1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мојот фитнес ден (+ мотивации)

Дискусија во 'Фитнес' започната од EleMental, 22 октомври 2012.

  1. Sunchild

    Sunchild Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    361
    Денес пак си вежбав по дома.Insanity-Cardio Power and Resistance + Cardio Abs. Од утре повторно во сала.
     
    На vilma, Lux, CIA и 5 други им се допаѓа ова.
  2. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.608
    Допаѓања:
    2.850
    Пол:
    Женски


    Ееј браво! имам слушано за програмата Brazil Bat Lift, дај кажи ми кај да ја симнам на комп. ? Thanks :*
     
  3. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.243
    Утринско мрзнење со ветер, истрчани околу 3,5 км и испешачени уште 2. Телото ми влезе во некој panic mode за многу брзо време, паузата ќе казнува на почеток, тоа е.

    2x50 чучњеви + 5x20 склекови + 90 репетиции вежба за горни стомачни + 90 репетиции кревање нозе, како вежба за долни стомачни.

    Пред тренингот ништо не каснав, пред кардиото никогаш и не јадам. После си каснав две мандарини и многу вода. Не е идеално, ал шта чеш.

    [​IMG]

    Ова за сите важи

    [​IMG]

    Ariel, Ariel... :!:

    [​IMG]

    И ова верувам ќе ми ја сватите шегата, колку да се насмееме :D

    [​IMG]
     
    На vilma, Dinnna, Lux и 10 други им се допаѓа ова.
  4. MissyK

    MissyK Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    197
    45 мин. Тае Бо кардио.
     
    На Lux, K.Mari4ka, CIA и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    8.006
    Допаѓања:
    135.985
    ^^ Ајде, ајде, не ме карај. Мислам, за ќотек сум, не за карање, ама денес не до толку :)

    40 минути на орбитрек, рано сабајле. Дури иако тоа значеше доцнење на работа, затоа што малку се успав :D

    Нема веќе изговори. Доволно беше, па и многу :D

    Challenge accepted: I will be just ugly in 2013 :D Мислам, колку што можам :P
     
    На vilma, Dinnna, Lux и 7 други им се допаѓа ова.
  6. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.482
    Добро утро :) 40 минутно кардио и попладне тежински тренинг рамо, трицепс и стомак :)

    [​IMG]
     
    На vilma, Lux, ma4enceEdno и 6 други им се допаѓа ова.
  7. spanko

    spanko Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    522
    Знам дека ја симнав од http://www.thepiratebay.se и најверојатно беше овој торент http://thepiratebay.se/torrent/5772265/Beachbody_-_Brazil_Butt_Lift ама тука ги има само основните видеа (sculpt, bumbum, bumbum rapido, tummy tuch, cardio axe i high and tight и програма за вежбање), а останатите видеа што се надополнување на програмата, утепај ме немам појма од каде ги симнав, затоа што беше страна за торенти што ми делуваше многу сомнително ама среќа не го наполнив комп со вируси. За останатите ти останува убаво да прочепкаш на google и да најдеш торент, а во случај да ми се појави пак преед очи страната ке ти пратам линк дополнително. Поздрав!

