   
 15. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Ја обожавам морската храна уште од мала се давам,а посебно лигњи поховани или школки во морска :D :up: салата со лимон...мммммм ептен вкусно!!!
   
 16. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  :y: и јас ги обожавам лигњите поховани со лимонче, ммм превкусно нешто. вкусни ми се и оние шкампите, така мислам се викаа :wasntme: школките исто така... ама се уште незз да ги приготвувам, па затоа онака лезетски си порачувам во ресторанче баш онака мајсторски направени :D
   
 17. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  mmmmmmmm :clap: :clap: :P
  Да не бидам офтопик. Ја обожавам морската храна и пробај ништо не губиш ;)
   
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.600
  Допаѓања:
  31.684
  Пол:
  Женски
  Немам пробано морска храна, а и не ни сакам да пробам.
   
 19. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  5.838
  Имам јадено од морска храна ракчиња такви како смоки што се :D како месечинки што се и исто е како риба да јадеш и имам јадено како мали се ги барав по нет но неможев да ги најдам :)
  А иначе баш ми е убава морската храна но добро секој си има различен вкус :)
   
 20. medicinarce18

  medicinarce18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  hah ja od morska hrana ne jadam samo skolki =] dr se e super...a skoplite nemam hrabrost da gi probam =]