1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мразокршачи

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 4 јули 2010.

  1. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Сум мразокршач...Тоа ми е во природата! :)
    Е сега,кога се работи за мажи,многу често го правам првиот чекор..И се имам и изгорено,па затоа сега ќе дувам и во ладна вода |(
    Не ми е проблем да го скршам мразот,се додека има некој со кого би го докршила! ;)
     
  2. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Па ако нешто ме интересира и сакам да го имам, не чекам! Одма се пуштам во поход! :lol: :lol:
     
  3. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Секогаш сум прва апсолутно во се :)
     
  4. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    После одреден период научив дека нема зошто да се срамам и плашам да направам нешто пред некој друг.
    Ист случај имав со видеата, луѓе колку се срамев да не се изрезилам, не знаев дека некој навистина ќе ги гледа и почитува. Па тоа, што ако некој ме препознае на улица, зборува вака, така...Во секој случај, баш сум си задоволна, благодарност до вас! :)

    Во однос на дечко, пристапување и се што следува претерано сум храбра во последно време.
    Дури и го зезам дечко ми за тоа, иако за одредени работи не сум во право, пак си ги префрлам на мене за да го нервирам и постојано дрндам како сум иницијатор за се. :D
     
  5. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    хммм, зависии... :^)
    Кога сум сигурна дека се ќе биде океј, убаво сум се спремила (за испити, пројекти и сл.) тогаш дури и на другите им кажувам-еј, да знаете, јас идам прва. xD
     
  6. SaIvnjaann

    SaIvnjaann Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    458
    Уффф, темава баш е погодена за мене јас како прва во се , ама буквално во се.Кога бев во основно и во средно секогаш бев број 1 во дневник и секогаш од кај мене почнуваа да испрашуваат и понекогаш ми беше криво што не сум последна дека тие што се последни секогаш ги испрашуваат другиот ден и имаат време да научат се , а јас спремна НЕ спремна прва не ми бегаше.А пак подоцна кога ќе размислев си велев и поубаво да си прва во се , ти даваат лесни прашања , те испрашуваат и потоа си слободна и во многу други ситуации сум била Мразокршачка.
     
  7. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Сакам да бидам прва, ама не по секоја цена. Само кога сум добро подготвена за нешто, и сосема сигурна во себе, тогаш немам ништо против да бидам прва. :)
     
  8. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    СУМ! Дури во некои ситуации важи ,,брзата кучка слепи кучиња раѓа,,. :x Немам проблем со тоа да бидам прва, баш сакам да си поминам од редот и готово. Не можам да сфатам што е толку страшно да се биде прв ??

    И кога испаѓаме поголемо друштво, многу им е тешко кога треба некој прв да влезе во локалот, прв да нарача... Јас обично сум таа што е прва, нема за што да ми биде срам. :)

    Само некогаш сум мразокршач повеќе од брзоплетост/мрза за чекање, што не секогаш, ама се случува, да има лоши последици за мене. :?:
     
  9. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    1 Конкретно за испит и кршење на мразот
    Многу е важно кој ке биде прв , еве од моја страна гледано а сигурно и 80% од учениците,средношколците,студенти и слично,
    кога некој прв ке се пријави одма може да се познае дали професорот :
    -е добро расположен
    -дали бара директни одговори
    -дали е станат на лева нога баш тој ден
    - дали бара лекции кој се од тој тип или од друг тип
    - дали треба малце газето да му го лижиме или др..
    односно правиш целосна анализа според тој прв или прва што ке одговара
    од друга страна ако тој прв што е одговара и положи ке знаеш дека и ти можеш да положиш ,дотолку тој панде ке имаш олеснување и ке се вадиш на него :lol: или пак ке умреш од нервоза дека неможеш ни ти да положиш

    2 Во случај на проекти , тој прв што е ке биде одговорен за цела група 2-10 луге кој ако професорот смета дека проектот е неуспешен ке му се дере на него и ке го понижи или пак добрата страна е дека ке го пофали дотолку е добар .. (повекето во кој и јас боље е да професорот му даде слава него да му ја земе неговата глава)

    3 Во случај на давање прв на мислење е исто како за кого важно бидејки сите што не се сигурни дали да го истакнат своето мислење сакаат да видат како ке помине и како ке биде прифатено мислењето на тие пред него/нејзе

    се разбира дотолку идеш прва 50-50 е шансата дека ке бидеш "Hero of the class" или "Fail girl"


    се надевам дека го свати погледот на тие што некат да бидат први во овие 3 категории
     
  10. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Можеби сум храбра, но мислам дека ја немам таа храброст да го почнам прва нештото од чист недостаток на самодоверба во тоа поле. Многу пати сум се покајала што сум го скршила мразот, а сега учам од туѓите искуства. :bow:
     
  11. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    сум мразокршач ако наумам нешто да направам или нешто да имам нема сила која ќе ме спречи па макар и трпела последици од тоа но зависи што и колку нештото го посакувам...
     
  12. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Зависи кога.
    Некогаш кога не ми е до ништо се повлекувам и оставам на другите.
    Другарките мислат дека неам срам од ништо па така некогаш ми викаат јас прва да направам нешто(а ја сирота усрамена :angel: )
     
  13. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Аааа, гајле ми е, ако еднаш не пробам нема да знам што ќе се случи.
    Така да, кршам мраз, а некогаш оставам сам да се стопи, метафорички нели. :D
     
  14. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Сум, но не секогаш! Не во сите ситуации!
    Ако некогаш сметам дека можам прва да пријдам, прва да речам, прва да пишам така и правам! Но, тоа е во ситуации кога сум сигурна во самата себе! Но, во ситуации кога не сум баш сигурна во себе(а тоа се ретки случаи) тогаш чекам да ми пријдат, да ме прашаат па да одговорам или некој мене да ми пише па да му вратам! А тоа во воведот за на форумов тоа не го сметам за доволна процена дали си мразокршеч или не си! Форумв за мене е „тепање време“, така што дали на нова тема ќе пишам прво мислење или не тоа зависи дали сум ја видела (и кога) и дали сакам да пишам или не сакам!
     
  15. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    И јас исто како ВајтЕјнџел.
    Понекогаш кога сметам дека треба да го сторам тоа.Ако се почувствувам сигурно тогаш одам да го скршам мразот па ако светот и на глава нека застане.Понекогаш немам таква храброст,но се ЗАВИСИ КОЛКУ Е СЕРИОЗНА СИТУАЦИЈАТА во која се наоѓам.. :)
     
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Едно сигурно знам сите што се први деца во бракот се родени МРАЗОКРШАЧИ.
    За искачања,мобилен,пари,дечковци,одмор,тетоважи,пирсови....ама за се.И тие секогаш поминуваат потешко од вторите деца во бракот кои сето тоа им е лесно
     
  17. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Па зависи од темата не само на форумов туку и во животот некогаш сум мразокршач а некогаш и не ;);)
     
  18. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    nekogas me faka strav da go skrsam mrazot ama moram
     
  19. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.033
    Допаѓања:
    26.563
    Никогаш ама буквално прва не сум го скршила мразот.
     
  20. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Сум го скршила мразот да,ама само неколку пати во некои животни ситуации и тоа едвај..инаку баш би сакала да можев да го кршам почесто:D
     
    На 2212 му/ѝ се допаѓа ова.