1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моја хорор приказна

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од orevka, 17 октомври 2018.

 1. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  5.406
  Пол:
  Женски
  Ако има ваква тема слободно нека биде избришана.
  За вакви приказни дојдов случано.Една ноќ листајки низ Јутјуб дојдов до српски профил од некој си дечко кои одлично ги раскажува овие приказни ,слушнав секакви хороро приказни,некои беа измислени, некои вистина какои и да е јас се ежев на секоја приказна,навистина беа интересни иако језиви ама вредеше да се слушнат.
  Знаеме сите порано што се случувало во светот и што сега и дека понекогаш се појавува нешто надприродно појако од вас.

  Имав и јас нешто вакво незнам како да го објаснам пред неколку години.Си легнав во мојот кревет се покрив и со грб бев свртена накај прозорецот така да немав некоја светлина.
  Само што затворив очи помина некоја секунда ,некоја минута осетив како некој да ми диши позади уво,како да ме гледа да е над мене ,а со тоа што го издишува го осеќам кај увото и лицето.За промаја или нешто слично немаше бидејки прозорот ми беше затворен исто така и вратата.
  Бев здрвена незнаев што да правам дали да се свртам,дали да мафтам со рацете ,дали да викам неможев се укочив цела така и сум заспала.Станав дента страв ми беше да отворам очи некако собрав сила се видов себеси бев ок немав ништо али срцето силно ми лупаше.Одма земав оние зрнцата што се чати нив куќа ,цела моја соба ја поминав,по неколку месеци повторно исто .Среќа веќе неколку години не спијам во таа соба.

  Доколку имате и вие некоја измислена или вистинита приказна очекувам да пишете.
  [​IMG]
   
  На 8463. му/ѝ се допаѓа ова.