1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мразам кога...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Lovely93, 26 јули 2014.

 1. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Ај и ваква темичка. :lol:

  Мразам кога зборот „морално“ го употребуваат наместо „задолжително“, а има сосема друга намена која сите ја знаеме. Мразам кога ме убедуваат. Мразам кога ме напнуваат и ми префрлаат. Мразам луѓе што шират негативна енергија и кои се вечно незадоволни. Мразам луѓе без воља за живот. Мразам кога не се пишува правилно. Мразам што секој ден даваат цркви и слично на Сител во ова време. Мразам кога брат ми ќе го прашам нешто ко чоек а нејќе да објасни. Мразам кога татко ми ми ѕвони по сто пати, ако веќе сум му дала до знаење дека сум зафатена. Ехеее, ќе ми текне уште нешто сигурно. :lol:
   
 2. The-fallen-one

  The-fallen-one Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  40
  Мразам притисок,мразам некој да ми виси над глава,мразам лицемерие,злоба,неразбраност
   
  На Mr.Lover и Just.you им се допаѓа ова.
 3. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.337
  Допаѓања:
  83.597
  Пол:
  Женски
  Мразам неодговорни луѓе,лажговци,негативни кои ствараат само негативна енергија околу себе.
  Мразам кога некој ме убедува во нешто дека е во ред а мене истот не ми се допаѓа
  Мразам да ми се наметнуваат и мразам лицемерие.
  Мразам густи сокови :D
  Мразам кога моите се однесуваат како да сум мало дете.
  Мразам кога сестрами ми се обраќа со повисок глас без никаква причина.
  ако ми текне уште нешто ќе се надополнам :D
   
  На Just.you му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DivineFM

  DivineFM Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2014
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Го мразам покварениов народ околу мене...
   
  На Mr.Lover, Dreams.678, Just.you и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.535
  Пол:
  Женски
  Мразам кога некој ќе ми го згреши името :@ :envy: :devil: :muscle: :punch:
   
 6. ivana63

  ivana63 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  229
  Мразам кога упорно ми даваат да јадам а уста не ми се отвара.
  Мразам кога без потреба некој се дере.
  Мразам кога добрите луѓе паѓаат на злоба и лицемерие.
  Мразам кога некој се нервира за филм/серија.
  Мразам кога телефонот ми е празен а сум планирала да слушам музика. :D
   
  На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.068
  Допаѓања:
  44.095
  Пол:
  Женски
  Мразам луѓе што каснат,мразам кога некој ми наредува што да правам,мразам кога некој ме притиска и ме убедува во нешто што не е вистина,мразам неодговорни и премногу мрзливи луѓе,мразам кога мајка ми ме тера да го средувам креветот од брат ми :@ ,мразам кога мора по него масата да ја средам :@ ,мразам кога ми наметнува мислење,мразам кога велат дека женското мора се да знае да направи и да работи(божем на машките рацете ќе им се исушат ако сработат нешто |( )...
   
 8. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.942
  Допаѓања:
  50.024
  Пол:
  Женски
  Мразам луѓе што каснат
  Мразам кога некој ми наредува што да правам
  Мразам лицемерие
  Мразам кога на некој треба да го кажам истото 2 пати
  Мразам кога ме будат рано
  Mразам сирење
  Mразам кога некој без врска се смее
   
 9. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.155
  Допаѓања:
  4.089
  Пол:
  Женски
  Исто.До збор.
   
  На Just.you му/ѝ се допаѓа ова.
 10. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  мразам кога некој не се погледнал самиот себе ( мислам за карактерот) и не си го средил својот живот а дошол мене да ми збори и да ми соли памет, попаметно би било "советите" што ми ги даваат мене да ги употребат за себе. :|
   
  На Anacid му/ѝ се допаѓа ова.
 11. exoticgirl

  exoticgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2014
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  кога некој на здрав памет сака да те прави будала... :@
   
 12. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Мразам кога некој збори прегласно.
  Мразам кога ми поставуваат едно исто прашање по сто пати.
  Мразам кога ме тераат да јадам.
   
 13. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.501
  Пол:
  Женски
  Мразам кога... некој ми ја чепка косата,
  Мразам кога... некој ме гледа како од Марс да сум паднала,
  Мразам кога... некој глупак ми поставува правила,
  Мразам кога... лажат дека сум ослабела... :!:
   
 14. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Мразам кога некој ми соли памет, а не се ни погледнал себеси
  Мразам кога ме тераат нешто да правам со сила, а не сакам
  Мразам кога сум несредена
  Мразам кога некој ми прави нешто позади грб
  :D
   
 15. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  Мразам кога јас треба да учам, а сите си го сончаат г***т на одмор ;( ;( ;( ;(
  Мразам кога треба да чекам некого.
  Мразам кога некој се фали, со цел да направи јас да се чувствувам лошо.
  Мразам кога целото расположение ми зависи од учењето и постигнатиот успех од полагањето.
  Мразам кога треба да давам пари за автобус.
  Мразам кога одам на гости во зграда и косата ми прима секакви ароми на пржено, варено и печено.
  Мразам кога некој пече пиперки, одвратен мирис.
  Мразам кога некој бара да го сликам повеќе пати.
   
 16. Just.you

  Just.you Активен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  23
  Мразам кога...треба да се плаќа некаде затоа што треба да ги фаќам парите а тие се валкани.(ке си мислите ова од Марс е падната) :o
  Мразам кога...некој ми прави некои гримаси зад мене и кога ќе се свртам седи мирен. :headbang:
  Мразам кога...некој ми го истура бесот врз мене иако јас не сум крива :(
  Мразам кога...ќе добијам на тест слаба оценка а дома сум се скинала од учење(сум имала научено ама на тест ме фаќа некоја трема и се сум заборавила) ;(
  Мислам дека то е то ако ми текни уште нешто ќе допишам :)
   
 17. Makeup

  Makeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  50
  некој е лицемерен
  некој е злобен
  некој ми виси над глава
  кога треба да учам
  кога некој ме брза
  :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@
   
 18. Goticarka

  Goticarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  мразам кога свекрвата ќе ми каже нејкам да ти наредувам ама овака го направи".... , глупави луѓе,турско кафе,луѓе што премногу пушат,недомаќинки,валкани работи,кога некој не ме слуша а го давам најдобриот совет за живот,луѓе кој несакат животни,и коа свекорот дојде кај нас да пие кафе колку да успара , а и луѓе што не си ги плаќа сметките и не ги сваќа за озбилно :D
   
 19. Cucci19

  Cucci19 Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  4
  Мразам кога осудуваат без причина. :worried:
  Мразам кога секој за секого има предрасуди! :@
   
  На foreverMATH и Anacid им се допаѓа ова.
 20. spas8

  spas8 Активен член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  8
  Mrazam samobendisani luge,mrazam koga razgovaram so nekoj i me prekinuva mrazam da cekam nekoj koj pritoa docni sekoj den,mrazam koga ke najdam nekoj zacin plus vo jadenjeto,mrazam nesredeno kupatilo,mrazam koga nekoj mi cepka po mobilniot,se mrazam sebe si vo momentite na slabost kon nekoj raboti za koj sum resena da ne gi pravam poveke a najveke se mrazam koga po sto pati poglednuvam vo tele. za da vidam dali imam silnal ili poraka od bivsiot mi.