Морска храна

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од maja8, 17 февруари 2010.

 1. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.368
  Допаѓања:
  27.382
  Пол:
  Женски
  Obozavam morski plodovi !! Isto taka,vo kombinacija so rizoto, testenini, pizza ili salati, prevkusni se.
   
  На didisi и joy1 им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.765
  Допаѓања:
  54.381
  Пол:
  Женски
  Не сум пробала, а би сакала.
   
 3. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.118
  Пол:
  Женски
  Девојки, ајде и овде да пишам, некаков рецепт за сос или нешто што ќе оди со ракчиња и школки? Инаку, преубава храна, ја обожавам! Барав низ рецептите, не најдов никаде.
   
 4. Elinora

  Elinora Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  Не јадам често морска храна ама ако некој сака за проба миксот на замрзнати морски плодови е превкусен во комбинација рижото или тестенини со доматен сос, специфичен мирис и вкус, малку тешко сварлива храна ама сепак ми се слатки :)
   
 5. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.890
  Допаѓања:
  19.625
  Пол:
  Женски
  Обожавам морски плодови.Имам пробано лигњи, сипа, октопод и ракчиња.Се ми се допаѓа.Дури и мајка ми научи да ги спрема по дома и обавезно еднаш неделно ми прави нешто од ова, купува од смрзнатите на Метро.
  Наредно да пробам ми се школките.
  И воопшто не ми смета миризбата за разлика од миризбата на рибата од која бегам на километри.

  @blonde_supergirl касно читам моја препорака ти се лигњи на Бела Бузара, превкусни се.
  Повели рецепт https://www.kulinarika.net/recepti/16964/morska-hrana/lignji-na-buzaro/
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  7.680
  Допаѓања:
  198.886
  Пол:
  Женски
  Не ги можам ич. Не можам да ги гледам не да ги јадам, имам таков сенс на превртување црева поготово ако се со очи :( а се многу здрави...
   
 7. sunnyy

  sunnyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2017
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае каде во Мк можам да најдам свежи морски плодови?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.890
  Допаѓања:
  19.625
  Пол:
  Женски
  Свежо тешко, нема Македонија море.
  Јас 2 год. По ред користам смрзнати од Метро најчесто.Имам пробувано и од други фирми и се е океј превкусни се.Тешко свежи.
   
 9. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  1.960
  Пол:
  Женски
  Оххх обожавам морска храна. Омилени ми се ракчињаата, лигњи и октопод.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  1.669
  Пол:
  Женски
  Во лето морската храна ми е на прво место особено на одмор покрај море. Омилено ми е рижото со морски плодови. Едно лето претерав со школки па завршив на заразно. Врска немав дека школките се внесувале во одредена граница бидејќи спаѓаат во потешка храна. Исто каламари со лимонче е врв. :)
   
  На Animali и Feminka22 им се допаѓа ова.
 11. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.634
  Пол:
  Женски
  Преферирам само морска риба на скара(бранцин, ципура, орада...).
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.559
  Допаѓања:
  3.772
  Најмногу октопод со чаша ладно бело вино....после долг и жежок ден во лето не би смислила подобар начин да го поминам попладнето.:*:*
   
  На Sweetlove_0312 и Queen8 им се допаѓа ова.
 13. marijaml

  marijaml Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2015
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  За времето на велигденските пости ми дојде мерак по еден специјалитет од Мексико што многу ми недостигаше со ракчиња. Се трудев да го готвам со нај автентичен вкус и беше хит па го додадов во мојот блог. Ви го споделам, се надевам дека за жежките денови во лето ке ви освеши малку! ;)

  https://meksikanskakujna.blogspot.com/2019/05/coctel-de-camarones.html
   
 14. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.147
  Пол:
  Женски
  Обожавам морски плодови.. Храна што можам секогаш да ја јадам..:l:
   
  На DenaM му/ѝ се допаѓа ова.
 15. 100nogalka

  100nogalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2017
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  164
  Od sidro mozes da kupis svezi
   
 16. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.483
  Допаѓања:
  15.839
  Пол:
  Женски
  И јас ги обожавам морските плодови.
   
 17. Persila

  Persila Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2019
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  1.440
  Пол:
  Женски
  Obozavam morski plodovi
   
 18. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  1.077
  Пол:
  Женски
  Луѓе дали некој има јадено јастог/lobster и со каков сос? Како се готви? Толку сакам да пробам да си направам дома..пишете девојки плиззз
   
 19. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  967
  Допаѓања:
  9.901
  Пол:
  Женски
  Морски плодови обожавам многу. Сега барам јас рецепти за шпагети, тестенини да содржат и морски плодови , ммм.. :inlove:
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  3.119
  Допаѓања:
  28.208
  Пол:
  Женски
  Не ја сакам до толку морската храна.