1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мојот фитнес ден (+ мотивации)

Дискусија во 'Фитнес' започната од EleMental, 22 октомври 2012.

  1. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    7e448b441c47a2179d61d892d0b0869f.jpg
     
    На Nelas33, John Snow и me again им се допаѓа ова.
  2. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.640
    Пол:
    Женски


    Мотивација: 0f9c072eb55e4b71a322a44c109d6c63.jpg
     
    На Ariel му/ѝ се допаѓа ова.
  3. 96kiko96

    96kiko96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2018
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    529
    Пол:
    Машки
    Уфф колку ми фали вежбањето...
    Имав повреда на работа и ја зезнав кичмата, две недели не сум пипнал ништо од вежбање...
     
  4. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    Порано вежбав многу, скоро секоја ден во секоја сезона. Но откако почнав на факултет нонстоп наоѓам изговори дека немам време, ќе чекам лето, ќе чекам да помине испитна сесија, дека веќе сум изморена психички од 5 сати предавања па ни на крај памет не мислам на вежбање. И така од сето ова чекање си створив многу физички проблеми. Се осејќам како пензионер. Сум немала физичка активност повеќе од одење 1 сат низ град или до факултет во цели 3 години. Не сум тие што се преобседнуваат дека треба да ослабат или депресивни кога ќе накачат некое килце и така се мотивирани да вежбаат. Можеби и затоа не мислам многу што јадам и колку сум активна. Па така мене ми требаше сериозен здравствен проблем за да ме мотивира. (highfive)
    И еве сум денес, почнувам пак. Но за разлика од другите пати кога имав цел да ослабам и вежбањето ми беше фокусирано на постигнатите резултати денес вежбам за моето здравје. Со пристап кон фитнесот и исхраната свесна за потребите на моето тело. Па уз пат ако симнам и некое килце нема да се бунам 8)

    Дефинитивно total beginner, без никаква кондиција. 30 минути low impact се осеќаат како 3 сати cardio моментално :sweat:
     
    На Blue.Sky и Carolin. им се допаѓа ова.
  5. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.151
    Допаѓања:
    15.699
    Пол:
    Женски
    Здраво :hai:
    Практикувам вежби дома додека трае ова со вирусов, па да споделам сега, зошто мислам дека е здодевно секој ден да ви кажувам дека трчам, па денес вака:

    - 16 мин скокање на јаже во интервали 1мин активно вежбање-20сек. одмор.
    90356502_166938724295522_7098262110450221056_n.png
    3 круга повторувања

    Дневна доза мотивација:
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Blue.Sky, SwanMay, Ariel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Abracadaver

    Abracadaver Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    3.450
    Пол:
    Машки
    Денес ФСТ-7 програма. Доста интензивно. Утре recovery ден:)
     
  7. Saraahh

    Saraahh Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    2.349

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Blue.Sky, Carolin. и Arja им се допаѓа ова.
  8. Abracadaver

    Abracadaver Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    3.450
    Пол:
    Машки
    Денес во самоизолација. 30 минутен Intense Abs Workout.
     
    На Blue.Sky, victoria и Carolin. им се допаѓа ова.
  9. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.580
    Допаѓања:
    155.738
    Пол:
    Женски
    Редно беше да почнам пак со вежбање, така да си одбрав програма: https://www.chloeting.com/program/2020/slim-thigh-challenge.html и почнувајќи од денес одам по неа. Така да засега напрајв првите три видеа:
    upload_2020-3-31_11-24-0.png



    Со првото видео немав мака дур го вежбав, ама на второто на крајот малку подопаднав. Третото ми дојде како цреша на шлаг, многу сакам тегнење и некако со душа чекав да се истегнам.

    Така да засега доста исполнето, сабајлево заборајв да се мерам и во тежина и во обем, утре после станвање то ми е во план да го напрам и после то да се мерам неделно.

    Мотивација:
    Телото на Клои. Кога и да ми падни тешко мавам брз поглед кон екранот и си прам „јеп, то е целта“ и продолжвам.
    [​IMG]
     
    Последна измена: 31 март 2020
    На Elf, zhap4e, VoodooGirl и 7 други им се допаѓа ова.
  10. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.580
    Допаѓања:
    155.738
    Пол:
    Женски
    Добро бе сама ќе се мотивирам во темава?
    Е ок.

    upload_2020-4-1_15-3-7.png

    Денес имав две видеа, ми го немаше видеото за тегнење. Бев во искушение да го напрам ама сакам да се држам до програмата, па ќе го прам во деној каде што е препорачано, оти не е задолжително видео.



    Денес се мерив ама пошто неќам да кажам ни тежина ни обем, за една недела ќе кажам дали сум во минус со тежина, по месец дали сум во минус со обем и ако да колку.

    За вечер сакам ова да го пробам, денес немам доволно мотивација за уште едно:

    Ама прерано е да кажам дали ова го напрајв, ама желбата е огромна и планот е решен.

    Мотивација:
    [​IMG]
     
    На VoodooGirl, Blue.Sky, elenaeli22 и 4 други им се допаѓа ова.
  11. Abracadaver

    Abracadaver Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    3.450
    Пол:
    Машки
    1 час вежбање со 30 кг тегови.
     
