Мојата садница ке ја именувам ...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Saisnalla, 9 април 2012.

 1. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Како ке се вика вашата садница? :D
   
  На behappy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.536
  Ќе има негде акција за пошумување?

  Не се приврзувам толку за садници, ама кога веќе би бирала, би ја крстила Живка.
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Да,ден на дрвото,садење од семка. :) :)
   
 4. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Да не знаете кога ќе е ден на дрвото ? Еднаш велеа оваа пролет ќе немало .
   
 5. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Подобар живот ;)
   
 6. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Мајка на гората :D
   
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.197
  Допаѓања:
  41.028
  Чичолина
   
 8. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Среда ќе е :)
  Оваа среда,на еденаесетти.
   
  На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tanjich

  Tanjich Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  64
  Значи сепак ќе има ден на дрвото? Изгледа само ние учениците нема да учествуваме :?: :?:
  Инаку јас би ја нарекла Борјана :D :D
   
 10. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  60
 11. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Риска или Проне.
   
 12. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  луѓе стварно среда е ден на дрвото ? ќе е неработен? нема да држат настава училиштата?
  мојата садница ќе ја именувам Трајка :D :rofl:
   
 13. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
  ^
  МЗШВ: Пролетната акција „Ден на дрвото“ нема да се реализира
  Петок, 23 Март 2012 16:20

  Пролетната акција „Ден на дрвото“ за 2012 година нема да се реализира, соопштува Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.
  Ваквата одлука е донесена во консултација со експерти од областа на шумарството, чија препорака е наместо во овој временски период, акцијата да е реализира наесен.

  Поради обилните врнежи од снег оваа зима и неговото интензивно топење, како и наглото затоплување, веќе истекуваат оптималните рокови за садење садниците и според мислењето на екпертите процентот на успешност на акцијата би бил мал.

  Од Министерството очекуваат активностите кои беа планирани за пролетната да се реализираат во есенската акција, во подобри услови и со поголем процент на успешност.

  инаку би ја именувала рокица :lol:
   
 14. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  ^Пф, и да не се учи, моето школо за инат ке учи. |(

  А, дрвцето, би го крстила Цветко. :wasntme: :D
   
 15. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Флаерот од сестра ми.
  Идеата од флаерот. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • sadnica+ 1.jpg
   sadnica+ 1.jpg
   Големина на фајлот:
   131,8 KB
   Прегледи:
   160
  • sadnica+.jpg
   sadnica+.jpg
   Големина на фајлот:
   98,9 KB
   Прегледи:
   160
 16. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.824
  Мојата ќе се вика Флора :)
   
 17. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.515
  Допаѓања:
  9.337
  УбаФка. :D
   
 18. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  2.397
  Пол:
  Женски
  петранка :D
   
 19. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Подобар живот :)
   
 20. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Ништо , не промашивме ден ....