1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мојата приказна

Дискусија во 'Диети' започната од lavonjeze, 28 ноември 2014.

  1. evasonce

    evasonce Активен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2014
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    206
    Пол:
    Женски
    Ne mila psihijatar ne ni spomnav... ama mislam deka majkata e vinovna.... devojceto ima samo 13 god. Toa e vo razvoj kakvi dieti...
     
    На Acisal му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Acisal

    Acisal Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    165
    Da. Devojceto e gordost na Makedonija. Nosi medali za nasata zemja, ne pretstavuva pred svetot vo zlatno izdanie. Vidovte li kolku samo medali osvoilo. Bravo!!!
     
    На evasonce му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Еве како што ти ветив. Само една и единствена од 86-та година кога конкуренцијата беше многу голема.
    Скоро сите тогаш спортуваа нешто за разлика од денес.

    IMG_20141206_145708.jpg
     
    На Dust, Lella, Linda.A и 5 други им се допаѓа ова.
  4. Safira26

    Safira26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    106

    Девојче, прекрасна си, згодна :)
    Навистина нема зашто да се грижиш. Престани да се оптеретуваш со килограмите. Не секогаш качувањето на некое кило плус значи дека си се здебелила..Спортистка си..килажа се накачува и од зацврстување на мускули. Научи да се сакаш себе и да имаш повеќе самодоверба, а потоа ќе те сакаат и другите :)
     
    На Acisal му/ѝ се допаѓа ова.
  5. P.SIloveyou

    P.SIloveyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Може да ми кажеш што тренираш? :D
     
  6. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Прочитај погоре има, ама да не се мачиш да читаш карате тренира.
     
  7. lavonjeze

    lavonjeze Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    otvoranjevo na ovaa tema mnogu mi pomogna otkako gi procitav site soveti sto mi gi dadovte, vkucuvajci go i tvojot i mnogu mi pomogna da svatam deka zivozot navistina e mnogu ubav i zalno e da se istrosi na takvi mislenki koga ponekogas nema potreba:rofl:
     
  8. Acisal

    Acisal Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    165
    Bravo. Toa e ubavo kazano od tebe devojce. Pozitiven moral i se ke bide dobro nasa golema sportistke.
     
  9. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.284
    Пол:
    Женски
    Извини дебела си?
    Јас имам 13 години и сум 162-163цм и имам 72-74кг варирам. :D
    Летото бев 77кг сега малце ослабев и се извишив, се замарав појше, ама сфатив дека не сум дебела, напротив коските ми тежат, елегантно пополента сум си. :P
    Каква таква ќе се сакам себеси, па и уште растам, уште 3-4цм сигурно, така да ТИ НЕМАШ НИКАКОВ ПРОБЛЕМ!
    И што дека мајка ти ти рекла дека си дебела и мене ми вика, ослаби малце, се зафркава што има веза, ако ти сфаќаш се сериозно, далеку ќе стигнеш. :D
    Дали целта ти е да се пофалиш дека си згодна, па и позата wow, слободно стави ја на фб, ќе има лајкови од машки ДА!
    Чао, пријатно, дебела била сигурно. |(
    П.С Поддршка за спортувањето и уште повеќе успеси и медаљи. :) Не мислев ништо лошо со мислењево, само да ти укажам не си дебела, таман си дури и 5кг да ставиш, па ќе си таман.
     
  10. lavonjeze

    lavonjeze Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам многу за поддршката во делот на спортувањето, она за мајка ми всушност незнам дали си во право, можно е и јас да грешам бидеќи никогаш дотогаш не ми рекла дека сум дебела, а од тој момент кога ми рече едноставно замрзнав и затоа тоа највише ми остана во паметење, а што се однесува до сликата, сите се посомневате на тоа, таа слика ми беше онака кога се сликав во телефонот и само таа ја имав од целото мое тело бидејќи не се сликам често цела, само фацата најчесто:lol: и онака ми беше само таа, а кога решив да ја започнам темава беше ноќ, а ако можете да забелижите јас блиц немам на телефонот, а колку што знам ова е форум за женска популација...
    Сепак ти благодарам на мислењето:)
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Дечки незнам кај да го поставам прашањето и си реков ај тука:D Значи вака , другарка ми видела или слушнала некоја реклама за некој прашок за слабеење Нидор или Нидора така нешто ? е сега има некој што слушнал или користел вакво нешто ???
     
