1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мојот фитнес ден (+ мотивации)

Дискусија во 'Фитнес' започната од EleMental, 22 октомври 2012.

  1. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Abs challenge day 4:



    умрев ...
    Мотивација:
    [​IMG] [​IMG]
     
    На Animali, Dashing:), Purplelilac и 3 други им се допаѓа ова.
  2. GoodGirl45

    GoodGirl45 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2016
    Пораки:
    1.407
    Допаѓања:
    8.692
    Пол:
    Женски
    Претходнава недела-две пробав 2 нови видеа, а останатите ги вртам во круг. Обично вежбам видеа од Памела, бидејќи сметам дека се ефикасни и добро ги таргетираат мускулите, дури и без опрема. Еве некои:

    Повеќето вежби се повторуваат по два пати и траат по 30сек. и има една пауза од 30сек. Видеото испадна пред две недели и убаво си пишува во насловот: не е за почетници :!: , ама јас бев решена да го пробам и следниот ден целата воспалена бев :x. Оттогаш уште 4-5 пати го вежбав, ама се на исти места заглавувам. Најмногу ги осетив стомачните и рацете.

    Ова најчесто го вежбам после првото, полесно е и порелаксирачко. Има многу side planks, ама со ништо не може да се спореди со првото. И тука вежбите траат по 30сек. и нема пауза.

    Го потценив видеово, се изморив поштено. И тука вежбите траат по 30сек., и се повторуваат по два пати. Има пауза од 30сек. Најмногу ги осетив нозете.

    Мотивација:
    4 3 a.jpg
     
    На lovely91, Purplelilac, Juicy и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.159
    Допаѓања:
    15.718
    Пол:
    Женски
    Ден 2:
    60 стомачни и 60 чучњеви.
    50sek. plank и wall sit.
    Брзо одење 40мин.

    Вчера не вежбав ама цел град го свртевме со дм баравме нешо за низ дома. Нозеве ми паднаа.

    Се мислам и јас да почнам да вежбам со Памела ја следам на инста, многу луѓе вржбаат, гледам мотивација голема, досега со Ребека сум вржбала нема грешка девојката! Вие како сте задоволни?

    Да кажам и на диета се ставив од денес.8)
     
    На Purplelilac и GoodGirl45 им се допаѓа ова.
  4. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.159
    Допаѓања:
    15.718
    Пол:
    Женски


    +70 стомачни и чучњеви, 50sek. plank и wall sit. И сабајлечки 30мин брзо одење.
    Се испотив, некаде и застанував душа да поземам, неделава вака планирам, а од наредна да накачувам на повеќе видеа комбинирани, сеа да си ја повратам кондицијата.

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Purplelilac, GoodGirl45 и Juicy им се допаѓа ова.
  5. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.159
    Допаѓања:
    15.718
    Пол:
    Женски


    Made it:muscle::muscle:
    Се изненадив од себе си, издржав до крај:muscle: Видеово го имам вежбано поранои ако барате добро кардио за цело тело ова е супер.
    Пешачев прееска со другарка апликацијата вика 2.87км 142 калории добро е:) Вечер уште толку:)
    Сум заборавила какво е чуството после добро вежбање:whew:

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Purplelilac, Juicy и GoodGirl45 им се допаѓа ова.
  6. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Abs challenge day 5 :


    glute bridge single leg x 100
    Мотивација
    [​IMG] [​IMG]
     
    На GoodGirl45, Carolin. и Purplelilac им се допаѓа ова.
  7. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Abs challenge day 6



    Мотивација
    [​IMG] [​IMG]
     
    На vectra20, GoodGirl45 и Carolin. им се допаѓа ова.
  8. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.159
    Допаѓања:
    15.718
    Пол:
    Женски



    Се преценив, првото видео го издржав без проблем, а еве раце ми се тресат:whew: Второто до 71% и се изненадив, не можев повеќе вода од мене течеше, срцево уште си го осеќам како ми чука, нареден пат се надевам до крај:muscle: Вечер пешачење секако(hollest)

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На vectra20, Juicy и GoodGirl45 им се допаѓа ова.
  9. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.231
    Пол:
    Машки
    Овој месец ептен сум на пилешко, ориз, риби, по малку чоколадо, помалку леб и скоро воопшто газирани сокови и по малку овошје. Минатиот месец приметив дека грбот ми е појак од претходно, но целта ми е да се издефинирам и намалам малку на килажата.