    До сите останати упорни девојки и момци - ЗДРАВО :)
    Не сум престанала да вежбам, само што ги немам споделено вежбите и резултатите! Затоа сега ќе одвојам малку време за еден поголем коментар :)
    Првиот пат кога се измерив во обем беше 01.10.1012, а следното мерење на 03.01.2013. Во рок од тие три месеци имав и паузи и кога не вежбав и не внимавав на исхраната, зошто после првите резултати од две недели се опуштав и си тапкав во место. Затоа пак последните месец и една недела речиси и да немам пропуштено ден да вежбам, деновите за одмор не се бројат неопходни се, а и малце што забушавав околу Божиќ и тоа не го сметам бидејќи празници се, цело семејство е собрано... Што значи дека за тој еден месец вежбање јас имам ослабено 5цм во обем на стомак, 5цм од спојлерите и по 3цм од нозете итн.
    Ако некого го интересираат бојките еве ги:
    Кг 61 - 58
    Листови(л/д) 38/38 - 36/36
    Бут(л/д) 59.5/59.5 - 56.5/57
    Колкови 96 - 93
    Половина 71 - 66
    Спојлери 89 - 84
    Бицепс 24.5/14.5 - 25/25
    Надколено(л/д) 38/38 - 37/37.5
    Пред некој ден бев и на мерење во Herbalife (да се разбереме ниту ги конзумирам нивните производи ни пак ги рекламирам, само ме интересираа бројките) и предходно имам одено на мерење па можам да ги споредам и тие бројки. Поточно сум намалила 4% на телесни маснотии а сум изградила 6кг мускулна маса. Се на се задоволна сум од сите мерливи резултати, но пак ќе кажам дека нема ништо поубаво од тоа како се чувствувам исполнето периодов.

    Затоа шти ми фали кадрио во програмата за почеток додадов по 10 мин Step Ups на столче па после некое време ќе менувам. И конечно можам да направам 5-7 женски склекови одеднаш, а порано неможев ниту еден!!
    И за крај да не пишувам што вежбав секој ден ќе ви пратам слика од мојот распоред, ако некој има паршања слободно нека ми пише лп.

    HAVE A NICE DAY! ;)
     

    Прикачени фајлови:

    • SDC10672.JPG
      SDC10672.JPG
      Големина на фајлот:
      179,6 KB
      Прегледи:
      303
    • SDC10673.JPG
      SDC10673.JPG
      Големина на фајлот:
      196,2 KB
      Прегледи:
      302
    На Dinnna, Lux, Sunchild и 8 други им се допаѓа ова.
  8. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Хелоуу дечки :)
    Ја да ви се пофалам за вчерашниот ми мој фитнес деј.
    Искрено ми беше најубав се ан се вкупно вчера саат и пол до 2 се изнавежбав.

    Првин си правев склекови онака лабаво и некои мали вежби за нозе.
    А малку покасно у присуство на музика си направив
    200 за задник, во комбинација со чучњеви и онаа другата вежба за зацврстување,
    100 стомачни
    Плус plank издржување до некаде 50 ио некоја секунда 8)
    И тук таму по некое играње на некоја убава зверска песна 8) :emo:

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На Dinnna, Lux, ma4enceEdno и 5 други им се допаѓа ова.
  9. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    518
    Мускулите ме болат ,ми се плаче али клин са клином се избија :) Денеска пак 40 мин на орбитрек,100 стомачни,чучњеви,вежби за задник и нозе, 2 пати планк по 1 минута и вежби со тегови за раце.Од денес ја редуцирам исхраната,нема леб ,благо и газирано па се надевам на побрзи резултати :)


    [​IMG]
     
    На vilma, Dinnna, Lux и 5 други им се допаѓа ова.
  10. sarricka

    sarricka Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    26
    Здраво девојки :hai:
    Од денес и јас почнав со вежбање како за прв ден доста е
    30мин орбитрек
    100 стомачни(странични горни долни средни)
    2х15 чучњеви :D
    и исто како tessi од денес нема леб се надевам дека ќе издржам подолг временски период ;)
     
    На Ariel, Dinnna, ma4enceEdno и 4 други им се допаѓа ова.
  11. Serena13

    Serena13 Активен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    5
    Највеќе не сум задоволна од задникот, сакам поубав и по затгнат задник сакам убава формаа луѓее дај кажете некои вежби што стварно помагат за задникот , јас почнаф со правење на вежби од тие на Викторија Сикрет али сакам уштее вежби, па ако некој знае ств добри вежбички за задникотт некаа кажее одма позз :D :D :D :* :* :* :inlove: :inlove:
     
    На Dinnna му/ѝ се допаѓа ова.
  12. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Вежбав пилатес 1h, вежби за стомак, вежби за раце, нозе и заден дел и склекови на крај 3 серии :muscle:
    потење до максимум. За вечер го планирам истото.

