1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мразам да го правам тоа!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од 2468, 4 јуни 2010.

 1. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Што е тоа што треба, што морате да го направите а сепак мразите?

  јас најмногу од се мразам да измијам марула |( уфф смрт ми е :envy:
  друго, мразам до продавница да одам и кафе да варам :)

  Вие?
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  брат значи како прво браво за темава фалеше..
  уфффф има многу работи што мразам да ги првам.
  мразам коа мајками ке ми каже собери ги алиштата среди си ја собата мразам да варам по 15 пати дневно кафе мразам и има уште еден тон ствари :devil: :devil: :devil: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 3. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Мразам да мијам садови, мразам да одам на продавница, мразам да пеглам. Заклучок: Јас сум ти една голема мрза кога е во прашање физичка работа :D
   
  На angelche16, simpaticnaa, caroline.costa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  се надоврзувам на садовитеее, ги заборавив :rofl:
   
 5. Princeskata

  Princeskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Mrazam da stanuvam rano sabajle,mrazam da se karam so decko mi,mrazam da ucam koga site se izlezeni,mrazam da ja susham kosata,mrazam da sedam so luge so ne mi se interesni,mrazam koga znam nesto ama nesmeam da kazam i moram da se pravam glupava,mrazam da nosam stikli na snimananje po 16 saati....Mn raboti sum mrazela sea gledam :D
   
  На mari-mari му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  74
  Мразам да бришам прашина и да си го средувам плакарот, мразам кога ме лажат и мислат дека им верувам :devil: , кога ќе видам во 5 за 12 дека баш она што сум планирала да го носам е во машина за перење па морам во последен момент да правам комбинации... Не ми текнува нешто друго во моментов :D
   
 7. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Мразам кога треба да го фрлам ѓубрето :puke: , да правам салата(тоа со марулата е најисцрпувачко :D ),мразам кога треба да се правам фина пред луѓе кои ме иритираат итн итн...
   
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.889
  Допаѓања:
  32.446
  Пол:
  Женски
  Мразам да бришам прашина, мразам да чистам со правосмукалка, мразам да си ја чешлам косата, мразам да станувам рано наутро, и др.
   
 9. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  302
  мразам кога ме лажат,а мислат дека им верувам,кога ме тераат да правам нешто што не сакам,а морам,кога морам да раздигам по брат ми, а тој направил жив хаос,мразам математика и школо и уште еден куп работи што ќе нема место каде да ги напишам :) :D
   
 10. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.593
  Мразам да чистам! Се' што е во категоријата - од миење садови, правосмукалка, алишта - пружање, пеглање до собирање прав! МРАЗАМ! :@
   
 11. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.451
  Пол:
  Женски
  Мразам да пакувам алишта и мразам кога некој ми вика без потреба, само затоа што имал лош ден си дозволува да го уништи и мојот.
   
 12. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  мразам да чистам, да ме лажат пред очи (а јас ја знам вистината) :@ и мразам кога пред пмс ме фаќа криза од нервози, за се и сешто :headbang: :headbang:
   
 13. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  1.Мразам кога ќе се задржи мајка ми на рбота и тогаш татко ми ќе ми рече:
  -Ај оди во кујна приготви нешто набрзина............... :@
  2.Мразам да патувам со автобус(имам среќе ретко се случува тоа) :lol:
  3.Мразам кога ќе ми дојде ред да ги мавам кантите за одпадоци :@ :@
   
 14. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Јас пак уживам кога чистам и работам низ дома. Така го праќам мозокот на пасење и обично од учење се одмарам со чистење. Ем средено низ дома, ем мозокот одморен. :)

  Мразам да учам предмети кои не ми се во интерес, мразам да патувам со ЈСП автобусите и мразам да станувам рано насабајле, ама некако тоа навика ми стана па не е толку критично :D
   
  На praski4e му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Мразам да одам до школо со автобус , да чистам низ дома ( ама ме фаќаат моменти кога сакам ;) ) , и да учам нормално .. :D
   
 16. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  мразам да пеглам алишта и да мијам садови!!! меазам да ја средам масата после ручек! |(
  мразам пмс, мнооогу!
   
  На praski4e му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LaRuz

  LaRuz Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Mrazam da brisam prasina smrt mi e toa poprvo ke sednam fizika ke ucam(potocno ke buljam vo toa bukvite :D )otkolku da brisam
   
 18. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  мразам кога ќе си дадам ветување сама на себе и не го исполнувам :@
  а кога ќе им ветам на другите исполнувам секогаш....епа не е фер :rofl:
   
 19. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  234
  хахахха,истооооооооо,за мене никогаш ништо не завршувам,а за другарката станав и во 7 часот сабајле за да и правам друштво,а да беше за мене немаше да станам
  И плус мразам ПМС ,мноооооогу,мразам што многу спијам,мразам кога мајка ми ке рече направи салата,а мене проклето ме мрзи,да можам би јадела само леб да не морам да правам ништо за јадење(ама тоа само понекогаш)
  Мразам што треба да учам,а јас дремам на интернет,и кога веке нема време,ми останале уште 2 дена до испит,ме фака паника и многу се нервирам :@
  Има уште многу работи,ама не ми текнуваат сега ;)
   
 20. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Зависи од тоа каков ми е денот, некад мразам и од кревет да станам.
  Ама мразам да мијам садови, мразам да чекам, некои неодговорни суштества.....