1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мојата тажна песна (Bitmeyen Şarkı)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од T.e.d.d.y, 26 јуни 2014.

 1. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.263
  Пол:
  Женски
  Ја отворив темата бидејќи ме заинтересираа улогите на актерите. Тука глуми Берѓузар Корел - така познатата Судијка Фериде, или Шехерезада. :D
  Ми изгледа како интересна серија.

  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda и Majuv4ence13 им се допаѓа ова.
 2. minika

  minika Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  104
  НА КОј канал е??? :?: :)
   
 3. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.263
  Пол:
  Женски
  На сител. :)
   
 4. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Е штом е со Берѓузар ќе ја гледам обавезно :inlove:
   
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.541
  Пол:
  Женски
  Некој во спојлер да напише што ќе се случува во серијава :)

  И која серија ќе заврши, за оваа да почне? :?:
   
 6. Mirror

  Mirror Нов член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  15
  Еве што најдов...
  Фераје е убава, паметна и чесна девојка во темниот свет на лагите, злобата и омразата. Таа не верува во добри денови, во добри луѓе и во чуда. Нејзиниот свет се срушил кога на 15 години била силувана и родила син кој татко и и го одзел и го продал на богата фамилија. Потоа, насилно ја избркал ќерката од дома поради изгубената чест на семејството. Од тогаш се поминати осум години, а Фераје не престанува да жали по синот и единствена цел во животот и е да го пронаде своето дете. Заработува така што пее во еден ноќен клуб, а еднаш за да заработи повеќе пари, ќе мора да прифати вечера од богат бизнисмен на неговата луксузна јахта. Но таму, Фераје доживува непријатно изненадување од господинот кој ја плати и затоа ќе мора да избега, па се фрла во морето.
  Од морето ја спасува Јаман, млад и богат човек кој по смртта на татка си, го превзел семејниот бизнис. Таа ноќ засекогаш ќе ги смени животите на Фераје и Јаман. Двајцата се вљубуваат еден во друг, но таа љубов станува забранета. Од една страна се тајните на Фераје за нејзиното минато и работата како пејачка, а од друга страна е семејството на Јаман кое не сака да ја прифати Фераје за снаа. Но токму во тоа семејство се крие она што Фераје долги години го бара. Нејзиниот син.
   
  На Lovely93, eliesaab, Mahidevranfan и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.063
  Пол:
  Женски
  Сигурно интересен ќе биде :smirk:
  Башка со Берѓузар е :geek:
   
  На Mirror и Lovely93 им се допаѓа ова.
 8. QweenSM

  QweenSM Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  3.990
  Допаѓања:
  30.962
  Пол:
  Женски
  Обавезно ќе ја гледам.
   
 9. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Видов дека има 32 епизоди (по Турски) и убаво завршува, така што планирам да го гледам
   
  На Lovely93 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 10. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  942
  малку епизоди некако...ама нашиве ќе ги поделат и ќе ги направат 60 :?:
   
 11. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  И повторно погрешен наслов на серијата, наместо “Мојата тажна песна“, насловот е “Последна песна“
   
 12. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  Пардон грешка.....“Бескрајна песна“
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 13. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  ^ Веќе не ме чудат грешка нослови |(
  Како да го видов Сонат од Завет и тој глуми? Само заради него ќе гледам :inlove:
  Воопшто не ми се допаѓа главната улога некако ми е одбивен играше и во една друга серија :puke:
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  тој од главната улога беше во “Сенката на врбите“ што во оргинал се викаше “Под липите“ :)
   
  На nati44 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. BestFriends.99

  BestFriends.99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2014
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  441
  Пол:
  Женски
  Ја имам гледано серијата интересна е , повторно ке ја гледам :)
   
 16. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Или Завршена песна ,отприлика така нешто треба да е.
  Уште рекламата која ја видов си помислив дека го имаат изменето насловот.
   
 17. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  А кога почнува кажаа ли?
   
 18. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  Денес беше првата епизода :)
   
 19. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Аууу е па утре репризата ќе ја гледам..Јас дека не гледам сител затоа ја пропуштив не знаев дека почнува вечерва..Фала на информацијата :)
   
 20. Stefiks

  Stefiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  47
  Jaс ја гледав 1та епизода :) Беше многу интересна.