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
     
    На Ariel, tessi, Lux и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Се предомислив... Ќе си ја продолжам програмава, нели на темава за инстанти или како и да беше, проклето име неможам да го запомнам, вели не се билдаат муслуки па да се надевам дека нема да ис направам батаци. Ама луѓе бре јас сакам стомакот да го стегнам а не овој газов и така ми беше исперчен сега уште повеќе! Како и да е се надевам дека и стомакот ќе ми се оформи оти кога ги гледав сликите на интернет пре ди потоа сите имаа доста добро затегнат стомак, а ете ме мене стигнав до четврти ден, ни трага ни глас. Ама ќе продолжам со програмава па ако треба и дополнителни вежби за стомак ќе си правам, само да има резултати. Е денеска ми беше кардио рикавери, во сушти цел ден ми беше рикавери, освен профрамава друго не сум чепнала. Ама затоа утр епјур кардио па Господ да ми биде напомош...
     
    На vilma му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Goldeneye

    Goldeneye Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    29

    http://www.youtube.com/watch?v=lQ0ag0IUIuM

    подобро од ова, здравје! Најубаво ќе ти каже тренер што доаѓа од земја со најубавите задници :)))) Со среќа :D
     
    На the.child му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Sunchild

    Sunchild Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    361
    Денеска не стигнав да отидам на аеробик па вежбав по дома и тоа прво Insanity-Pure Cardio а веднаш по тоа Brazil Butt Lift:Bum-Bum. Инаку се врати брат ми од САД и ми рече дека супер сум изгледала, или според негови зборови-Конечно личиш на човек! Ова дека се имам здебелено. Но и покрај тоа јас САКАМ ДА СИ ОСЛАБАМ, ми донесе нови Lacosta тренерки и тоа XS, па морам да се стегнам за да си ги носам :)
    Поздрав момци и девојки и Keep on squatting! & Remember-DIG DEEPER!
     
    На K.Mari4ka, vilma, Ariel и 2 други им се допаѓа ова.
  16. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.608
    Допаѓања:
    2.850
    Пол:
    Женски
    E мноогу фала, ја знам страната и го имам тој торент. Ако го најдеш дополнителното пиши. И да споделиш резултати.. колку време ја вежбаш програмата brazil butt lift? :* 8)
     
  17. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.482
    Утринско кардио на гладно, а попладне тежински тренинг нозе и стомак :)


    [​IMG]
     
    На vilma, Ariel, tessi и 6 други им се допаѓа ова.
  18. Puflice

    Puflice Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    120
    Едно големо БРАВО DigY,секоја чест за трудот. :up: Ми даде инспирација :D
     
    На DigY и anichka94 им се допаѓа ова.
  19. Dinnna

    Dinnna Популарен член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    423
    Пол:
    Женски
    здраво фемнки
    вчера , 1 саат на лента за трчање , со менување на брзините , мислам дека се стопив , живааа вода се напраив
    па малку истегнување и стомачни 3х30
    денес
    од сабајле прошетка со кучињата саат ипол некаде , заедно си се трењираме хахах
    кога се вратив дома чучњеви 3х30 , вежби за задник и нозе од викторија сикрет и завршив со стомачни 4х30 од сите
    Доволно за денес :)
    поздрав и само напред , без откажувања :)
     
    На K.Mari4ka, DigY, Galaxia и 5 други им се допаѓа ова.
  20. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Денс пред ручекот си го завршив мојот тренинг ако можам да го наречам.
    - 1 час на орбитрек (30 мин. на напред + 30 мин. на назад) околу 6 км.
    - 50 стомачни
    - 50 чучњеви
    Можда ова нема да биде се ако ми текне да правам уште по една серија од двете и плус нешто кардио, сега за сега, ова е. :)
    Имаме уште 5 месеци за да бидеме во топ форма и гордо да се соблечеме по кратка облека. 8)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На K.Mari4ka, Dinnna, DigY и 5 други им се допаѓа ова.