Мојот вујко (Kocamın Ailesi)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од InnaR, 30 мај 2019.

 1. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Машки
  Ќе си биде, еве денес доаѓа нова девојкка
  Во последната ќе се венчаат со Тарик
   
 2. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  Малата ми е ептен срцка, како старо-мало е :).
   
 3. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.358
  Допаѓања:
  48.535
  Пол:
  Женски
  Ќе биде смешен,а и интересен.
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  942
  Зошто оваа новата што е братучетка на Џуџу, крие од Тарик изгледа дозна кои му се родители? Видов дека ги фрли сликите, односно огласите од весниците за изгубено дете
   
 5. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.358
  Допаѓања:
  48.535
  Пол:
  Женски
  Бидејќи мисли дека семејството Ар си го најде синот.
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  Дрн, дрн, пак можеше да му ги покаже, да го откријат измамникот, ама како ќе не „мотаат“ уште некоја епизода!
   
 7. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.358
  Допаѓања:
  48.535
  Пол:
  Женски
  Ѓунеш не е свесна дека Риза е измамник,само Тарик/Енгин осеќа дека типот лаже.
  Поинтересно е да се влече приказната.
   
  На Amelia и tace73 им се допаѓа ова.
 8. dahlia_desire

  dahlia_desire Активен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  го отупеа.
   
 9. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  14.859
  Пол:
  Женски
  Типов риза ко психо се понаша цццц
   
 10. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  942
  А што му е целта на Риза? Зошто се прави дека им е син?
   
 11. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  942
  А оваа стрината зошто го киднапирала Енгин? И каде е тој маж и Сефер?
   
 12. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  10.526
  Пол:
  Женски
  Нели е поинтересно да гледате и така да дознаете:):D
   
 13. dahlia_desire

  dahlia_desire Активен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  не знам зошто, ама мразам да гледам филм и да не знам што ќе се случи. спојлери ми се секогаш добредојдени.
   
  На Dream-Girl, princess5, Amelia и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Zeleno_Okce

  Zeleno_Okce Нов член

  Се зачлени на:
  5 јули 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Дали некој знае страница каде може да се гледа серијава со превод??
   
 15. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  942
  Овој лажниот Кемал ми е како психопат. А зошто стрината го киднапирала и каде е тој маж и Сефер?
   
 16. dahlia_desire

  dahlia_desire Активен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  јас се утепав барајќи и освен на турски, нема ништо со превод.
   
  На Zeleno_Okce му/ѝ се допаѓа ова.
 17. dahlia_desire

  dahlia_desire Активен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  во 20 и некоја епизода Мукадер ќе дознае дека Тарик и е син. не знам што точно како, не сфатив, а во 25 епизода Тарик ќе зборува нешто со бабата (не знам како се викаше) и оваа ќе му даде чоколатца, и Тарик ќе се сети на минатото и ќе почне да зборува како му биле омилени, а бабата ќе му каже дека и Енгин ги сакал. и после пак не сфатив.
   
 18. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  Не знам нашиве како ги даваат епизодите, ама се некаде до 39-40. Ако ги даваат на половина, значи уште 10 епизоди треба да чекаме :)
   
 19. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Машки
  Петок ќе биде некаде крајот на 23 епизода :D
   
  На tace73 и dahlia_desire им се допаѓа ова.
 20. Uniqpro

  Uniqpro Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2019
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  583
  Zosto na Fatih i Miraj im e "zabraneto" da bidat zaedno?