babylove кашички

Моќта на енергетските пијалаци

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од easyyyyy, 27 април 2011.

 1. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.259
  Енергетските пијалоци ми имаат убав вкус, еве можам Guaranna и Redbull да ги издвојам како едни од омилените. Стварно те држат буден долго време, но и штетни се по здравјето. Ем поседуваат високо количество шеќери кои не чинат, ем ако често ги пиеш ќе си го пореметиш сонот.
  Така да ретко конзумирам...
   
 2. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  Зошто го забранија монстерот?Не го носат повеќе по маркетиве гледам
   
 3. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.856
  Допаѓања:
  7.655
  Пол:
  Женски
  Што мислите вие феминки за енергетскиот пијалок Red Bull?
  Ако го измешаш со алхохол на лице место добиваш срцев удар.
  Red Bull ти дава крилја!
  Значи не знам како произведуваат ваков Red Bull од две вакви паѓаш во несвест и готов си, а кај нас во школо сите го пијат.
  Баш штета што не се запознати со вистината.
  Енергетски пијалок?!
   
 4. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.437
  Допаѓања:
  49.136
  Пол:
  Женски
  Не е дека на лице место добиваш срцев удар, многу луѓе го мешаат со алкохол, дури по кафичи и во комбинација се продава. Опасно е, ама не толку катастрофално.
  Јас ни ред бул ни алкохол не пијам. :D

  Никогаш не сум сакала енергетски пијалоци, ми прават тахикардии.
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.943
  Допаѓања:
  52.573
  Пол:
  Женски
  Имам пробано неколку врсти енергетски пијалоци, а лани се случуваше во еден ден да испијам по две или три. Не бев свесна дека е штетно. И резултатот од тоа беше да можам пешки да изминам долг пат и да не се изморам, да урлам и да не спијам до сабајле. Сега пијам само кога треба да спремам тежок испит и да останам будна.
   
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.620
  Пол:
  Женски
  Многу се штетни за организмот, посебно никако не идат во комбинација со алкохол.
  Имам пробано, но не ми се ништо посебно, онака благички, а плус дека се штетни, ги избегнувам. За да останам будна кога спремав испити, си пиев кафиња. (fingers)
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.