1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моја тајна!

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од bluberry, 30 август 2010.

  1. Happygirl13

    Happygirl13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    60
    А кој нема тајни?! :^) .И јас имам тајни со кои не се гордеам баш,на никој не сум ги кажала (како викаат ако знаат двајца тоа не е тајна)а нема на никој ни да ги кажам!
     
  2. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Секој има тајни, сето она што никому не сме го кажале е тајна. Затоа и се вика така. Ако е моја тајна, значи никој не треба да знае за тоа.
     
  3. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Имам 2 големи тајни за мене што се надевам никогаш нема никој да ги дознае. А кој нема тајна?
    Имам работи што ги кријам и се каам за нив ама тоа е. А тајната веќе не е тајна ако ја кажеш на барем еден, зошто секогаш и тој еден ќе пренесе на уште некого.
    Two can keep a secret if one of them is dead :)
     
  4. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Само една поголема, ама баш НИКОЈ не ја знае. Имам и 2-3 помали, не се страшни тие. :wasntme:
     
  5. katrin96

    katrin96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    9
    има една,поврзана со еден член од семејството,си ја знаеме ние..не би ја споделила со некој др...
     
  6. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.011
    Допаѓања:
    5.907
    Имам неколку помали тајни кои се меѓу мене и другарка ми ( си ги знаеме само ние двете ) и една моја тајна . Не би сакала да ја откривам оти не сум горда на неа . :fubar:
     
  7. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Ниедна тајна не е ТАЈНА ако ја знаат двајца или повеќе...
    Сите си имаме тајни, не е се за споделување...
     
  8. FuffyToooU

    FuffyToooU Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    119
    Нормално, и јас си имам тајна, ама не ја кажувам и тоа не само една туку повеќе, ти го поштувам ова :) ;)
     
  9. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Мојата тајна е студио Сикрет :D
     
    На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. maca-23

    maca-23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    179
    нема врска тоа дека тајната не е тајна ако ја кажеш некому може и само 50 души да знаат и да не кажуваат и тоа сепак е тајна. Како постојат тогаш државни тајни воени тајни бизнис тајни што ги знае одредена група на луѓе а сепак е тајна.Исто има и јавни тајни и не се викаат за џабе тајни
     
  11. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Pretty Little Liars?Го обожавам тој стих... :devil: Ааа, јас имам исто 2 големи тајни, за едната нема шанса да кажам на никого, а за другата, зависи, може за 10 години од сега, ќе зборувам за неа...Не се каам за ништо, што било во минатото, таму и ќе остане и нема причина за да се размислува за тоа...
     
  12. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    една моја лична која ја кријам за да не наштетам на еден човек.
    една срамна :tmi:
    една помеѓу мене и човекот кој го кажав . Таа само мајка ми ја знае :wasntme:
     
  13. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Имам една поголема тајна, која ја споделив само со најдобрата другарка, во која имам голема доверба. Не можев да издржам да не кажам, сега ми е полесно. :)
     
  14. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    охх кој ли нема :) имам како немам ама онака баш моја слатка тајна си е :rofl:
     
  15. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Јас се и кажувам на сестра ми ,одсекогаш било така . Така да тајна не е тајна ако ја знае повеќе од една личност .Значи немам тајна.
     
  16. SaIvnjaann

    SaIvnjaann Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    458
    Да, имам мои тајни, ама лично мои што подразбира дека никој не ги знае освен јас.Понекогаш ако сметам дека тоа треба да го знае другарка ми и ги кажувам, ама најчесто НЕ! Знам дека не е фер од моја страна ама некако во денешно време немам доверба во никој ...затворена личност сум што се оденсува за тајни, а доколку некој ми каже некоја тајна ја чувам до крај!
     
  17. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    исто како јас да го пишев ова имам тајни за кои се каам но времето неможам да го вратам назад то е то
     
  18. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Имам, но ништо сериозно ;) ! Можеби нема да ми биде сеедно да се дознае но сепак не е нешто што би ми го уништило животот, авторитетот, односто со луѓето околу мене...можам да кажам дека како што одминува времето одминува и значајноста на тие неколку тајни! :|
    Дури и не сум сигурна дека се баш тајни! Тоа се некои работи поврзани за мене кои сакам да не ги споделувам со луѓето и затоа се само мои! Можеби некогаш ќе прозборам со некој друг за тие мои тајни, но за тоа ќе му ја мислам понатака!
    Не се срамам но ги премолчувам бидејќи научив дека во животот не се кажува се’, не се открива пред секого, многу работи треба да останат за самите нас! Барем јас така гледам на животот и затоа премолчува неколку такви помалце значајни тајни!
     
  19. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    некои тајни како што рекле
    подобро е да останат само тајни
     
  20. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Имам една тајна :) но ако ја кажам нема да биде тајна , а кој тоа нема своја тајна :)