    Моментално сум 82 килограми со 185 цм, но сакам да бидам под 80.


    Повеќе играм фудбал, кардио и секако кревање на тегови, па ќе видиме до крајов на месецов до каде сме стигнале.


    Околу тежината на кревање, задоволен сум со оглед на тоа што до пред месец ипол кревав до 110 на мртво кревање, сега кревам 130кг.

    Чучњеви одев до кај 70, сега 90-95 кг.
     
    На Animali, vectra20 и SwanMay им се допаѓа ова.
  10. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.550
    Допаѓања:
    59.753
    Се сеќавате на мене? :D

    Леси се варти дома е работава.. обид по не знам кој пат да создадам здрава навика на редовно вежбање.

    Вчера си се карав себе си, ама денес како порачано баш прочитав еден текст напишан од Кели од Фитнес Блендер и ми се допадна ептен, ќе го ставам во спојлер.

    I wanted to share a couple of things. First, I have not done any HIIT or strength training for well over a year now (note: my pain is/was not related to either HIIT or strength training). I often see people stressing out about a missed workout, or a missed week of workouts, thinking that they are going to lose all of their progress if they don't stick to the grind. I just took a year off of any intense workouts whatsoever! I know that my body has changed but I am still at a healthy bodyweight and I am still healthy. If you keep a calm mind (don't panic), do the physical activity that you are able to at any given point, and make sure that you're eating healthily, all hell won’t break loose. I share this in hopes to encourage you to keep a less militant attitude about your own workouts. I actually had to work really hard to be able to get to a point where I could even do this particular routine, something that would have been very easy for me before. When I first started doing this routine after my setback, I was only able to do 3-4 reps, one time through. I felt so weak. But I kept at it. Just a little at a time. I am on my way to rebuilding, and can now do these exercises for ten reps, twice through. That's progress! And instead of being ticked because "I'm not where I was", I'm celebrating my steps forward. I will not talk negatively about my body; these are the times when our bodies most need us to show up mentally and say "I've got you. We can do this".

    Тргајќи од ова, ќе гледам на сиот овој падни - стани процес поинаку.

    Денес ова, плус 3 пати pull ups на шипка, со помош, сама не можам. Процес е, ако бидам упорна ќе стигнам и до тоа ниво.



    Видеово погоре е за почетници! Вчера исто така вежбав, не многу ама сепак доволно за да ме болат мускулите денес, па затоа видеово ми беше таман - доволно растегнувања маскирани низ секоја вежба. За вас вежбиве сигурно ќе ви бидат гола вода, така да прерипнете го. :D

    Имам големи цели! :!:
    Сакам да станам доволно флексибилна за да можам да правам шпаги, стоечки, и секако поинаку. Ако бидам упорна, сигурно ќе успеам со тек на време, ама предизвикот е да не ме фати период на мрзоволност и лошо расположение. :D

    [​IMG]

    Баш ко за мене. :wasntme:
     
    На Animali, Ava.84, GoodGirl45 и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Abs challenge day 8: (наместо 1 ден јас два дена одмор правев, мрза ме фати вчера)



    Мотивација:
    [​IMG] [​IMG]
     
    На SV1911, Carolin. и GoodGirl45 им се допаѓа ова.
  12. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    abs challenge day 9

     
    На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Понеделник:



    Вторник: Rest day
    Среда:


    Мотивација
    [​IMG]
     
    На GoodGirl45 и vectra20 им се допаѓа ова.
  14. Ava.84

    Ava.84 Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 декември 2015
    Пораки:
    4.506
    Допаѓања:
    32.627
    Пол:
    Женски
    Ќе дојдам и јас за скоро во темата:)

    Туку да прашам ве мотивираат ли женски со тело на песочен часовник:^) Како што гледам на видеата што ги прикачувате тренерките не изгледаат така.Мене ми се многу неприродни, не знам може застарено сваќање имам:$

    Гоу грлс :muscle:Мене ми стигна блузата на долги ракави и хеланките.Уште да престане дождот и паркот ќе биде мој:nod:
     
