1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мојата садница ке ја именувам ...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Saisnalla, 9 април 2012.

 1. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Како ке се вика вашата садница? :D
   
  На behappy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.549
  Ќе има негде акција за пошумување?

  Не се приврзувам толку за садници, ама кога веќе би бирала, би ја крстила Живка.
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Да,ден на дрвото,садење од семка. :) :)
   
 4. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Да не знаете кога ќе е ден на дрвото ? Еднаш велеа оваа пролет ќе немало .
   
 5. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.182
  Подобар живот ;)
   
 6. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  Мајка на гората :D
   
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.450
  Чичолина
   
 8. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Среда ќе е :)
  Оваа среда,на еденаесетти.
   
  На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tanjich

  Tanjich Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  64
  Значи сепак ќе има ден на дрвото? Изгледа само ние учениците нема да учествуваме :?: :?:
  Инаку јас би ја нарекла Борјана :D :D
   
 10. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  61
 11. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Риска или Проне.
   
 12. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  луѓе стварно среда е ден на дрвото ? ќе е неработен? нема да држат настава училиштата?
  мојата садница ќе ја именувам Трајка :D :rofl:
   
 13. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  527
  Пол:
  Женски
  ^
  МЗШВ: Пролетната акција „Ден на дрвото“ нема да се реализира
  Петок, 23 Март 2012 16:20

  Пролетната акција „Ден на дрвото“ за 2012 година нема да се реализира, соопштува Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.
  Ваквата одлука е донесена во консултација со експерти од областа на шумарството, чија препорака е наместо во овој временски период, акцијата да е реализира наесен.

  Поради обилните врнежи од снег оваа зима и неговото интензивно топење, како и наглото затоплување, веќе истекуваат оптималните рокови за садење садниците и според мислењето на екпертите процентот на успешност на акцијата би бил мал.

  Од Министерството очекуваат активностите кои беа планирани за пролетната да се реализираат во есенската акција, во подобри услови и со поголем процент на успешност.

  инаку би ја именувала рокица :lol:
   
 14. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  ^Пф, и да не се учи, моето школо за инат ке учи. |(

  А, дрвцето, би го крстила Цветко. :wasntme: :D
   
 15. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Флаерот од сестра ми.
  Идеата од флаерот. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • sadnica+ 1.jpg
   sadnica+ 1.jpg
   Големина на фајлот:
   131,8 KB
   Прегледи:
   160
  • sadnica+.jpg
   sadnica+.jpg
   Големина на фајлот:
   98,9 KB
   Прегледи:
   160
 16. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  Мојата ќе се вика Флора :)
   
 17. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.189
  Допаѓања:
  16.374
  УбаФка. :D
   
 18. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  1.486
  Допаѓања:
  8.215
  Пол:
  Женски
  петранка :D
   
 19. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  338
  Пол:
  Женски
  Подобар живот :)
   
 20. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Ништо , не промашивме ден ....