1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мојата Голема Грчка Свадба (My Big Fat Greek Wedding) [2002]

Дискусија во 'Филмови' започната од Dream-Girl, 17 април 2021.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  19.774
  Допаѓања:
  187.063
  Пол:
  Женски
  Овој филм е еден од моите омилени комедии. Преку 10 пати го имам гледано.
  Вториот дел не ми е толку интересен, но потврдија дека наскоро ќе излезе и трет дел, па затоа и реков да ја отворам темава, не знам како досега немало тема за овој филм. :)
  Ептен ми се релаксира мозокот кога го гледам филмов, а и некако позитивна ми е целата приказна на трансформацијата на животот на Тула. :)

  Има ли и други фанови на овој филм? :)
   
  На Snowflake99, Mishela, S.W.A.G и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. ElenaOfRivendell

  ElenaOfRivendell Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2019
  Пораки:
  1.974
  Допаѓања:
  5.128
  Пол:
  Женски
  Пресмешен филм, уште повеќе ми се допаѓа тоа што “грчкава фамилија” во филмов, многу ми се слични со нас, Македонците, во мнооогу постапки и обичаи. Не сум голем љубител на комедии, ама овој е чиста 10ка. :rofl::rofl:
   
  На Snowflake99, cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 3. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  1.362
  Допаѓања:
  9.279
  Пол:
  Женски
  Лелее мојот филм :D:inlove:
  Го обожавам, штета што нема уште 10 дела :lol:
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.143
  Допаѓања:
  8.049
  Пол:
  Женски
  Ова е еден од најдобрите филмови-комедии, но од мала не сум го гледала и го имам речиси потполно заборавено. Вториот дел не се сеќавам ни дали воопшто сум го гледала. Кај ви текна, цц :)
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.398
  Допаѓања:
  61.185
  Мојата омилена комедија, ненадмината, со солзи се смеев додека гледав. Зборувам за првиот дел, вториот не сум го гледала.

  Убаво ме потсети темава да си го пуштам филмов пак. :)
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  1.009
  Допаѓања:
  3.369
  Пол:
  Женски
  Прв пат слушам за филмот.
  Кај може да го гледам?
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ivanna23.

  Ivanna23. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2019
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  1.018
  Пол:
  Женски
  Предобри ми се двата дела и баш би сакала трет дел :inlove:
   
 8. Ivanna23.

  Ivanna23. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2019
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  1.018
  Пол:
  Женски
  јас мислам на popcorn гледав, најди на некој српски сајт го има сигурно
   
  На cresa-jagoda и Limpan им се допаѓа ова.
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.808
  Допаѓања:
  79.328
  Пол:
  Женски
  На Нетфликс ги има двата дела.

  Не знам колку пати го имам гледано филмов, првиов дел навистина е одличен. Вториот не ми беше толку интересен, ниту пак имаше потреба за него. Не може да му парира на првиов дел.
  И актерката е совршена, кај и да се појави ми е прекрасна.

  Теткава ми е омилена. :D
  tenor.gif
   
  На cresa-jagoda, ElenaOfRivendell, Ivanna23. и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  19.774
  Допаѓања:
  187.063
  Пол:
  Женски
  Почнал да се снима и 3тиот дел, овој дел ќе бил сниман во Грција. Иако вториот дел не беше баш како првиот, сепак едвај чекам да излезе и овој дел и да го изгледам. Ќе бил за свадбата на нивната ќерка. Очекувам смешни сцени пак со фамилиите. :lol:
  https://www.google.com/amp/s/hollywoodlife.com/feature/my-big-fat-greek-wedding-3-4802271/amp/
   
  На Snowflake99 и ElenaOfRivendell им се допаѓа ова.
 11. Puellapulchra

  Puellapulchra Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2022
  Пораки:
  1.690
  Допаѓања:
  4.046
  Пол:
  Женски
  Супер е филмчево. Кој не го гледал, треба да го гледа.
   
 12. Snowflake99

  Snowflake99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2022
  Пораки:
  1.255
  Допаѓања:
  4.900
  Пол:
  Женски
  Омилена комедија. :D Свадбата колку беше слична со нашите свадби, викање гости до 7мо колено, смешки. :D:D
   
  На ElenaOfRivendell му/ѝ се допаѓа ова.