1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мојот партнер личи на ...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од blond, 9 ноември 2010.

 1. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.719
  Си барав тема, но не најдов, па ја создадов :)
  Постирајте слики на кого личи вашиот партнер, слободно опишете го со слики од петици до глава.

  Како создавач, редно е јас прва да постирам на кого личи .

  Во брадичката, носето, муцето и устата се исти со

  [​IMG]
  во телото е ист ко
  [​IMG]
  а обликот на лицето, веѓите, ушите и тенот
   

  Прикачени фајлови:

  • John-Abraham.JPG
   John-Abraham.JPG
   Големина на фајлот:
   288,4 KB
   Прегледи:
   2.638
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.213
  Допаѓања:
  89.561
  Пол:
  Женски
  Од познатите личи на Том Круз
  [​IMG]

  А додека барав слики на нет, го пронајдов дечково, незнам дали е некој познат ама многу личи на дечко ми.
  [​IMG]
   
  На Avenged и OzzyAngel им се допаѓа ова.
 3. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  мојот партнер личи на ................................................................. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  теле
   

  Прикачени фајлови:

  • 0.jpg
   0.jpg
   Големина на фајлот:
   9,1 KB
   Прегледи:
   2.576
  На Perdedorita, tessie, ColoursOfTheRainbow и 22 други им се допаѓа ова.
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.098
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Само мојот има повеќе коса :D
   
  На pupi.girl, kikus02, skyAngel и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Иренке, а мачорчево си ти :lol:
   
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.098
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Не , јас сум
  [​IMG]
  :D ;)
   
  На Bokicka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  абре феминки вие се убави дечковци имате бре :D


  се шалам, искрено не ми текнува на кого ми личи... не ми доаѓа ниедна славна фацка на памет :doh:

  редактирано :D ми текна

  на овој личи, ама подебел малце ;) :)
   

  Прикачени фајлови:

 8. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  ајде се смеевме што се смеевме сега да ви го кажам во право светло иако е теле ... ама немој да ми го земете :lol:
  Прво не е совршен си има мешенце и му го обожавам не ни сакам да слабее и не му е големо мешето таман за штипење :D послее ...

  Очите му се такви плави и најубави на свет не лажам ама стварно ... :$
  се смее како тој на втората слика со малце послатко изразени дупчиња .... :$
  косата му е костенлива накај плаво нешто и му е буквално иста како сликата на бред пит ... :lol:
  а формата на лицето му е како последната слика .... 8)
  средно висок со убави раце :D

  и си го сакам најмногу на свет со секоја негова мана. ете така . :inlove: Поинтимни податоци во некоја друга прилика :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • blakeedge.jpg
   blakeedge.jpg
   Големина на фајлот:
   27,3 KB
   Прегледи:
   2.530
  • images (1).jpg
   images (1).jpg
   Големина на фајлот:
   5 KB
   Прегледи:
   2.530
  • images (2).jpg
   images (2).jpg
   Големина на фајлот:
   5,7 KB
   Прегледи:
   2.530
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   5,7 KB
   Прегледи:
   2.530
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  ... ја не ставам слика, Ногу е убав и не сакам никоја да ми го украдне! :nod:
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 10. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  потсетува ептен на него. само не е толку црн се разбира :D
  и нема толку мускули :!:
  и не носе прстени, бљак :D
  си го сакам :*
   
  На icy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  Мојот партнер личи на [​IMG] само што очите му се по зелени , на кај плави, :lol: и косата му е за неколку см. поголема :D Многу си го сакам :inlove:
  И да не заборавам усните му се подебелки :D
   
 12. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Еее вака нешто како Џони на втората слика што е.. :inlove: Ептен потсеќа...остри црти на лице има и дечко ми...Маженствен ми е бе :$

  Има и вајано тело плус...мхмм :$ :wasntme:
  [​IMG]
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.213
  Допаѓања:
  89.561
  Пол:
  Женски
  Квин па дечко ми и дечко ти си личеле :D Мојов е ко Том Круз и Џони Деп. Да не се нешто? :rofl: Морам да признаам сите имате многу убави дечковци ;)
   
 14. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381

  Да не еден ист :rofl: :rofl: Се шалам...епа марамке најубави ни се :$ ( Бреј што сум скромна )
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 15. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  lele kolku e slatko :)
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Jaс не кажувам :D ќе го познае некоја прилепчанка, ме страв :lol:
  Кој што го знае досега, и кој го видел потврдил дека е двојник со Мануел од Млади бунтовници, се сеќавате нели? Само сега малку е поизострен во цртите, не изгледа толку детски :) А кога се фативме, беше ист, дете такво. :)
   
 17. Tomcia

  Tomcia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  126
  Долга виткана коса, сино-зелени очи, има + килограми, ама не ми смета
  [​IMG]

  Најсличен е со овој, само е побуцкаст во лицето.
  На друг не ми личи :lol:
   
 18. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Мојот и твојот си личат :lol: Двајцата имаат перверзњачко-морбидна секси фацка ]:)

  :D
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.719
  Хахаха малце офф топик...
  Ми текна нешто, ајт сеа да се караме па и до тепање да дојдеме-чиј дечко е најубав ааааааахахахаххахаа :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: сори уште еднаш за офф топ
   
 20. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Моментално сингл ама ќе си го ставам љубениот бивши :D
  [​IMG]
  Само косата не му е волку плава , малце почоколаден тен има и нема брада :)