1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мојот партнер личи на ...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од blond, 9 ноември 2010.

  1. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    Ај и јас мојот дечко да ви го доловам малку......иако само џули го знае како точно изгледа :!:


    Телото,Тенот и Косата-Ист Ненад(ромче)маа неееее.... си го сакам јас со таков тен....и тие мускулчињата горе кај рамениците.... :inlove: Значи знаемарете тоа што е Ненад воопшто не личи на него,зборувам само за ставата, тенот и косата....Па и нема баш некоја коса,се шиша кратко и толку...
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG]

    Очи-има зелени очи....и многу убаво му стојат на темниот тен....
    Ваква боја се.Само бојата на очите гледајте ја,а формата на окото му е благо закосена...
    [​IMG]



    Муцето-Муцето и брадутчето му се како на овој....многу ми е слатко што има благо изразено дупче на него....
    [​IMG][​IMG]

    Значи во суштина тоа е....Кратка коса(многу кратка црна)темен тен,зелени очи закосени,убаво дефинирано муце(според мене)....ете толку!!!! :wasntme:
     
  2. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Имам среќа :D ги обожавам фудбалерите, а Љумберг ми е најубав...
    Е сега , маж ми, ем фудбалер, ем многу потсеќа на Љумберг :lol:
    тие очи, тој облик на глава (само неможам да го убедам да ја избричи главата, па со тоа косиштето на глава се губат и очи и облик и све), таков е плаво бело жут како него (кога овој не е исунчан и вештачки поцрнет), и мојата слабост, телцето, коцкички, конституција и мускулчиња, баш како Љумберговине :lol: ...абе милина... :lol: :lol: :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    На 1209, BoaVista, TammyDeyn и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Личи на овој.Сакам такви понежнички :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    • 27x4f1h.jpg
      27x4f1h.jpg
      Големина на фајлот:
      18,3 KB
      Прегледи:
      474
  4. sabatini

    sabatini Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2011
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    437
    Пол:
    Женски
    Мојот партнер....хмммм????? на кого личи....???? на никој... :lol: ми личи на хаскичка .... :lol: пошто различни му се очињата :P десното муе зеленко а левото муе пола зелено пола светло кафеаво.....хахахахах му се залјубив на прв поглед во тие различни очиња.....има широко градени рамиња и крупни раци ( развиотче мое е тој ) , ааа да не го заборавам малото слатко газенце што го има :lol: ;) море си го обожавам партерот мој ....( мажулето мое де ) :*
     
  5. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.243
    [​IMG]

    Моментално сингл, ви ја опишувам последната бивша. Сличности со Кристина Хендрикс, само далеку од тие цициња, сличностите и беа со црвената коса, сино/зелени очи, напрчени усни и про-Латина форма на тело, со истакнато газе. Таа мислеше дека е полничка, а не беше свесна што имаше ууффф. Никогаш порано не ми биле нешто посебно црвенокосите, ама таа ме остави без зборови. Сега си ја гледам Mad Men серијата...
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    нема шансииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииии??????????????????????? дај да го видам жити све!!!!!!
     
  7. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
    [​IMG]
     
    На Dafnee, LivingGlam, marama и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ИСТ ДЕЧКО ИМАМЕ :tmi: :o :rofl:
     
    На FBI и Phyramide им се допаѓа ова.
  9. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    За моено суштество сите викаат дека многу личел на Огус од Кога лисјата паѓаат, личи да али Петко мој поубав ми е, многу покрупен од Огус, повисок и поширок грб (типична црногорска градба) и има најубави ситни кафени очи :inlove: и посветла коса :$ можда и малце пополна уста, али сепак личи :)
    [​IMG]
     
  10. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Bо телото и косата на
    [​IMG]
    многу ми имаат кажано дека личи на него,во Oхрид еднаш си заминавме на оние кајчина и еден човек му вели абе те гледам од онаму доагаш мислев онај бојан од идол е :rofl: ај сега да ве повозам и кафе ке ви сварам :D
    инаку во лицето ми личи на
    [​IMG]
    Cамо не толку црн,има некои црти :inlove:
     
  11. Lina89

    Lina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    мојот личи на Онур од 1001 ноќ, додека играше филмот една вечер ја врзав косата во реп како шехерезад имам долга црна коса, ставив такви обетки и една ролка како на шехерезад, едни фармерчиња и балетанки и му се јавив и викам ајде онурче дојди да ја земеш шехерезад и излегуваме
     
    На Divinebutterfly и Chocoholic им се допаѓа ова.
  12. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Понекогаш ми личи на кретен. На моменти на идиот. Многу често на дете. Најчесто на секси створ.
    Има уште многу нешта, ама коа ќе се сетам ќе кажам. Тоа е воглавном што ми иде сега... онака.
     
    На LittleBadGirl666, De-lovely, kikus02 и 9 други им се допаѓа ова.
  13. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    :*
     

    Прикачени фајлови:

  14. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Знам дека "многу сум скромна" со William Levy :) ама шо да правам кога срцката ми личи на него...насмевката, очите, усните па дури и косата...а за телцето мора уште малце да повежба иако неможам да се пожалам и на тоа :) :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

  15. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.568
    Комбинација од овие двајца,плус уште нешто што го немаат,а и друг пат имам кажано,е неодоливо убаво!
    [​IMG]
    [​IMG]

    Сега си викате кооој знае колку е убав...хахахаха...дечкиве се стварно убави,мојов е просечен момак кој приличува во одредени црти на нив во добар дел.Сепак комбинација е од двајцата кои се прилично спротивни,ама има нешто навистина.
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    На мече :rofl:
     
  17. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Каков е таков е мој си е хахахах :D и не клавам слика ќе ми го киднапирате :rofl:
     
    На Nastjaaa4 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Не ми е сеуште партнер, но ќе ми простите.
    Инаку еве баш автентична слика за неговиот надворешен изглед. Цртите се комплетно идентични, движењата соодветни, па и карактерот му е сроден. Бојата на очите му е како неговата. Рацете му се еднакво градени и развиени.
    Доаѓа секаде каде што ќе го викнам, не ме изневерил досега, а кога не му е нешто по ќеиф треба да се подмачка. Може и да ме остави ако не му оддадам соодветно внимание.
    [​IMG]
    :wasntme:
     
    На nena2010, Jojoba и blond им се допаѓа ова.
  19. Dafnee

    Dafnee Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    1.927
    На овој глумец личи СТРАШНО МНОГУ, само што е црн..многу црн, многу висок, многу згоден и многу мој.
    Косата му е кратка ко на првата слика..А брадата му е ко на втората... Апсолутно иста форма на лик, носето му е само по различно на мојоН, пошироко и попрчесто му е.. Брадата идентична. Ужасно секси значи..неверојатно/.... А и нема светли очиња, кафеави му се. Остало е се исто.
    Ах... абе просто да збесне човек! :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Поубав ми е од Вентворт Милер, инаку имаат некои сличности во очите и косата (истите очи сеа нијанса може да е разлика а косата е таа шишана 2ка може на мојов посветла му е), устата им е скоро истата како на втората слика и таков став има заземено доста пати на седење ииии најсличен е со него :)

    [​IMG]

    [​IMG]