Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моќта на потсвеста (Џозеф Марфи)

Дискусија во 'Книги' започната од love23, 25 април 2011.

 1. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  910
  Моќта на потсвеста е инзонредна книга во која е нагласно второто јас во себе и дека се може да ни се исполни во животот доколку тоа силно го посакуваме, во книгата има многу примери од кој можеме да видиме дека и невозможното станува возможно. Силната волја, поттикот,второто јас се клучни во оваа книга. Навистина е одлична и кој ја нема прочитено нека ја прочита, бидејќи испуштил едно извонредно дело, бидејќи потсвеста е нашиот дух.
   
  На theunforgiven и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  413
  Моќта на потсвеста- Dzozef Marfi

  Мојата омилена. Книгата ми ги отвори видиците и ми создаде нов поглед кон животот и искуствата.
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Моќта на потсвеста- Dzozef Marfi

  Ја завршив со читање пред некое време и можам да кажам дека ми е една од омилените.
  Се зборува за моќта што се крие во секој од нас меѓутоа не сме свесни за тоа.
  Лично за мене зборам, самодовербата ми се зголеми, на многу нешта гледам поинаку, добив мотивација,со поголем оптимизам гледам кон животот.
  Одлична книга за тоа како потсвеста може да не контролира нас но и ние неа.
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Моќта на потсвеста- Dzozef Marfi

  Одлична книга! Книгата прави чуда, точно е тоа.
  Нашата потсвест е креатор и на духот и на телото. доблест но и мана која ни задава многу главоболки во животот, нашите зависности, стравови од кои со задоволство би се ослободиле.
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  1.644
  Моќта на потсвеста- Dzozef Marfi

  Откако ја прочитав оваа книга почнав да верувам во Моќта на потсвеста, изворендно дело на Џозеф Марфи.
  Па зар не е така моќта на потсвеста е посилна од се, веруваш во нешто дека ќе биде и ќе биде.
  Кој не ја прочитал книгава не знае што испуштил. Ја препорачува за над 15 години за да може подобро да се разбери
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  174
  Моќта на потсвеста- Dzozef Marfi

  Книгата е многу поучна,ја прочитав пред една година.Ми ја зголеми самодовербата и ги прошири моите видици кон нештата,ме натера да размислувам пооптимистички...Но,сега баш и нема некое големо влијание.Некогаш не се ни секавам во моментот дека сум прочитала нешто толку корисно кое можам да го искористам во одредена ситуација. :!:
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.031
  Моќта на потсвеста- Dzozef Marfi

  Можам да кажам тешка книга за разбирање е според мене, не сум јас фан на книги ама книгава е..повеќе од обична. Психолошка го зајакнува духот, карактерот и личноста. :clap:
   
 8. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.574
  Допаѓања:
  9.634
  Моќта на потсвеста- Dzozef Marfi

  Јас веќе се имам изјаснето дека несакам вакви "просветлувачки" книги. Ја почнав и не ја завршив
  Несакам да се најдете навредени, еве и се извинувам ако некого несакајки навредам ама стварно мене овие книги ми се перење мозок
  Не ме напаѓајте :) мое мислење, ако некој сака да ги чита немам ништо против. Уште поубаво и вака што читам дека има позитивно влијание врз вас. И јас сакам кога книга ќе ми отвори нови видици, ама несакам инструкции
   
  На Hortenzija и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
 9. TheSilence

  TheSilence Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  8
  Моќта на потсвеста- Dzozef Marfi

  Обожавам психолошки книги!!! Книги за контрола на потсвеста, за контрола на самиот себе и осознавање на самиот себеси, кој си ти вистински. Оваа книга се чита повеќе пати, еднаш-како ниеднаш.... Книгите од овој тип, исто тука би ја ставила и Будење - Антони де Мело прават да се чувствуваш поинаку, да сакаш да смениш нешто кај себе и да се промениш на подобро!
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  362
  Ја прочитав.. некако ми беше досадна, нема никакво дејствие и долго време ја читав. Психолошка е-сакам психолошки романи..ама ова и немаше некое големо влијание на мене
   
  На FotoLina3 и m2m2m2 им се допаѓа ова.
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.762
  Допаѓања:
  60.414
  Пол:
  Женски
  Па психолошка книга, какво дејствие може да има |( Мене ми падна книгава во раце, прочитав три реда и толку можев да издржам. Овие книги не ги можам. Некој ќе соли памет за како треба да се живее, како да се најде среќата, дрн, дрн :^) Одвратни ми се, ми го будат нагонот за повраќање бре. Ко божем нивниот живот е совршен, достигнале нирвана, па сега памет ќе солат :puke: :puke:
  Може коментаров ми е пресилен, ама тотално ги изразува моите ставови. Се надевам некој нема да се најде навреден, сепак ова е само мое мислење.
   
  На biGirl, citiesinflames и drugarka им се допаѓа ова.
 12. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  362
  Зашто да нема дејствие?? Злосторство и казна не е психолошки роман? Или тој нема дејствие?
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.762
  Допаѓања:
  60.414
  Пол:
  Женски
  Хммм, мислев на онакви книги за самопомош. што ја откриваат тајната на животот, која ние без нивна помош не можеме никако да ја видиме.
   
  На PaLaVa, citiesinflames и KuklickaSk им се допаѓа ова.
 14. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.877
  прилично интересна книга :) обожавам психолошки романи, и некои ми го сменија животот но оваа и не е до толку :/
   
 15. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Kолку пари е книгава и од каде можам да ја купам?
   
 16. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.741
  Моќта на потсвеста - генијална психолошка книга ! Книга за животот , книга која учи , лечи , и преобразува. Се чуствувам психички одлично откако ја прочитав....можеби и подобро не сум се чуствувала никогаш....:) Ја препорачувам од се срце ! Книга што секој мора да ја прочита !!!! Џозеф Марфи, ти благодарам ! :) ♥..
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Јас Тајната ја прочитав и многу поучна книга е,,,ме смени тотално,а сега си ја купив и Моќта на потсвеста па после испитиве се нафрлам на неа едвај чекам да почнам да ја читам!!! :D
   
 18. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Одлична книга! Една од пубавите психолошки книги и една од ретките кои имале влијание врз мене. Пред да ја прочитам бев скептик околу напишаното но потоа сменив мислење. Ја открива тајната на животот... не во смисла дека ете ќе најдеш решение за сите проблеми и дека ќе успееш се да контролираш, но сепак помага повеќе да се посветиш кон позитивно мислење. А штом почесто размислуваш позитивно ако ништо друго сам успеваш да се контролираш во одредени ситуации.
  Мислам дека вреди да се прочита, но точно е дека нема влијание кај секого.
   
 19. kate89

  kate89 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  1.518
  Пол:
  Женски
  ај некој нека каже од каде ја има купено книгава?
   
 20. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  Прекрасна психолошка книга која ми го промени животот