Мојот аватар

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Snow-Queen, 13 мај 2013.

 1. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.036
  Пол:
  Женски
  article-2380152-1B064196000005DC-138_634x683 (1).jpg
   
  На Milobebence и Angie1432 им се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.125
  Допаѓања:
  103.372
  Пол:
  Женски
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.879
  Допаѓања:
  90.688
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1577663032724.jpg
   
  На Cosmic Girl, Milobebence и Amellie13 им се допаѓа ова.
 4. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.036
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.832
  Допаѓања:
  31.574
  Пол:
  Женски
  фем.png
   
  На simonna.a, Milobebence, Angie1432 и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  35.784
  Пол:
  Машки
  Screenshot_20200104_110937.jpg
   
  На ku4ence, CrazyGirl15, Milobebence и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.292
  Допаѓања:
  45.462
  Пол:
  Женски
 8. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.084
  Допаѓања:
  42.250
  Пол:
  Женски
 9. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  35.784
  Пол:
  Машки
  Winona-Oak-2018-cr-Andreas-Ohman-billboard-1558.jpg
   
  На CrazyGirl15 и simonna.a им се допаѓа ова.
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.292
  Допаѓања:
  45.462
  Пол:
  Женски
  20200114_183453.jpg
   
  На CrazyGirl15, Milobebence и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.879
  Допаѓања:
  90.688
  Пол:
  Женски
 12. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  2.645
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20200124_093108.jpg
  :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Cosmic Girl

  Cosmic Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2020
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  701
  Пол:
  Женски
 14. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.292
  Допаѓања:
  45.462
  Пол:
  Женски
 16. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.068
  Допаѓања:
  13.476
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На ku4ence, Ketchup и simonna.a им се допаѓа ова.
 17. Scott Weiland

  Scott Weiland Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  9.418
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 18. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.651
  Допаѓања:
  18.752
  Пол:
  Женски
  Ме смирува фотографијата,па ај си реков нека аватар биде...
  FB_IMG_1580769726174.jpg
   
  На Ketchup, CrazyGirl15, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.125
  Допаѓања:
  103.372
  Пол:
  Женски
  76364.jpg
   
  На BlackMistery, cresa-jagoda и MrenaRiba им се допаѓа ова.
 20. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.084
  Допаѓања:
  42.250
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1579731084870.jpg
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.