1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мојот дедо Луј Витон (Исидора Бјелица)

Дискусија во 'Книги' започната од BeYourself, 26 јули 2011.

 1. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.946
  [​IMG]
  Исидора со нејзиниот маж Н. и двете деца тргнуваат на крстарење по Атлантикот, а крајна цел се Каналските острови. Но, се чини таа патува во светот на Луј Витон, во тој свет на чанти, куфери со магичното лого ЛВ, т.е. таа зависник од ташните на Луј Витон.
  Исидора ги класифицира градовите по:-има продавница Луј Витон-нема.
  На тоа патување таа се простува од својата омилена ташна, бидејќи ја крадат во Барселона, па ја наоѓа за да повторно се прости од неа. Но, не е тоа највозбудливата работа што се случува на тоа крстарење.
  Таму помеѓу кабините на бродот таа се запознава со една необична французинка, Жана, која поседува многу интересни и скапи парчиња со логото на Луј Витон.
  Жана ја поканува Исидора кај нејзината баба Полет која е на смртна постела, таа прифаќа да оди само затоа што Полет има голема колекција на Луј Витон ташни и куфери.
  Дали и куферите можат да зборуваат?Имаат, ли, тие тајни?
  Патувањата се освојување на среќата... да имате идеална ташна за на пат значи да го дофатите секое делче од среќата и да го чувате само за себе.
  -Луј Витон
  извор - sakamknigi.mk

  Видов дека нема тема за оваа книга, па решив да отворам.
  Книгата ми е донекаде убава, за релаксација. Уште неколку страни имам да ги дочитам, а веќе втор ден не се разделувам од неа. :lol:
  Иако е чик литература, добра книга е. :) Мислам дека вреди да се издвојат два-три дена за да се прочита.
  Совршена книга за опуштање и исполнување на досадното време.
  И ми се допаѓа како Исидора ги опишува сите моменти кои и’ се случуваат.

  ...Ваши мислења за оваа книга?
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. getting.started

  getting.started Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  13
  Веќе подолго време меркам да почнам да читам книга од Исидора.. ама во библиотеката ја немаше :/ Каде можам да ја најдам? Колку пари е? И редно време е да прочитам некоја книга од Исидора. :wasntme:
   
 3. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.159
  Допаѓања:
  22.956
  Пол:
  Женски
  Обожавам се шо е поврзано со Луј Витон, Морам да ја прочитам! :inlove:
   
 4. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.396
  Допаѓања:
  27.395
  Пол:
  Женски
  Мајка ми ја имаше земено од библиотека, и ја препорачала библиотекарката,и бидејќи немав што да читам решив да ја прочитам оваа.Лесна книга, чик литература, верувам ќе им се допадне на љубителите на Луј Витон.Доколку сакате релаксација и уживање, оваа книга е токму за тоа.
   
 5. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  229
  Баш денес си ја купив и ќе ја почнам да ја читам вечер пред спиење. :angel: :D
  Ми изгледа убава,а и според книгите на Исидора,донекаде знам што да очекувам. :)
   
 6. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  КојА цена е книгава?И од каде ја зема?Сакам и јас да си ја купам :wasntme:
   
 7. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  229
  Можеш да си ја најдеш во Матица и е 300 денари мислам. ;)
   
 8. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Прекрасна е :D ...не можам цел ден да се одвојам од неа...Ќе ја дочитам пред спиење,ме релаксира ептен.
  Јас ја купив во Матица на попуст 180 денари.Стасав до умирањето на баба Полет :rofl: ,,,се згазив од смеење кога побара колекцијата од 45 куфери и чанти да ја закопаат со неа,ништо од тестаментот на колекцијата Луј Витон.Прочитајте ја,ја препорачувам.
   
 9. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.423
  Добра е за релаксација, баш чик литература. Исадора многу добро има раскажано, женава е луда по Луј Витон. Доколку сте обожаватели на Луј Витон или на чик литература, земете ја и уживајте :)