Морска храна

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од maja8, 17 февруари 2010.

 1. GaGa-GirL

  GaGa-GirL Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  4
  После Македонската тредиционална :D, најомилена ми е морската храна, како омилени дефинитивно би ги навела маринираните рипчиња :D
   
 2. MidnightFlower

  MidnightFlower Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  47
  Уффф морска храна е најубаво нешто !
  Салати со октопод, ракчиња, тестенини со лигњи, секакви риби, јастог, шкампи !
  Само школки немам пробано и не ни сакам, некако гадно ми е, лигави се премногу. Можеби се убави, ама неам храброст :)
  Сеа ќе сонувам порции цела ноќ :D

  [​IMG]
   
 3. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  375
  Уффффф..мене ми е мн гадна морскава храна...ич не ми се допаѓа..бљак :puke: а знам доста луѓе што ја обожаваат..имам пробано лигњи шкампи црни школки али не фалаа :D
   
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.525
  Сакам морска храна, не се', ама ми се допаѓаат похувани лигњи во тартар сос, ракчиња со лимон и стапчињата од риби, такозвани сурими. ;) Убаво, лесно, едноставно, здраво.
  Октопод не сакам. :^) Школки не сум пробала, ама во план ми се летово. ;)
   
 5. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  ја не сакам морска храна,имам пробано октопод,не дека е толку лош ама од помислата дека е некое такво лигаво животинче,не можам,ми се гади :)
   
 6. KrystalTears

  KrystalTears Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  29
  Не сум пробала никогаш, но сепак има првпат за се. Па можеби ќе пробам во скоро време. :)
   
 7. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.361
  hahahha istooooooo ..... :D
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.204
  Допаѓања:
  41.238
  ммммммммммммммммммммм обожаваммммм!!!!!!!!!
   
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.204
  Допаѓања:
  41.238
  пробај!!!! преубави се, поховани со брашно :inlove: :inlove:
   
 10. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  леле обожаваааааааааам ептенски дури сеа ми се пријаде оф оф сакаааам мммм ама се јадам освен оние лигнине :lol:
   
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.204
  Допаѓања:
  41.238
  мајка ми ги похова у брашно и лигњите и школките лелеееееее поубаво нешо здравје... пробај мајка ти нека ти ги похова препреубави се верум ми, крцкаат такви сеа ми се пријаде ептен :D
   
 12. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  214
  Лигњите ми се омилени. Потоа школките, шкампите исто, а сакам и октоподи :)
  ми се пријадее :(
   
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.204
  Допаѓања:
  41.238
  ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( и мене................
   
 14. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  85
  Па не сум обожавател на морска храна.
  Ама лигњите се вкусни. Додека бев на одмор во Црна Гора, таму каде што бевме сместени газдата беше кувар!
  И една вечер, не собра сите што бевме сместени во вилата, и имаше разновидна морска храна. ;)
  Јас пробав само лигњи, и вкусни беа.. :P :*
   
 15. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  морската храна мене ми е вкусна .. минатото лето испробував морски плодови и сега за сега не е лошо .. и рибата пред се е здрава имајте на ум :D
   
 16. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  42
  Ммм обожавам морска храна ај како и се пријаде лигњии уф уф :wasntme:
   
 17. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  И јас обожавам морска храна особено ракчиња,шкампи,школки...
  Само тие лигњите ми се малце бљак...али си пробувам и од нив....
  Дома јадеме само јас и татко ми така да има повеќе за нас :D :D :D
   
 18. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.204
  Допаѓања:
  41.238
  е кај мене сите јадат :envy: така да на 4 дела се дели ;(
   
 19. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  231
  Eднаш,како многу мала кога бев со моите во Црна Гора пробав лигњи и така ми се згади и до летово ништо морско(свен риба) не се осмелував да пробам.Ама оваа година бевме во Црна Гора со дечко ми и он ми рече да го земам менито колку да не слушнам што ќе порача,така јас убаво си се најадов и го прашав што јадевме и ми кажа ракчиња и јастог со октопод на скара,и мене убаво ми беше.Така да ни сама незнам дали јадам или не |( ,од тогаш немам пробано повторно нешто морско :lol:
   
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.911
  Ептен обожавав морска храна , буквално се . Годинава бев во Црна Гора и мирисот од морска храна ми се згади , дека секој ден изгледа . И сега само риба можам да смислам , другово не знам . Не сум пробала од тогаш . :)