Мотивирачки слики !!!

Дискусија во 'Тело' започната од anichka94, 26 јуни 2012.

 1. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.039
  Знаеме дека сме лето, и секоја од нас сонува за позаводливо тело и витка става
  но ни фали желба и мотивација..
  секоја до вас нека прикачи некоја слика од секси девојка било манекенка глумица пеачка без разлика
  еве јас ќе почнам прва
   

  Прикачени фајлови:

  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.652
  Мене овие само ме демотивираат и ме убиваат во поим, кога ќе си го видам спојлеров и целулитов, а потоа ќе ја видам Никол со совршеново тело, богами и не ми делува нешто убаво фактот што знам дека никогаш нема да можам да си дозволам липосукција, скапи третмани и личен тренер за одржување на телото. Пробав и вежби и масажи и што уште не, ама целулитот и спојлерот едноставно не си одат. Побогу, цицките отидоа само спојлерот ми стои. Звучам како 12 годишна на Гламстик, знам.

  Од друга страна, слика од некој понормален, па уште ако има пред/потоа варијанта, и видам што успеале да постигнат, да, би ме мотивирало.
   
  На Hellobeautiful, cresa-jagoda, LadyyGaga и 2 други им се допаѓа ова.
 3. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.039
  уффф
   

  Прикачени фајлови:

 4. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.600
  Многу мотивирачки :)
   

  Прикачени фајлови:

  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.039
  мене и вакви слики ме мотивираат не дека еден ден ке изгледам ваква
  но доволно да не посигам по фрижидерот и доволно да превземам некоја физичка активност
  во таа смисла а со многу труд зошто да не изгледаме така има и нормални луѓе што не се од естрадата па цутат каапт по теретани ...
   
 6. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  752
  mf mf mff
   

  Прикачени фајлови:

  На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  4.149
  Пол:
  Женски
  ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • ad 1.jpg
   ad 1.jpg
   Големина на фајлот:
   6,5 KB
   Прегледи:
   750
  • ad 2.jpg
   ad 2.jpg
   Големина на фајлот:
   7,7 KB
   Прегледи:
   749
  • ad 3.jpg
   ad 3.jpg
   Големина на фајлот:
   7,6 KB
   Прегледи:
   750
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  Мене не ме мотивира ниту една жена која има убаво тело незнам зошто но сум приметила, а за други работи како на пример вие феминки кои имате многу козметика ме мотивирате и јас да си купувам се повеќе и повеќе :)
   
  На one_girl и AnGeL4e009 им се допаѓа ова.