1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мојот потпис...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Lella, 5 јули 2013.

 1. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.968
  Допаѓања:
  27.111
  Пол:
  Женски
  Како што има тема за да си ги опишеме аватарите, зошто сме ги ставиле баш нив, така сега ќе пишуваме за потписот.. Само ставете го потписот кој го имате, за да се знае кој е... Значи исто како што е во Мојот аватар...
  Ако не е добра темава или е дупла, во канта.. :)

  http://25.media.tumblr.com/89ea570b9b826cf99a1c278103c9687f/tumblr_mm4h382Rph1s8mgkyo1_500.gif

  Јас само летни потписи ставам.. :D :D Знам здосадив, ама тоа е. :$ Обично ставам цитати, украсени со знакчиња или некоја слика. :)
   
 2. buterfly.fly.away

  buterfly.fly.away Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  19
  Интересен е .. 10 :)
  Мојот е NO//WHERE
  NOW//HERE :) ајде да видам мојот потпис каков е :D
   
 3. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.968
  Допаѓања:
  27.111
  Пол:
  Женски
 4. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  5.629
  Пол:
  Женски
  A singer in a smokey room, the smell of wine and cheap perfume

  текст е од песна , многу убаво ми звучеше и најубав дел ми е од песната , ме потсетува на некоја изрека од поезија
  http://youtu.be/KCy7lLQwToI?t=1m8s
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Makeup

  Makeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  49
  Мојот е
  I'm the author of my own life. unfortunately I'm writing with pen.
  mistakes i make can't be erased, the only option is to turn the page and
  start a new chapter..
  :)
   
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.966
  Допаѓања:
  5.487
  Колку и да ја болеше, сите гледаа само колку е таа убава. Одмаршира кон иднината. Му се насмевна на минатото и продолжи. Знаеше дека ќе ја разбере.

  Затоа што ми се допаѓа...а и онака сум разочарана во љубовта..ссе ќе помине 8)
   
 7. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.074
  Пол:
  Женски
  Целосно ја доловува мојата апатија.
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.312
  Пол:
  Женски
  "I thought I was pretty cool until I realized that plants can eat the sun and poop out air."

  Ова е еден цитат што ми излезе од една научна страна што ја следам на фејсбук. Од една страна, мислам дека ми одговара од аспект на образованието што го имам (поврзано со природни науки, па интересно ми е), а од друга страна може философски да се анализира.
  Ние луѓето мислиме дека сме баш кул, дека нели претставуваме најсовршена машинерија меѓу жививе суштества, ама забораваме дека сме дело и неразделен дел од природата и и' наштетуваме, несвесни дека тоа ќе ни се врати како бумеранг. Од друга страна, забораваме на големината на растенијата. Толку мали барања имаат, а како нус-продукт ни го даваат воздухот што го дишеме... :f:
   
  На Lella, Someonespecial, Elena69221 и 2 други им се допаѓа ова.
 9. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.715
  Пол:
  Женски
  "It pays to keep an open mind, but not so open your brain fall out" - Carl Sagan (aмерикански астроном)
  http://astropt.org/blog/wp-content/...t-not-so-open-your-brains-fall-out.jpg?1ae1ed

  Суштината е дека секогаш е добро умствено да сме отворени личности, ослободени од било какви барирери, но не по секоја цена, затоа што сечие дело или мислење не е по дифолт вредно за почит и прифаќање.
   
  На Someonespecial, Lella и Abrakadabra им се допаѓа ова.
 10. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Мојот потпис е збир од поговорки, мисли...
  Често се случува да пронајдам некоја реченица која премногу ми се допаѓа и ја ставам во потпис.
  Сега за сега е вака:
  Се додека не пронајдам уште, и нема да има место за повеќе. :D
   
 11. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.888
  Допаѓања:
  41.598
  كاتشب
   
 12. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.368
  Допаѓања:
  27.395
  Пол:
  Женски
  Go pisuva ona sto mi lezi na srce...
   
 13. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.218
  Пол:
  Женски
  Интересна тема, првпат ја гледам :lol:
  Oбично ставам некоја интересна мисла што ќе ми фати око, или лирикс што ќе ме погоди... и ми фаќаат прашина за разлика од аватарите што стално ги менувам :D

  Моментално стиховиве, пошто песната не може да ми биде поомилена... :music:
   
  На Lella, angelche16, Sunshine.Sunshine и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.888
  Допаѓања:
  41.598
  Прво арапското,па quote-от со кечап ×D и на крај All I want is to love and to be loved. Ова некако највеќе ми се свиѓа,иначе е стих од песна :D
   
 15. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.199
  Допаѓања:
  8.806
  Пол:
  Женски
 16. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Време беше за промена, предолг ќе стане потписот ако сите поговорки, цитати ги ставам.
  Вака сега имам стихови од омилената песна:
  We are the heroes of our time, but we're dancing with the demons in our minds.:music:
   
  На Lella и Ketchup им се допаѓа ова.
 17. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.573
  Допаѓања:
  9.323
  Пол:
  Женски
  Whether the weather be cold, or whether the weather be hot, we'll be together whatever the weather, whether we like it or not.-Damon Salvatore
  :D
   
  На ennaz му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ariel333ariel

  ariel333ariel Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Aко гимнастиката беше лесна, ќе се викаше фудбал!
  ова засега е мојот8):l::D
   
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.156
  Допаѓања:
  63.027
  Пол:
  Женски
  Срценца. [​IMG]
  Кога ми е досадно на факс низ бележникот најчесто нив ги цртам. Во секакви бои :D Ме потсетуваат на љубов, а моментално сум заљубена и си имам еден покрај мене па затоа си го ставив тоа во потпис.

  [​IMG]
   
 20. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.968
  Допаѓања:
  27.111
  Пол:
  Женски
  I'm in a relationship with my cat. Not oficial. But, it's pretty serious.
  [​IMG]

  Историски ми стана овој, ама душа не ми дава да го сменам. Ќе стои сè додека фемина не овозможи бои во потписите повторно. :D
  Ако може да има километарски слики, тогаш зошто пак бои да нема? :wasntme:
   
  На Amona, Ketchup и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.