1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мојот фитнес ден (+ мотивации)

Дискусија во 'Фитнес' започната од EleMental, 22 октомври 2012.

  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Прво ова:


    Па после ова:


    Намасте! (highfive)
     
    На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Вежбате ли бре луѓе, ве нема. :worried:
    Сама ќе си постирам. :D

    Денес загревање со ова:


    Па малку вињаси:
     
    На dayla, raww и Angie1432 им се допаѓа ова.
  3. magnolija09

    magnolija09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2020
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    857
    Пол:
    Женски
    jas sakam da pocnam da vezbam a i moram da si vratam kondicijata (zaradi povreda na grbot dolgo lezev, kondicijata mi e 0)
    nikogas ne sum vezbala , icne sum po vezbanje ama moram ko sto rekov, sakam i da oslabnam i na dieta sum nesto ama ne ide jas sum na slikata kolkovite siroki mi se :( da gi stesnam nemozam :( akam da oslabnam od kolenata do struk , nozete od vnatresna strana i od nadvoresna (sakam ko mi se vaka spoeni da ima sepak ona kako da kazam dupka /linija od kolenata do gore (e gore vo butovite od vnatresna strana, tamu sakam)
    ic ne sakam noze ona jas gi vikam ko "stub' od gore do dole debeli i ko ke spois da se "zalepat" i vo nikoj slucaj muskulesti
    znaci sakam ko sto mi se ega ama malku potenki od kolenata nagore
    drugo i vo zadnikot sakam malku da oslabam (ne sakam ne mi se dopaga debel i golem zadnik, ne mie mn debel ama sakam da oslabnam i tamu)
    i stomakot
    ako znaete nekoi vezbi no mora da se lesni pisete (nitu imam kondicija nitu smeam da vezbam so tezina, zaradi grbot) cfcfcfc.jpg
     
  4. Dark-Lady

    Dark-Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2013
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    910
    Мене ме снема, малце го изоставив вежбањево. Еве ова е од денес + над 1 км и испешачив. Вечер пола саат минимум планирам да извежбам и да се вратам во нормала и со исхраната.
    Сакам да ве прашам вие што вежбате со тежини од дома, што иматр од опрема, од кај да купам и што е најдобро како за почетник?
    Screenshot_20200621_131723_com.strava.jpg
     
    На DiCaprio му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Dark-Lady

    Dark-Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2013
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    910
    Бидејќи и јас сѐ уштр се сметам за почетник, за 2 месеци имам доста големи резултати постигнато. Мој совет и од лично искуство почни со пешачење, односно брзо одење по 10км дневно. Потоа можеш полека да трчаш, мене тоа најмногу резултат ми даде. За вежбање, на yt имаш премногу видеа за почетници, full body workouts, шо 10-15мин, за почеток и доста се едноставни. Chloe Thing, Natacha, Pamela Ref итн. Ова ќе ти го кажат и поискусните од мене. Не е возможно ако слабееш да ослабнеш само одреден дел од телото :) За исхрана, гледај да јадеш избалансирано, леб, благо, грицки, сокови сведи на мимимум, исто така и на количината внимавај. Јас не сум многу внимателна со исхранава, знам да каснам и благо, од сѐ по нешто ама гледам тоа да не биде често, другите можеби и подетално ќе ти објаснат :) You can do this girl!
     
    На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
  6. BayernKa

    BayernKa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    1.079
    Пол:
    Женски
    Јас редовно пешачам, планинарам. А со вежби забушавам :$
     
  7. BlackSwan22

    BlackSwan22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2018
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Планирам да почнам во вежбање од утре и имам прашање дали вежбате наутро или навечер и дали вежбате на гладен стомак или пред тренинг јадете?
     
  8. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.322
    Јас почесто денски, два саати по доручек.
    Скрос гладна не вежбај, ниту непосредно после оброк. 2-3 саати после јадење.
     
