1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

"Моќта на потсвеста" - Џозеф Марфи

Дискусија во 'Канта' започната од Vitorija, 20 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  602
  Книга чии резултати би требало да бидат:

  - Надминување на грижите и стресот
  - Прекин на лошите навики
  - Организирање на сопственото време
  - Развој на самодовербата и чуство на сопствена вредност
  - Напредок во кариерата и уште многу совети и корисни "лекции" за тоа како вашиот живот да биде поуспешен а вашето секојдневие исполнето со животна среќа и планови кои полека но сигурно ќе се реализираат со контрола на вашата потсвест и начинот на кој ги гледаме нештата околу нас.

  Кои се вашите критики за книгава?
  Лично не сум многу по ваквите психо - наравоученија од книги, но зад книгава се крена голема прашина.
  Не дека не е корисна но главната поента е во добро познатата мудрост дека самите сме причинители за сопствената среќа или несреќа. Од нас зависи дали ќе гледаме на животот: како вечни жртви или храбри авантуристи кои без страв од ризик на проблемот ќе гледаат како на предизвик.
  Но едно е сигурно - во денешно време не е лошо да имаш добро "истренирана" потсвест.

  Еве некои од коментарите за книгава превземени од http://www.sakamknigi.mk/index.php :
  Искрено ја препорачувам, не затоа што животот драстично ќе ви се смени кон подобро и наеднаш ќе бидете безгрижни, туку затоа што барем за минута ќе се замислите дали тоа што го правите моментално Ви носи вистинска среќа или можеби е време да почнете да го остварувате она што отсекогаш сте го посакувале.
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.180
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.