1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мојот фитнес ден (+ мотивации)

Дискусија во 'Фитнес' започната од EleMental, 22 октомври 2012.

  1. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.185
    Допаѓања:
    15.795
    Пол:
    Женски

    Леле јогаа, секогаш сум била буквално ваква -> :o и сум миалела дека без инструктор до мене никогаш не би успела да направам нешто такво (сеуште делумно си имам такво мислење за себе ). Ама едно девојче што го познавам буквално дома сама со видеа од интернет успеа и кога ке видам слики на инста сум :o :clap::clap:
    Како ви оди вас? Сте успеале од тие позите кој ги прават да направите некоја?
     
    На raww му/ѝ се допаѓа ова.
  2. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.924
    Допаѓања:
    31.197
    Јас да, порано вежбав јога, ама дома сама, после има прекин од обврски и пред 2месеци пак почнав. Правам многу работи, ама не и ептен шо се тешки, треба да бидиш многу еластичен и треба време, некогаш и години да поминат.
    Разликата кај јога е, треба време и трпение. Телото не се истегнува така брзо, постепено се оди.
    Тоа ти е гимнастика еден вид. Да вежбаш од мал е веќе друго.
    Не треба да се форсира, ни најмалку.
     
    На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
  3. raww

    raww Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    5.840
    Сосема си во право и мене ми е гоалс да ги постигнам тие фигури кога можат тие зошто да не и ние:D
    Моментално дамо оваа програма ја вежбам и планирав кога ќе ја завршам скроз да почнам од календарот дека чуствувам сега поголема сила во рацете за другите вежби хахах, инаку пред една година почнав да вежбам една друга 30дневна програма што ја имаше ама ми беше премногу тешка едвај до 15ден стасав...
    Веќе дека скоро секој месеч ја вежбам ми стана како навика самото ме тера да одам да извежбам како што кажуваш многу се кратки видеата:D
    Инаку кај мене почна да се оформува мускулатура на рацете хаха порано ми беа ептен меки а сум вежбала колку толку, кај тебе има ли таква промена?
     
    На Arja и Carolin. им се допаѓа ова.
  4. Arja

    Arja Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    Си забележувам промена во рацете, но не би рекла дека се должи само на јога затоа што се трудам секој ден да завршувам барем по едно видео за раце од blogilates, од оние видеа каде што не вежбаш со тежина или ретко со користење на шишиња (може и тегчиња) а истовремено нема ни склекови или некои од останатите потрадиционални вежби за раце (еве линк ако сакаш да разгледаш https://www.youtube.com/results?search_query=blogilates arms).

    Јас пред некое време ја почнав Home, стигнав до кај 15ти ден и се откажав. Потоа ме фати инает, ја завршив True па сега еве Home. Се мислам истовремено да го почнам и месечниот календар ама од друга страна па, вежбам и по месечниот календар на blogilates и си викам да не ми се фати многу, па да се откажам.
     
    На raww му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Arja

    Arja Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    Мене ми годи искрено. Не приметувам некои вау разлики по месец ипол поминат вежбајќи, но не се откажувам. Како што спомнав погоре, вежбам и други вежби секојдневно па дел од промените на телото се должат и на тоа, така што не би можела да кажам дека се е резултат на јога. А и реално рано е. Ама ми годи тоа истегнување и приметувам дека ми помага против болките во мускули после добро извежбан ден. Многу сум далеку и од најобична шпага да направам ама се надевам дека еден ден ќе биде можно. Пак ќе кажам, видеата и се со траење од 20-30 минути, ако си љубопитна те советувам да пробаш и видиш како ти делува. Ако ништо друго, барем ќе се истегнуваш убаво секој ден.
     
    На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
  6. S.W.A.G

    S.W.A.G Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    8.910
    Пол:
    Женски
    Ден 2.
    Некаде околу 12 ч. пробав јога по втор пат во мојот живот и дефинитивно не сум јас за тоа.. Извежбав 20 мин.

    Го вежбав вториот ден од Hourglass program + 30 стомачни. На почеток, со обични вежби за загревање. На крај истегнување, кога ќе сум од лаптоп ќе ги прикачам видеата.

    Инаку, имам едно глупо прашање. Денес немам јадено леб, ручав ориз. Колкава количина на ориз е во ред да се конзумира т.е дали со него може да се "претера" и да испадне полошо од неконзумирање на леб?
     