    На CrAzZyYy и BlackSwan22 им се допаѓа ова.
  9. burthdaykake

    burthdaykake Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2020
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    2.328
    Пол:
    Женски
    А навечер, а наутро, нема врска. Јас вежбам навечер, поубаво ми е и помалку обврски имам. На гладен стомак вежбам секогаш, затоа што храната ми ствара потешкотии и едвај вежбам, ако сум јадена. Така да обично чекам да помине барем еден саат откако сум јадела за да вежбам.
    Мада, можеш да јадеш пред тренинг протеини или некое смути, доколку не можеш на гладен стомак да вежбаш.
     
    На BlackSwan22 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Наутро, на гладно. Ми нема поубаво и поефективно вежбање од тоа.
    Ама наутро во 6.
     
    На CarrieBradshow, Lalalala99919 и BlackSwan22 им се допаѓа ова.
  11. Abracadaver

    Abracadaver Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    3.450
    Пол:
    Машки
    Не е исто вежбање преку ден или навечер. Телото е предодредено навечер да одмара.
     
  12. burthdaykake

    burthdaykake Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2020
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    2.328
    Пол:
    Женски
    Најважен е самиот тренинг, времето :^) not so much. Јас, отсекогаш, вежбам навечер и прекрасно ми е.
     
  13. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Јас вежбам во тој дел од денот кога осеќам дека ми се вежба. Ни гладна, ни штотуку најадена. И двете ми се покажале како ептен лоши за мене - од глад можам да колабирам, а од најаденост да се исповратам.
    Два-три саати после оброк ми е идеално.

    Денес стомачни, тоа ми се појави прво па си го сфатив како знак. :D


     
    На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
  14. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Клои има нов челинџ Intense Core, плус има ново видео, плус утре, задутре и на 2ри јули објавува уште по едно ново видео.
    Денес ми беше 4ти ден од челинџот, утре ми е ден за одмор во кој сигурно ќе возам точак... и така :)
     
    На monibejbi му/ѝ се допаѓа ова.
  15. burthdaykake

    burthdaykake Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2020
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    2.328
    Пол:
    Женски
    Од денеска се враќам на редовното вежбање. Се решив! Ситуацијата е алармантна, мотивацијата на 0 ми е, ама затоа стомаков на макс ми е (о)пуштен. Не може веќе вака, мирот ми е пореметен, почна на психа да ми влијае невежбањево...
    И исхраната ја доведов во ред. Си ја симнав fitnesspal и си бројам калории, пазам на лимитот, иако у моментов страшно ми се јаде пудинг ама не, не и НЕ!

    Почнав со овие вежби, а правев и стомачни, сама си искомбинирав некои што ги знам.


    Така дааааааа, се надевам и утре ќе пишам и ќе ве известувам за мојот фитнес ден.
     
    На CarrieBradshow и raww им се допаѓа ова.
  16. IAmPresident

    IAmPresident Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Здравоо :D Вежбам во теретана почетник сум денес вежбав само нозе и задник па планирам утре да повежбам само малку дома ако имате да ми предложете YT вежби само за стомак? Пијам и Л-Карнитин па морам сега секој ден да се напијам или само кога одам во теретана? Страв ми е да пијам оние денови кога не вежбам |(
     
  17. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    За л карнитинот, можеш да пиеш по една таблета, два пати на ден кога не вежбаш, половина час пред оброк, а кога вежбаш две таблети пред вежбање.
    А за вежби за стомак почни со jumping jacks - 30 секунди, high stepping - 30сек, mountain climber -18, flutter kicks - 15s., leg raises - 8, reverse crunches - 18, heel touch - 20, plank - 30s
     
    На DiCaprio му/ѝ се допаѓа ова.
  18. IAmPresident

    IAmPresident Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Многу ти благодарам :* течен е Л-Карнитинот пијам 20 мл од тоа дозерчето на капачето што е, еднаш на ден пред тренинг, да го зголемам на две дози или доволно е тоа?
     
  19. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Ден 1.

    Цркнав, ако утре не пишам мртва сум Screenshot_20200702_224854_com.android.chrome.jpg
     
  20. НаталиЛили

    НаталиЛили Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2014
    Пораки:
    1.389
    Допаѓања:
    8.353
    Пол:
    Женски
    Прв ден

    Сабајлево само ова успеав и умревввв. Ич немам кондиција.
    Вечер ќе повторам.