  12. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Ти се фрлаат 3000 ден?
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  13. CandyFiller

    CandyFiller Активен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    pa vakaaa se zapozna pred 1 godina koa imav 15god :D
    pocnav vo 1god sredno, bev visoka 1 68,69 i imav 57kg imav ogromna zelba da bidam manekenka postojano gledav fashion TV gi gledav site poznati manekenki kolku se zgodni i slabi i taka resiv da bidam na dieta mi bese premnogu krivo so sum debela a nesakav da mi bide samo hobi poso mi e mnogu golema zelba ne sum ko nekoi devojcinja so sakaaat samo da se proslavat so sliki na fb i slicno! Bidejki imam mnogu ljubomorni vo skolo uste tolku mi nabivaa kompleksi. na pocetokot koa pocnav da drzam razni dieti mi se losese, pripagjav u skolo po avtobusi pa oslabena krv i nikako nemozev da oslabeaam. Pa namesto na nekoi uzasni dieti resiv da bidam na zdrava ishrana samo so ne jadev blago i leb i eve veke 1ipol godina jadam samo zdrava hrana, normalno so mali pauzi i oslabev sea vezbam i sum i povisoka 1 73 i imam 55 kg se zapisav na manekenstvo go zavrsiv kursot i takaaa mnogu sum srekjna sea ama pakk ne e toa toa imam butcinja i sakam da mi bidat poslabii i planiram od pon da pocnam eden caj da pijam, nesakam da bidam najdebela od manekenkite i mi e strav da ne ne me biraat jas pred 1 mesec go zavrsiv kurssot a samo za reklama me viknaa do sea :/
     
  14. Bebushche

    Bebushche Нов член

    Се зачлени на:
    11 март 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Аκо саκате да ги намалите κилогρамите хρанете се поздρаво ,ниκаκви сρања немојте да κоρистите κаκо апчиња,чаеви пρашоци.Доволно е да се одвиκнете од лоши навиκи κаκо што се:јадење тешκа хρана после 8 h,газиρани пијалоци.да избегнувате леб што е можно повише на пρимеρ со κомпиρ,оρиз,ρиба,месо и тн да се одвиκнете од хамбуρгеρи,тостови салами сувомеснати и да намалите со благо и се κе биде во ρедд јас тоа го пρименив и веднаш дојдов до идеална тежина.Сеκаκо да не се забоρави и вежбањето споρтсκи аκтивности се многу битнии.поздρав:*
     
  15. lavonjeze

    lavonjeze Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    ti blagodaram Bebushche mnogu za sovetot, vekje vrora nedela sum na rezim vo koj svo jadam zdravo i se cuvstvuvam prekrasno
     
    На Bebushche и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
  16. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Немој да ми се лутиш, но мајка ти е проблемот. Не си дебела, мислам дека имаш супер тело за твои години. Да не држи некои диети мајка ти или да не имала проблеми со телесната тежина. Мислам дека треба да и кажеш дека ти се сакаш себеси и дека супер се чувствуваш во твоето тело. Пак ќе речам не си дебела и немој да се затвораш дома. Јас имам сестра колку тебе и таа спортува и оди на јазици. Дружи се со луѓе. Таа вагата фрли ја во канта и не се замарај. Плус и да се поправиш некое кило не е ништо страшно, секако денес облини се во мода. Поздрав и се надевам дека ќе допреме до тебе. :)
     
  17. lavonjeze

    lavonjeze Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    ti blagodaram mnogu za tvojot sovet, se razbira deka sekoe mislenje mi e vazvo ;)
     
  18. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.167
    Допаѓања:
    105.728
    Пол:
    Женски
    Само можам да заклучам дека поради спортувањето ти качуваш мускулна маса а не сало, има гоооолема разлика, 200 грама па и кило и две АМА мускули исало не е исто. Така да нема потреба да се грижиш НИ МАЛКУ, само ако држиш диети и гладуваш и прекинеш со спортот може даимаш такс проблем, а какошто покажуваш и на скила и со бројки ти си идеална. Нормално тело, прекрасно, мускулесто на спортистка. Сигурна сум дека и мајка ти која те сака најмногу на свет се гордее со тебе и важно и е да си здрава, не би верувала дека намерно ти на ива комплекси,може ненамерно ако лечи свои! А да се споредуваме со други, тоа е крајно ИЗЛИШНО, па секој си има свои гени, конструкција на тело, метаболизам, начин на исхрана, начин наживот..... нема правило за тоа! А девојчиња на таа возраст да се диетираат... не смеете. Ценете го Здравјето и Благосостојбата на телото иумот, треба да раѓате, а доаѓа и старост...
     
  19. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Не разбрав, извини.
    Ако мајка и кажла нешто во момент на непромислност (ако воопшто кажала) тоа веќе не е проблем, а ако сака да привлече внимние кое што не го доибива тоа веќе е проблем.
    Сега кога размилувам, мислам дека деојчето сакаше да се промовира со медаљите колу е успешна.
    Крај на муабетот.
    Едит: Јас на мојата ќерка никогаш не би и рекла дека е дебела ако навистина не е така, Девојчето е желно за внимание.
    Ајде бре сите ќе се фалиме на форумов со нашите успеси.
     
    Последна измена: 6 мај 2015
  20. Slatkarka94

    Slatkarka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    795
    Пол:
    Женски
    Какоооооо????? Ти си ова е ако си ти дај објасни на инбокс како си ослабнала волку