  7. DevilGirl212

    DevilGirl212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2019
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    1.318
    Пол:
    Женски
    4 ден Flat Belly Challenge

    Screenshot_20200607-190914_Chrome.jpg

    Мотивација:

    Screenshot_20200607-191100_Instagram.jpg
     
    На GoodGirl45 и BayernKa им се допаѓа ова.
  8. S.W.A.G

    S.W.A.G Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    8.910
    Пол:
    Женски
    Ден 3.
    3тиот ден од Hourglass program + 20 чучњеви.
    Едвај го извежбав, мрзлива сум денес ептен.
     
    На DevilGirl212 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. BayernKa

    BayernKa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    1.079
    Пол:
    Женски
    За денес планинарење +






    Не одам повеќе по програмата, ќе комбинирам планинарење со некои видеа кои ми се погодија.
     
    На DevilGirl212 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Не е класичен фитнес, ама е добар фитнес во принцип.

    Не ми беше денот денес, умрев ама многу убаво ми дојде. :D

    Толку ќе биде за денес. Сакав да трчам ама нешто ептен не ми беше денот од сабајле па супер ми е и тренингов од видеото.
    Утре повеќе. :bug:
     
    На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. BayernKa

    BayernKa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    1.079
    Пол:
    Женски
    Планинарење +



    2908de3dfd0f680998828d789485eda4.jpg
     
    На GoodGirl45 и Carolin. им се допаѓа ова.
  12. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.267
    Допаѓања:
    37.092
    Пол:
    Женски
    И јас ја вежбам оваа power yoga од време на време, скоро го открив овој тип на јога и некако ми е во исто време и релаксирачка, и го активира секој мускул.

    Сега се мислам дали да почнам некој од предизвиците за јога на Adriene, можеби од утре, задутре.

    Инаку, денес :
     
    На GoodGirl45 и Carolin. им се допаѓа ова.
  13. queen04

    queen04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2019
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    785
    Здраво сакав да прашам, дали некој до сега има постигнато резултати од вежбите на Chloe Ting?
     
  14. S.W.A.G

    S.W.A.G Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    8.910
    Пол:
    Женски
    upload_2020-6-9_22-5-23.png
    Вчера не пишав ништо пошо ми беше active rest day и пешачев само 8 км.
    Денес 5ти ден од Hourglass program.

    @queen04 јас имав резултати после цел месец. Нозете ми се затегнати топ.
     
    На GoodGirl45, Carolin. и queen04 им се допаѓа ова.
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Адриен ми стана многу бавна некако, ама супер и се оние месечните предизвици. Мене многу ми здосадија па прејдов на Сара Бет. Како за промена топ е.
     
    На Carolin. и Angie1432 им се допаѓа ова.
  16. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.631
    Допаѓања:
    170.847
    Пол:
    Женски
    Пуштив видео на Клои да видам што е галамата околу нејзините вежби, и жената ми е мех... На видеото за стомачни, некако аљкаво ги прави, а и самата едвај издржува да ги доправи вежбите, па ги прекинува неколку секунди порано. Башка на фаца ѝ се гледа дека во секој момент ќе се онесвести. Кај мене тоа не делува мотивациски, туку напротив. Али затоа Памела Реиф ми е одлична. Прави склекови ко роботче и гајле нема. Од вежба на вежба се префрла без да користи секунди за одмор. Германка :D Инаку омилено видео за вежбање ми е 7min. plank challenge.
     
    На raww, GoodGirl45 и Carolin. им се допаѓа ова.
  17. raww

    raww Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    5.840
    Едвајјј, ал битно издржав до крај:D, можеби еден од најтешките денови :sweat:
    Уште 3 дена и цел чаленџ ќе е готов:)


    За поручек е планирана Памела Рeиф, и мене ми е подобра од Клое. Ја вежбав Клое некое време и мене ми изгледаше дека едвај ги прави вежбите.

     
    На NarCis@, Принцезичка1 и GoodGirl45 им се допаѓа ова.
  18. BayernKa

    BayernKa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    1.079
    Пол:
    Женски
    Последниве 3 дена планинарење + завчера ова видео

     
    На Angie1432 и DevilGirl212 им се допаѓа ова.
  19. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.267
    Допаѓања:
    37.092
    Пол:
    Женски
    -Вчера: full body functional workout со тегови
    -Денес:
    1.
    2.
     
    На GoodGirl45 и DevilGirl212 им се допаѓа ова.
  20. DevilGirl212

    DevilGirl212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2019
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    1.318
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20200615-195245_Chrome.jpg

    Олку добар тренинг сум немала од ко ја имам почнато програмава, браво Клои, денес маста ми ја истаде :rofl::rofl::whew:
     
    На GoodGirl45 му/ѝ се допаѓа ова.