Моја тајна!

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од bluberry, 30 август 2010.

 1. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  316
  Дали имате некоја тајна која ја криете од другите и никогаш не сакате тие да дознаат за неа?
  Дали имате тајна од кој се срамите?
  Дали имате тајна за која се каете?
   
 2. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Како и секој човек и јас имам тајни.
  Дали имате некоја тајна која ја криете од другите и никогаш не сакате тие да дознаат за неа?
  -Еве искрено имам и не мора да дознаат, за неа си знаат само моите најблиски и така и ќе остане се надевам.
  Ако е тајна мислам дека треба да се задржи и не треба да се кажува, мислам дека ако некој ти довери тајна треба цврсто да ја чуваш само за себе, бидејќи и ти ако кажеш некому ќе го бараш и сакаш истото од другиот.
  Како помали на мојата веќе бивша најдбора другарка и кажав за еден дечко кој го симпатизирав и после неколку години дознав дека таа и го кажала тоа на моја сегашна другарка и се разочарав искрено и тоа ме натера да размислам покрај другото дали вредело да и кажувам што било нејзе.
  Од тогаш многу внимателно пазам што и како кажувам на другите, без разлика дали се работи за мене или за некој друг.
  Работите кои што се случуваат во потесниот круг со се тајни остануваат помеѓу нас.
  Не сакам никој да ми кажува тајна ако не верува дека ќе ја зачувам, можам да кажам тајна ако ептен сметам дека вреди да ја кажам и дали ќе кажам или не зависи и од личноста и дали можам да и верувам ,а и поради искуство почнувам да се потпирам на тоа колку долго ја знам(иако понекогаш тоа не мора да значи)
  Не да се срамам од некои тајни, ама од нив ме фаќа една смеа кога помислувам на нив ми текнува на детството и на тие симпатии детски глупости :D
   
 3. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.164
  Пол:
  Женски
  А кој тоа денес нема своја скриена тајна.
  Да имам една -слатка, една грешна ,и една бизнис тајна :D
  Ама тие се мои и никој не ги знае -па нели се тајна а тајната не се кажува ;)
   
  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 4. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  96
  Како помала бев многу таинствена,ништо не кажував.Е сега сум си ама не до толку.
  Не можам да кажам дека имам некоја тајна,но сепак има некои работи кои не ги кажувам и затоа знаат мои поблиски особи.
  Инаку еднаш прочитав дека тајна е она што го чуваме само за себе.Доколку знаат еден или неколку души дека тоа веќе не е тајна!Тајната останува само за нас и во нас!
   
  На LittlePinky и roberta-rubi им се допаѓа ова.
 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Имам! Една, и на вас не ви ја кажувам :D . Не дека е толку страшна, ама :x А моја слатка тајна е :$ :)
  Секој мислам дека има по некоја тајна. И таа треба да си сотане тајна, ако ја кажеш на друг колку тој да е таинствен и верен, сепак не е повеќе тајна. е сега тајните кои си ги знаеме јас и моите, јас и дечко ми...се тајни наши :)
   
 6. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  105
  Kako i sekoj ziv covek, pa taka i jas si imam svoi tajni. Ne edna ili dve tuku poveke. I tie si se samo za mene. Na nikoj ne gi kazuvam, pa duru i na najbliskite drugarki. :) Ednostavno sakam da si gi zacuvam za sebe. ;)
  Pa ako se kaze na nekoj, veke ne e tajna. :!: :)
   
 7. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  42
  Имам 2 скриени тајно .. кој не ги знае никој дури ни мајка ми која ги знае сите мој тајни ..
  И искрено не се гордеам со тие тајни .. се обидувам да заборавам на тоа .. но никако не успева .. :@
   
 8. Kala001

  Kala001 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  9
  тројца можат да чуваат тајна,само ако двајца од нив се починати ;)
   
  На LittlePinky, selly.gomez, roberta-rubi и 2 други им се допаѓа ова.
 9. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.146
  Имам тајни-кој нема? Но, имам една која постојано ми тежи и на моменти ме мачи. Ја споделив со личност откако видов дека и неа ја мачи нешто слично.... и заглавив до тука со постот. Нема повеќе што да се каже.
   
 10. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  689
  Сите имаме тајнички... Ама па ај иди кажи ги... :D :D :D
   
 11. LaLy

  LaLy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  40
  Сите си имаме мали валкани тајнички :D .Никој не треба потполно да ја изложува интимата и да биде без скриени нешта.Но знаете што:Никој подобро не чува тајни од оној кој што не ги знае! :)
   
 12. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
  Imam 2,3 skrieni tajni na nikoj ne sum gi kazala i na nikoj nema da gi kazam :$
   
 13. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  мојата тајна е само мојаа тајна и не планирам на никој да ги кажам едноставно идат со мене горе хахахаха :rofl:
   
  На Iva-Sliva му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Iva-Sliva

  Iva-Sliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  43

  исто :x
   
 15. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.498
  уф, тешко дека тајната оди в гроб!
  Кога нештото го знаат двајца - јасно е дека не е веќе тајна.
  Океј, да не се претерува да прерасне тоа во јавна тајна (колку убав оксиморон!).

  Како и да е - имам тајни, тајни кои многу луѓе не сакам да ги дознаат - нема потреба, нема зошто - си имам свој живот и верувам во тоа дека секој заслужува приватност во она што го прави. Фала Му на Господ што не живеам во Варош. Сега друг муабет ќе ви вртев :lol:
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 16. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.815
  Допаѓања:
  13.278
  Имам 2-3-4-5-6-7 тајнички. Се шалам, имам 2-3 кои не планирам да ки кажам на никој, ама баш на никој. :D
   
 17. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  316
  јас се обидував долго време да ги кријам,но знаете дека тајната никогаш не останува тајна.Само вие и ѕидовите да ја знаете сепак тие ќе ве предадат.Ако нешто е навистина тајно никогаш нема да успеете да ја сочувате така кажано до(гроб).
   
 18. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Уффф имам една тајна од моите...не им кажав дека бев на полагање еден предмет и се се мислам сега да им кажам :?: ама ај нека помине уште малце време па ќе им кажам :D
   
 19. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  501
  Да.
  Да.
   
 20. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
  Секако дека имам свои тајни, кои никој не ги знае. Всушност ако некој знае нешто, тоа повеќе не е тајна, зар не?! Тајна е кога ја знае само една личност, само ти ја знаеш и никој друг. И тие неколку тајни никогаш на никого нема да ги кажам, тие се само мои и ничии други.