1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мој филм

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од ColoursOfTheRainbow, 20 август 2012.

 1. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  Дали некогаш лежејки сте смислиле некоја љубовна приказна, филм или слично? Ја поставив темата за а си поразговараме околу тоа. Мислам дека имаше уште една ваква тема ја барав, ја барав и не ја најдов :o но ке ми простете ;) ке чекам да пишете :*
   
 2. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Мене па ми текна : Кога би била режисер би снимала филм по некоја од моите омилени книги ... Некој сепак имаат снимано филм ама некои не :D
   
 3. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  ако сакаш раскажи :)
   
 4. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.195
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Ти имаш смислено?
  Да не сакаш да ја играм главната улога во твојот филм? :wasntme:
   
  На pamelche и ColoursOfTheRainbow им се допаѓа ова.
 5. potterholic

  potterholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  419
  Да. Ги имам премногу. Неколку имам запишано.
  Во едната се работи за богата девојка по име Шарлот од Њу-Јорк која е ќерка на гувернерот на државата и чии пријатели се тешки дрогираши. Се пијанчат, се дрогираат и се забавуваат до утринските часови. Шарлот крие од своите родители дека и таа самата зема дрога. Едно утро, Шарлот и нејзините пријатели (Аналис, Нејт, Роберт и Вилиам) се будат во нечиј стан. Пријателите на Шарлот бегаат а таа е уапсена. Во полицијата таа лаже дека се дрогира и изјавува дека само била под дејство на алкохол. Родителите на Шарлот се разочарани и ја праќаат Шарлот во Нешвил. Таму се заљубува во младо момче кое помага на фармата на нејзините баба и дедо. Ненадејно стигнува вест од Њу-Јорк - Анелис починала од предозирање а останатите се во затвор. Шарлот е скршена и продолжува да зема дрога. Накрај, и таа самата починува.
  Другите се подобри ама оваа беше најкратка :D
   
  На ColoursOfTheRainbow и SarahTayMomsen им се допаѓа ова.
 6. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  Добар филм :!: еве еден од мене:
  Се работи за една девојка која што живее во традиционално семејство и нејзината мајка постојано ја учи да биде домакинка и ја советува да биде наставничка, а таа цело време зе занимава со музика и со свирење гитара, а нејзината пријателка со пијано :) после таа се заљубува лудо во едно популарно момче (а таа инаку не е популарна) а во истото момче е заљубена најпопуларната девојка. ПО некое време таа добива SMS од момчето во која пишува дека тој веке не е заљубен во неа. Таа му се јавува но тој не одговара. Таа е скршена и го фрла телефонот и се фокусира на пеењето и гитарата. Кога доага време за факултет мајка и и татко и инсистираат таа да се одсели во друг грат и да се школува за наставничка, а таа сака да биде музичар. Бидејки не знае што да прави таа одлучува да се се запише на факултет, но по неколку години пауза и да отиде да отслужи војска за да може да се пронајде себеси. Во војската таа запознава една девојка која што исто сакала да биде музичар, тапанар. Девојката е многу мудра и ја советува да си го следи срцето. Кога завршува рокот за отслужување војска тие заедно се вракаат во родниот грат. Таму ја пречекува момчето во кое таа беше заљубена и и објаснува дека таа порака била испратена од најпопуларната девојка и тогаш тие се бакнуваат :* но тогаш тој и ја кажува лошата вест дека е болен од рак и не му останува уште многу време. ;( Тогаш таа исбрзува и се запишува на медицина за да им помага на лугето болни од рак. Таа е на прагот од училиштето кога позади неа истрчува момчето и и кажува дека се се работело за лекарска грешка и дека тој веке ја запишал неа во музичко училиште заедно со нејзината другарка и другарката од војска. Тие завршуваат факултет и стануваат бенд а популарното момче им е менаџер The End :inlove:
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 7. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  Хахаха:)
  Јас секоја вечер си правам филмови во глава. |-)
   
 8. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  Kaj скоро сите е така :D
   
 9. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  И кај мене! :!:
   
 10. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Би снимила филм кој опфаќа дел од животот на една млада личност како на пример средношколскиот живот или пак студенскиот.
  Значи би започнал со првиот ден а би завршил со прославата.
  И да, измеѓу интересните делови - запознавањето со новите луѓе, забавите, лудите журки, љубовните сплетки, другарувањето, учењето помалку :D и тн.
  Главната личност би доживувала најразлични ситуации како на пример во еден момент да е посакувана од сите и добродојдена во сечие друштво а веднаш потоа да биде отфрлана и игнорирана.
  Би се вљубила невозможно и би ги правела сите оние глупости кој обично се мотаат во глава кога си во таква состојба за веднаш потоа да запознае личност која вистински вреди.
  Би била еден период добра, наивна со одличен успех во учењето но и би била лоша, себична, неорганизирана, сурова и сл...
  Би имала и добри и примерни другари но и такви кој го промашиле патот...
  Филм кој би бил интересен и поучен за секоја млада личност.
  Односно филм кој ќе потврди дека животот е тркало а младоста е најубав период...

  Ај доста филмови... :wasntme:
   
 11. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  И јас секој ден си правам филмчиња, и добри идеи имам :D Бај т веј добри ви се филмовите погоре :up:
   
 12. SwiFtiE-7330

  SwiFtiE-7330 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2013
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  112
  Ако се мисли на оние интересни филмчиња што си ги правиме во глава и кои можеби никогаш нема да се случат, тогаш да. Имам милион такви случки измислено и секој ден нови ми текнуваат. :D