1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мојата исповед

Дискусија во 'Канта' започната од ДаниелTetovo, 1 октомври 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. ДаниелTetovo

    ДаниелTetovo Активен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Машки
    MOJATA ISPOVEST

    Zivotot ke recete treba da bide kako sto ne vospituvale roditelite. Site gi gledame niv kako ziveat so sopruznicite i mislime deka e toa sto treba da bide kaj site isto, a vsusnost ne gi znaeme nivnite problemi koi znaele da gi premolcat pred nivnite deca. Nie bevme nesto sosema drugo sakavme se da znaat, nikogas ne znaevme da zatvorime usta pred nasite deca. Nasite kavgi za sitnici i za krupni raboti moraa da gi znaat i decata. Decata imaat mnogu loso sogleduvanje za brakot posle ova. Seriozno. Site znaeme deka posle 20 i nesto godini zaednicki zivot lugjeto se ladat eden od drug, no nikogas ne prestanuvaat da se sakaat eden so drug. Ladenjeto pocnuva so sitnite kavgi koi gi ima od sekogas, za sitnici koi drugiot ne moze da gi svati. Posle toa doagja netrpenieto i ugrozuvanjeto na prostorot na drugiot so silna ljubomora koja sekogas e od ista priroda: edniot saka da go kontrolira drugiot. A ne mu teknuva deka samiot pridonesuva drugiot da mu stanuva odbiven so postapkite na isprasuvanje: Kaj bese? So kogo bese? Zosto dojde docna ?? I taka natamu. Dali nekogas vasiot soprug ili sopruga koga ke dojdele od rabota samo vleguvale doma bez da se pozdravat ili da vi kazat zdravo??? Ne velam deka dvajcata doprinele do nekoi nesta da se slucat. Sekogas za kavga se potrebni dvajca. Sekogas za nesto da se sluci se potrebni dvajca. Potezite na edniot doprinesuvaat do izvrsuvanjeto na drugiot. Nikogas ne e samo do edniot. No nekoi lugje narcisoidni ne svakjaat deka mozebi i tie pridonele do nekoi dejstvija na sprotivniot pol. Megjutoa imate primeri na “Svetici” koi seuste mislat deka se svetici ako ne napravile ni “Zdravo” so drugo masko a go oskvernavile svojot dom i nacin na zivot zaradi presmetki vo domot od “Sveta” pricina, frigidnost i taka ponatamu. Znaete i samite deka ljubovta e od “Minliva” priroda. Jas ne sum uveren vo toa, zatoa sto se osekjam mnogu tesko. I nekoj ako rece deka e se do srceto ne im veruvam ova e nekade podlaboko, srce site imame, toa e samo karburator za pumpanje na crvena tecnost, no nekade izmegju gradite i srceto ima nekoja bolka duri i fizicka e, znaci dusata postoi, no ne ja ima sekoj. Jas mislam deka greskata vo sekoj od nas ne e lazenjeto.. Nego ne kazuvanje na se sto se slucuva i na se sto bi te promenilo kako licnost. Lugjeto treba da go kazat ona sto go sakaat i da ne go krijat nikogas. Taka se zacuvuvaat vrskite ili nikogas nema da se sozdadat zatoa sto ne ste kompatibilni. Zatoa se vo lice. Pa kako bide taka.
     
    На elen4e22 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    А што уствари сакате да кажете? И која е целта на темава?
     
    На Bender Rodriguez, veren, crimson и 5 други им се допаѓа ова.
  3. ДаниелTetovo

    ДаниелTetovo Активен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Машки
    Temava e zaednickiot zivot pomegju dve lica, i posle 20 godini da ti rece nekoj ne te saka i deka se zavrsuva vo eden moment. Dali toa lice te sakalo ili ne???
     
    На veren му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    Љубовта најверојатно постоела,ама ако не се негува и живее,како и да не била.
    Ништо не се случува без причина ниту без причина таа се раѓа ниту умира.Може да се роди за 3 часа и да престане по 20 години.Двајцата се одговорни за тоа.
    Тебе повеќе те мачи тоа што било вчера а не тоа што е денес.И те мачи нејзиниот одговор.
    И да тоа лице вчера можеби те сакало а денес веќе не.За жал.
     
    На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
  5. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.800
    Пол:
    Женски
    Темава ми е безпотребна. Која е целта на твојот пост?
    Сакаш само да се олесниш да си кажеш што ти лежи на душа или пак бараш совет?
    Не разбирам што се случило, се разведувате со жена ти или?
    Не знам како очекуваш да ти каже некој дали тој со кој си поминал 20 години и сеа те остава те сакал? Toa ако самиот за тие 20 год не си го проценил ние овде на форумов со само еден твој пост тешко...
     
    На Alisa22, Sanjichka007, kjukli и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Неси ја полни душата со омраза. Наместо да седиш на форумот, да раскажуваш животни стории и да кукаш оди кај женати реагирај,и обиди се нешто да промениш.
     
    На veren и lunicka им се допаѓа ова.
  7. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Se cudam na vakvi luge mozebi ke se navredete no vo toj moment nemozes da se sovzemes,patis i stradas a ne pak po forumi da pisuvate referati.Razbiram koga nekoj pisuva so cel za rab itn kako edna majka sto pisuvase no toa e veke dr pozz
     
    На anakonda88 и simoncelicius им се допаѓа ова.
  8. korisnichka

    korisnichka Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    1.393
    Па добро сега секој минува низ криза, и ако одбрал човекот на форум да се истажи не гледам дека е проблем. Нема конкретни прашања, но се гледа дека е повреден. Што и да е, ќе помине.
     
  9. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Темава од икс причини ме потсеќа на семе синапово ојдов јас на лечење елате со мене :smirk:
     
    На veren му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Idealista

    Idealista Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2013
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    551
    Пол:
    Женски
    Ме изнасмеа бе Стршленка:D Ти се придружувам.
     
    На maca cvet му/ѝ се допаѓа ова.
  11. veren

    veren Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    1.271
    Нека си каже човекот што му лежи на душа (tumbleweed)(tumbleweed)(tumbleweed):rain::rain::rain:
     
  12. Cricket

    Cricket Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    1.074
    Пол:
    Женски
    Јас па се најдов улава од сношти ја читам темава, уште кога немаше никаков одговор па си викам што ти е бе Крикет, ама ништо не можев да сфатам. Бараш помош, си кажуваш маките и каква врска има тоа со децата?
    Шо убаво име имаш, не си ја мачи толку душата. Оди разговарај со сопругата, купи и букет цвеќе, изведија на вечера. Пробуди и го пак интересот и љубовта за тебе.
     
    На vitamina и veren им се допаѓа ова.
  13. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Ова од која лектира е изваден текстов?
    Треба и да се наведе под текстот од каде е превземено.
    Не го прочитав ама судејќи по другиве коментари....сфатив дека е превземано.
    Или пак јас не сум од оваа планета.
     
  14. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.269
    Пол:
    Женски
    Што го нападнавте човекот? Сака некаде да си ја каже маката, олесни душата, а вие „непотребна тема“. Искрено не го ни дочитав текстот (ме мрзеше :D ) ама сепак сметам дека секој има право на форумов да си каже што му лежи на душа. Кога на некој му е тешко, сака само да биде сослушан и тоа го заслужува.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.