    На victoria и theowndemon им се допаѓа ова.
  12. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.580
    Допаѓања:
    155.738
    Пол:
    Женски
    Утрински после станвање од кревет:


    Ден 3:



    Малку релаксирање:


    И ова е план за пред спиење:


    Мотивација:
    [​IMG]
     
    На VoodooGirl, GoodGirl45, sweet-cherry и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Blue.Sky

    Blue.Sky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2013
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    11.403
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки,

    Јас вежбам Insanity веќе неколку години дома и искрено по убаво ми е така него ли во теретана.
    Insanity некако ми здосадува, па почнав со јога и искрено ќе ја терам уште долго време бидејќи многу ми е потребна.
    Го правам 30-дневниот челенџ


    Сега сум до ден 7, па почнав да применувам и други вежби и ќе се фокусирам на делот околу стомакот и бутовите повеќе.
    https://www.instagram.com/p/B99mFjlnUyu/
    https://www.instagram.com/p/B-SJCCgHp8X/

    Ќе разгледам и други ваши опции, ми се допаѓаат.8-|

    Мотивација:
    [​IMG]
     
    На VoodooGirl, GoodGirl45, sweet-cherry и 2 други им се допаѓа ова.
  14. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    28.784
    Пол:
    Женски
    Ајде и јас на темава. Го правам 30 day butt challenge, имав паузирано дека добиено па денес пак го правев последниот ден што го имав вежбано односно 17ти.
    Screenshot_20200402_151218_net.p4p.butt30day.jpg Screenshot_20200402_151226_net.p4p.butt30day.jpg
    Денес беа 90 bridges вкупно и 40 squats. И по втор пат ги правам и нозеве желе ми се.

    Плус овие ги правам за раце

    Го мерачам и на @theowndemon workout планот и ваљда тој ќе го почнам од 20ти ден кога ќе сум на апликацијата.

    До сега од 17 дена правење на challengeот имам затегнување на нозете и во обем сум минус.

    5e162fa5be8b15e6a72622273617f359.jpg
     
    На Blue.Sky, GoodGirl45, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.922
    Допаѓања:
    31.192
    Бидејќи машката шпага ја правам неколку години, оваа ми е мотивација, треба многу поголем напор, вежбање, се, трепение пред се. Баш ме фати инает и желба огромна, морам ова да го постигнам. Ќе прославувам тогаш :drunk:

    [​IMG]
     
    На Blue.Sky, Angie1432, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Arja

    Arja Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    Се работи за 30 Day Lean Thigh Challenge креиран од Chloe Ting. Ова е трет план што го следам од неа и сум презадоволна. Решив дека ќе се обидам да постирам тука па така да се мотивирам и себе а можеби и вас.
    Capture.JPG

    Обично вежбам наутро, но кога разгледував тука пред малку ја видов @Blue.Sky дека ја спомнала Adrien, па си реков зошто да не го почнам и јас Home Challenge. И онака размислував да правам некои полесни вежби за истегање навечер па ова супер дојде. Фала за предлогот :hug:

    Се надевам се читаме и утре!:)
     
    На Butterfly.girl5, theowndemon, GoodGirl45 и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Blue.Sky

    Blue.Sky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2013
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    11.403
    Пол:
    Женски
    @Arja Баш ми е мило што ти се допаѓа предлогот. Прв пат вежбам и сум задоволна од тоа што можам се да направам.

    Сакав да те прашам во врска со челенџот, од каде вежбаш? На Јутјуб ги има видеата или?
     
  18. Arja

    Arja Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    Претпоставувам ме прашуваш за оној на Клои. Еве ти линк https://www.chloeting.com/program/2019/lean-thigh-challenge.html а ќе видиш дека има и други програми. Ги имам завршено 25 Day Slim Thigh Challenge и 28 Day Flat Tummy Challenge претходно и би ти ги препорачала и нив, зависи што сакаш да вежбаш.

    Кога ќе кликнеш на линкот ќе ти отвори програма со видеа од Јутуб. Си има вметнато и денови за одмор, паузи во текот на видеата, се што треба. А најдоброто, според мене барем, е што објавува видеа од луѓе кои вежбале според нејзини програми па тие ми служат како најголема мотивација. Еве едно за пример.
     
    На theowndemon, sweet-cherry и Blue.Sky им се допаѓа ова.
  19. Blue.Sky

    Blue.Sky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2013
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    11.403
    Пол:
    Женски
    @Arja
    :o
    Леле супер, баш ќе разгледам од денес ќе почнам.:inlove:
     
    На Arja му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Arja

    Arja Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    Би ти ја препорачала и Pamela Reif, германски модел која исто така има Јутуб канал (https://www.youtube.com/channel/UChVRfsT_ASBZk10o0An7Ucg) и постига видеа за вежбање. Ако ја заследиш на Инстаграм (https://www.instagram.com/pamela_rf/?hl=en) во Highlights ќе најдеш планови за вежбање со нејзините видеа, има за почетници, планови по 30 минути и по 45 минути.

    Баш ме радува што ти се допадна предлогот. Со лесно и те чекаме тука да се дружиме :hug:
     
    На GoodGirl45, theowndemon и Blue.Sky им се допаѓа ова.