    На GoodGirl45 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски

     
    На GoodGirl45 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. GoodGirl45

    GoodGirl45 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2016
    Пораки:
    1.407
    Допаѓања:
    8.692
    Пол:
    Женски
    @Juicy го заврши ли предизвикот за стомачни? Има резултати? :D

    Јас деновиве пробував нови видеа и исто комбинирав и стари. Gabriella Whited е јутуберка која прави кратки видеа(по околу 5мин. траат) со по 4-5 вежби кои се повторуваат по два пати. Мене ми се допаѓаат, само што вежбите се напорни и стварно е предизвик. Еве некои:
    И ова беше ок, исто така. Голема мотивација ми е девојкава бидејќи го издржа предизвкиот од 90 дена да не консумира шеќер.
     
    На Mrs.Styels и Juicy им се допаѓа ова.
  17. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    @GoodGirl45 Не го завршив за малку, ама до кај што стигнав имав резултати, не беше само вежбањето внимавав и на исхраната колку можев :$ Кај што сум моментално немам место за вежбање а многу сакам. Ќе продолжам со вежбањето веројатно почеток на јули кога ќе се вратам дома. Ако има резултати од твоите вежби пиши да ги пробам :D
     
    На GoodGirl45 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.752
    Пол:
    Женски
    Ден 1

    Не ми е прв ден за вежбање ама ќе го пишам како таков колку за прегледност.

    Пред работно малку денес.
    45 минути кардио на орбитрек, и после вежбав гради, грб.
    Прва вежба ми е на справа кај шо има закачена шипка, ја фаќам на широко и ја туркам кон гради. 5х10 15kg
    Втора вежба ми е Mts Row. 5x10 10kg
    Трета вежба ми е истата шипка од првата вежба само фатена потесно. 5х10 15kg
    Четврта вежба ми е Lat Pulley 5x10 15kg
    Петта вежба ми Seitheben Lateral Raise 5x10 15 со 10 килограми. Наизменично.
    И за крај 5х10 стомачни.

    images.png
     
    На GoodGirl45 и SwanMay им се допаѓа ова.
  19. GoodGirl45

    GoodGirl45 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2016
    Пораки:
    1.407
    Допаѓања:
    8.692
    Пол:
    Женски
    Хај (fingers)
    Денес:


    + 800метра трчање најбрзо што можам(малку е знам)
    Во глобала и двете видеа имаат слични вежби со исклучок на 3-4. Не се повторуваат и траат по 40сек. со 10сек. пауза измеѓу. Некои од вежбите се reverse crunch, in and out, bicycle crunch и повеќе планкови. Не се изморив толку многу колку што ме болеа стомачните.

    Оф топик: пред 10 дена реков, ајде од денес ќе почнам ќе вежбам 30 дена да видам какви резултати ќе има. И погодете што: мојата мотивација не траеше ни недела дена :$. Не сум разочарана, знаев дека така ќе биде. Периодов имам за учење и тоа ми е изговор, а не треба.
    Па од денес по трет пат го започнувам предизвикот од 30 дена(на првото видео, а 35 на второто). Е сега планирам да ги правам 5 пати неделно, поради играорната во вторник и четврток, ама ќе видам како ќе биде. Некако мора да се почне, се ближи лето, а мојата цел е да се затегнам до Д Фест! :wasntme:

    Мотивација:
    8 5 a.jpg
     
  20. GoodGirl45

    GoodGirl45 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2016
    Пораки:
    1.407
    Допаѓања:
    8.692
    Пол:
    Женски
    :hai:
    Четвртокот не вежбав, а вчера 14 000 чекори, многу нездрава храна( :lol: ) и двете видеа:


    Денес не знам колку чекори(ама бев за Скопје и шетавме), good food :lol: и многу смеење.
    Трет ден од од предизвикот завршен плус:

    (сигурно не се губат 100 калории, ама ајде не е битно :D)
    - 1ипол минута yoga ball wall hold (ќе ставам во спојлер како изгледа, ја правев и вчера)
    - knee tukcs со јога топка (само 5 можев)
    Screenshot_2019-05-11-21-19-33-1.png

    Мотивација:
    11 5 a.jpg
     
    На Juicy, Animali и Ava.84 им се допаѓа ова.