Мојот аватар

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Snow-Queen, 13 мај 2013.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.970
  Пол:
  Женски
  Темава нека биде, да си пишете зошто баш моментално, сте го избрале вашиот аватар и поставете ја сликата во постот за да не дојде до забуни.

  Ете јас, поради мојата новост (бременоста), си го одбрав ова аватарче. Додека не најдам поубаво. :lol:
   
  На Crna Dama, angelche16 и One.Day.One.Girl им се допаѓа ова.
 2. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.737
  Пол:
  Женски
  па поради тоа што се занимавам со фудбал,го обожавам овој спорт и така :D :rofl:
   
 3. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Фан на Ники :wasntme:
   
  На мари че му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.970
  Пол:
  Женски
  Самиот аватар си кажува :)
   
  На Maya3112 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Maya3112

  Maya3112 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  478
  ПАРИЗ <3 ме асоцира на љубов,на убав поглед од Ајфелова и на дестинација која ќе ја посетам со мажето мое во блиска иднина :inlove: .

  Може многу си фантазирам ама би било поубаво ако изгледа вака
   

  Прикачени фајлови:

  На angelche16 и atala им се допаѓа ова.
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.746
  Допаѓања:
  53.462
  Пол:
  Женски
  Темава може да функционира само доколку поставите и слика во постот од вашиот моментален аватар, инаку нема смисла. Еве го читам првиот пост на Сноу, гледам подоле пак постирала, ама не можам да и го видам претходниот аватар, веќе го сменила, па не знам за што и се однесува постот. Затоа ве замолувам да ја поставите и сликата во постот, потенцирано е и во воведниот пост. :)
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.437
  Допаѓања:
  9.233
  Пол:
  Женски
  Зошто сум бушава :D
  се имам виткано со крпчиња, иста ваква искачам како аватарот :)
   

  Прикачени фајлови:

 8. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.422
  Допаѓања:
  33.500
  Пол:
  Женски
  Дека сум тазе верено момиче :rofl: :wasntme:

  [​IMG]
   
  На Minnie 1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.632
  Допаѓања:
  14.579
  Пол:
  Женски
  Затоа што многу ми е убава Олесја Малинскаја и многу ми се свиѓа на сликава.
   

  Прикачени фајлови:

 10. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.495
  Затоа што сум зависна од Пинтерест, ја видов таму.
   

  Прикачени фајлови:

  • pinterest--1.jpg
   pinterest--1.jpg
   Големина на фајлот:
   31,1 KB
   Прегледи:
   2.945
  На LetMeKnow..., supergirl1, Hipster и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.489
  Допаѓања:
  3.163
  Пол:
  Женски
  Убава ми е. :)
   

  Прикачени фајлови:

 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.529
  Дефинитивно сакам уникатни лица на аватар кои буквално ме маѓепсуваат и ова е едно од нив, случајно ја најдов сликичката, не се сеќавам каде, ама сега кога ја пребарав станува збор за некој модел, Catherine Dea.

  Девојката е буквално преубава.
  [​IMG]
   
  На Anacid, buuuce28 и mamma-mia им се допаѓа ова.
 13. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Ми се допаѓа сликата како целост, уметнички ми изгледа :). Јас цело време мислев дека девојката носи кошулка во некоја си боја на кожа, и баш ми се допаѓаше кошулката :) . А сега одблиску гледам дека гола е изгледа :D. Како и да е, ми се допаѓа аватарот, овој така подолго време го немам сменето. Онака стално си ги менев.
   

  Прикачени фајлови:

  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  сликата си кажува се
   

  Прикачени фајлови:

  • Barbie-Ken.jpg
   Barbie-Ken.jpg
   Големина на фајлот:
   95,9 KB
   Прегледи:
   339
 15. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.071
  Shannyn Sossamon
  Пре пре преубава ми е девојкава, лика и прилика на мене :D
  Не паметам да сум гледала филм со неа па поима немам што мустра е, ама сликите и се прекрасни.
  Си симнав повеќе од неа на компјутер за да имам на лагер :D па ште ве моља не ставајте од неа слики, моја си е ]:)
  [​IMG]
   
  На MandyLane и Spidy им се допаѓа ова.
 16. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.737
  Пол:
  Женски
  еве ја сликата :)
   

  Прикачени фајлови:

 17. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  Axl.
  Затоа што ми е омилен.Најомилен. :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 61121.jpg
   61121.jpg
   Големина на фајлот:
   8,1 KB
   Прегледи:
   259
 18. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.279
  Многу ја сакам Аманда, некако ми е многу природна, прекрасна..А ја избрав оваа слика зашто ми е посебно убава и интересна.. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • Sa.png
   Sa.png
   Големина на фајлот:
   150,3 KB
   Прегледи:
   247
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 19. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  Влатко Илиевски :D :D просто затоа што го обожавам човекот.
   
 20. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  380
  Пол:
  Женски
  ми е една од омилените актерки :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  На Crna Dama и figgiMK им се допаѓа ова.