1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мојот дедо Луј Витон (Исидора Бјелица)

Дискусија во 'Книги' започната од BeYourself, 26 јули 2011.

  1. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    [​IMG]
    Исидора со нејзиниот маж Н. и двете деца тргнуваат на крстарење по Атлантикот, а крајна цел се Каналските острови. Но, се чини таа патува во светот на Луј Витон, во тој свет на чанти, куфери со магичното лого ЛВ, т.е. таа зависник од ташните на Луј Витон.
    Исидора ги класифицира градовите по:-има продавница Луј Витон-нема.
    На тоа патување таа се простува од својата омилена ташна, бидејќи ја крадат во Барселона, па ја наоѓа за да повторно се прости од неа. Но, не е тоа највозбудливата работа што се случува на тоа крстарење.
    Таму помеѓу кабините на бродот таа се запознава со една необична французинка, Жана, која поседува многу интересни и скапи парчиња со логото на Луј Витон.
    Жана ја поканува Исидора кај нејзината баба Полет која е на смртна постела, таа прифаќа да оди само затоа што Полет има голема колекција на Луј Витон ташни и куфери.
    Дали и куферите можат да зборуваат?Имаат, ли, тие тајни?
    Патувањата се освојување на среќата... да имате идеална ташна за на пат значи да го дофатите секое делче од среќата и да го чувате само за себе.
    -Луј Витон
    извор - sakamknigi.mk

    Видов дека нема тема за оваа книга, па решив да отворам.
    Книгата ми е донекаде убава, за релаксација. Уште неколку страни имам да ги дочитам, а веќе втор ден не се разделувам од неа. :lol:
    Иако е чик литература, добра книга е. :) Мислам дека вреди да се издвојат два-три дена за да се прочита.
    Совршена книга за опуштање и исполнување на досадното време.
    И ми се допаѓа како Исидора ги опишува сите моменти кои и’ се случуваат.

    ...Ваши мислења за оваа книга?
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. getting.started

    getting.started Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    13
    Веќе подолго време меркам да почнам да читам книга од Исидора.. ама во библиотеката ја немаше :/ Каде можам да ја најдам? Колку пари е? И редно време е да прочитам некоја книга од Исидора. :wasntme:
     
  3. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Обожавам се шо е поврзано со Луј Витон, Морам да ја прочитам! :inlove:
     
  4. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Мајка ми ја имаше земено од библиотека, и ја препорачала библиотекарката,и бидејќи немав што да читам решив да ја прочитам оваа.Лесна книга, чик литература, верувам ќе им се допадне на љубителите на Луј Витон.Доколку сакате релаксација и уживање, оваа книга е токму за тоа.
     
  5. laryla

    laryla Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    229
    Баш денес си ја купив и ќе ја почнам да ја читам вечер пред спиење. :angel: :D
    Ми изгледа убава,а и според книгите на Исидора,донекаде знам што да очекувам. :)
     
  6. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    КојА цена е книгава?И од каде ја зема?Сакам и јас да си ја купам :wasntme:
     
  7. laryla

    laryla Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    229
    Можеш да си ја најдеш во Матица и е 300 денари мислам. ;)
     
  8. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Прекрасна е :D ...не можам цел ден да се одвојам од неа...Ќе ја дочитам пред спиење,ме релаксира ептен.
    Јас ја купив во Матица на попуст 180 денари.Стасав до умирањето на баба Полет :rofl: ,,,се згазив од смеење кога побара колекцијата од 45 куфери и чанти да ја закопаат со неа,ништо од тестаментот на колекцијата Луј Витон.Прочитајте ја,ја препорачувам.
     
  9. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Добра е за релаксација, баш чик литература. Исадора многу добро има раскажано, женава е луда по Луј Витон. Доколку сте обожаватели на Луј Витон или на чик литература, земете ја и уживајте :)