1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мојот партнер личи на ...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од blond, 9 ноември 2010.

 1. Incubus

  Incubus Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  9
  liciiiiii na PES hahahahhahah
   
 2. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.719
  Значи имаш секс со кучка ? :^)
  Баш ме интересира од која раса е???
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.870
  Допаѓања:
  152.659
  Блонд,ПЕС е игра за сони.Фудбал,вамте-тамте.
   
 4. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.719
  А бе знам и јас играм пес. Ама прво што ми дојде на памет е пес како куче, а не како игра :D . Сепак и пологично ми е ова првото.
  Ама инкубус најдобро ќе ни каже. :rofl:
   
 5. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Фала Лилит, и јас искрено појма немав и се чудев на што личи...значи личи на некој фудбалер, пак не сфќам многу многу..ај појасни ми :lol: :$
   
 6. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.719
  Упс или сакаше да каже дечково дека неговиот партнер е виртуелен или пак дека е од истиот пол ? :?:
   
 7. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Сега видов, Incubis е машко...ај барем нека ми ја објасни некој играта...ПЕС... :lol:
   
 8. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.719
  ^Играта е всушност фудбал. Си одбираш тим, играш натпревари ово-оно. И то :D
  Можеш да играш сам против машината или да играат двајца еден против друг, или пак двајцата заедно против машината.
  Инаку ПЕС е скратеница од Pro Evolution Soccer.
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  103
  затоа нема веЌе убави маски низ градов :D :D :D :D останаа грдотии :D :D фемининки го одбравте кајмакот го оставивте губрето аххах
   
 10. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  :bandit: а и на кугла за кугланње важно нешто топцесто и црно хаха ама слатко многу слатко
   
 11. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Мојот личи на Џем од Кога лисјата паѓаат. :) Ептен,во ставот,висок,слаб,секогаш среден.Само мојот е светло смеѓ и со најубавите сини очи на планетава. :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • Cem.jpg
   Cem.jpg
   Големина на фајлот:
   25,2 KB
   Прегледи:
   438
  • cem2.jpg
   cem2.jpg
   Големина на фајлот:
   30,7 KB
   Прегледи:
   438
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  [​IMG]

  Бившиот личеше на овој. Јас староилика, он старолик. За греота бевме. :D Како што него често го прашуваа која година сум на факс, исто и мене. :lol:

  А моменталниот дечко? Ах. Многу специфичен лик.
  [​IMG]
  Нешто вака. Само има кафена коса и темни очи. :)
   
 13. American.Woman

  American.Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  27
  Ист е како Лео тука на оваа слика, само наместо сини има зелени и многу поубави и поголеми очи
  [​IMG]
   
 14. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  Aбе некни една пријателка не среќава со мужот мој, и ми вика ајјј овај твојот е цел ко Борис Дали... А јас цела ваква :?: у прашалници останав. И одам дома и мора да го опитам гуглето кој е тај. И глеј чудо, па тај да ти е бугарски пеач. |( :D И кога го видов на слика абе плукнат на мојот...
  Еве го, само на маж ми носето му е понапрченко и горното муце подебелко,коса, очите и веѓите како со копи-паст да им се..
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  И порано имам пишувано тука ама сега малку подобро да доловам :lol:
  Ептен ми личи на Ацето, има иста таква косичка, и боја и форма. Такво носенце и исти дебели веѓи. Малку поголема уста (најслатка) и тоа :) . Малку поразлични црти ама на прв поглед исти е :inlove:
  [​IMG]
   
 16. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  [​IMG] па нешто слично, црно мое најубаво :inlove:
   
 17. TammyDeyn

  TammyDeyn Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  240
  Темна коса, бел тен, совршена насмевка, мали темни очиња, кои кога се смее стануват вакви -_-
  Тоа е моето најубаво прасе ***
  Еден и единствен е, не можам да пронајдам на кого личи...
   
 18. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Потсетува на Мајкл Џексон (кога имаше долга коса), ама мене искрено поубав ми е :lol: :inlove:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 19. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.172
  Кога се запознавме и првите 2 ипол месеци на овој, во насмевка, лик, тело, мојот плус брадичка!
  Сега се е исто само има големо меше кое кај и да е ќе му се врати во нормала - се надевам.
   

  Прикачени фајлови:

 20. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  Мојот личи на комшијата од трети.А можеби малку и на овој карши :D :angel: