Мојот вујко (Kocamın Ailesi)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од InnaR, 30 мај 2019.

 1. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.805
  Допаѓања:
  31.525
  Пол:
  Женски
  Ар е традиционално семејство.Не сакаат да добијат зет или снаа без одобрение на бабата Хикмет,таткото Зафер и мајката Мукадер.
  Не ја одобруваат и Ѓунеш од истите причини.Најмногу Хикмет е против бракот на Тарик Енгин со Ѓунеш,ама и со право бидејќи девојката од првиот ден беше дрска кон семејството.
   
 2. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  1.262
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека ги измислија сите глупости бидејќи ќе ја менуваат глумицата. Инаку Фатих сто пати и рече да им кажат на нејзините, да побараат дозвола... Некако ми се многу нелогични оправданијата, па да бидам сама, па да размислам што ви направив??? Малку мислам отупеа откога си го најде семејството.
   
 3. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  2.981
  Пол:
  Женски
  Да исто мислам и јас дека е поради тоа што ќе а мењаат девојката , а Мукадер не и одобри на Мирај да е заедно со Фатих поради тоа што тој бил многу побогат од неа и некои такви безвеза работи
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.805
  Допаѓања:
  31.525
  Пол:
  Женски
  Имав читано за серијава одамна,смислена е да отсликува реална состојба во Турско семејство.Тие се штитат едни со други и не пуштат странци лесно.Мукадер не е стриктно против врската на Мирај и Фатих,повеќе ја погоди тоа што Мирај не ѝ кажа и се плаши таа да не биде повредена.Јасно е дека Фатих е добар дечко,но неговите родители сакаат тој да се ожени со богата девојка.
   
 5. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  830
  Ќе ја менуваат ли, сите ги сменија зошто така?
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  1.262
  Пол:
  Женски
  Јас одовде знам. Инаку:
  Што е сега со киднапирањево на Ѓулај? Којзнае што приказни испоплеткаа (нелогични) за киднапирањето на Енгин?
   
 7. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  830
  Се дозна ли оваа стрината и маж Сефер и тој Азис што матат?
   
 8. spacegirl92

  spacegirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Во која друга серија глумеше? Многу ми е позната. tarik-mojot-vujko-9.jpg
   
 9. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  711
  Допаѓања:
  457
  Пол:
  Машки
  На spacegirl92 и tace73 им се допаѓа ова.
 10. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  830
  Што се случува со тој Сефер што матат со Шениз?
   
 11. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  830
  Зарем Риза му е син на Сефер? Како тоа?
  @nextredstyle ? Можеш во спојлер да ми пишеш?
   
 12. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.805
  Допаѓања:
  31.525
  Пол:
  Женски
  Не знам,и мене не ми е јасно тоа.
   
 13. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  830
  Некој друг знае ли? @Bzaubzz.xy ти знаеш ли?
   
 14. Uniqpro

  Uniqpro Активен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2019
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  16
  Koe e ova momece so motorot i kakva vrska ima so gulaj?
   
 15. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.805
  Допаѓања:
  31.525
  Пол:
  Женски
  Размазениот братучед на Фатих и Чидем.
   
 16. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  711
  Допаѓања:
  457
  Пол:
  Машки
  Не знам
   
 17. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  830
  Сега испадна дека Риза е син на Сефер, а кој знае каква е врската со киднапирањето на Енгин
   
 18. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.805
  Допаѓања:
  31.525
  Пол:
  Женски
  И оваа серија заврши,ама имаше убав крај.
   
  На princess5 и Kikiccc им се допаѓа ова.
 19. Fantasy33

  Fantasy33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2019
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  355
  Пол:
  Женски
  Како заврши?
   
 20. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.805
  Допаѓања:
  31.525
  Пол:
  Женски
  Се дозна вистината дека Шениз го киднапирала Тарик/Енгин.Го нашла на пазарот,но не можела/нејќела да го врати и дека Азис во име на Сефер им праќал пари на посвоителите,ма да мислам дека Сефер излажа дека не знаел.Тарик/Енгин и Ѓунеш посвоија дете и демек по некое време објавија дека чекаат нивно дете.
   
  На Fantasy33 му/ѝ се допаѓа ова.