1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моќта на јазикот

Дискусија во 'Канта' започната од gorgiievska, 8 септември 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. gorgiievska

  gorgiievska Нов член

  Се зачлени на:
  3 септември 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Може некој да ми напише нешто кратко на оваа тема... имам многу измешани мисли во главата и со ништо не можам да го споредам а премногу е важен.. и треба да се вметне нешто од историјата на македонскиот јазик.. благодарам однапреддд:)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.