1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мртва тишина (Dead silence) [2007]

Дискусија во 'Филмови' започната од Dream-Girl, 14 јули 2014.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  Барав ваква тема на форумов и се чудам како може за еден од подобрите хорори што ги имам изгледано да нема тема. :angel: :D
  Ниту една секунда не ми беше досаден филмов, за разлика од други хорор филмови што ги имам гледано во последно време. :)

  Отприлика се работи цел филм да се открие убиецот на сопругата на Џејми, но има и други случки, интересен е филмот. :)
  *кратка содржина на филмот*
  По добивањето на еден чуден пакет со кукла по име Били, сопругата на Џејми е убиена. Стара жена Марија Шо која што прави кукли и ги третира како нејзини деца, затоа што немала деца ќе биде убиена од повеќе луѓе од едно маало заради исчезнување на едно мало дете кое што на нејзината претстава во театарот со куклата Били тој кажал дека Били не збори вистински туку дека она го емитира гласот, но таа ќе живее во нејзините кукли.
  Таа го убила детето, поточно некоја роднина на Џејми, а Џејми бил последниот што останал од негова фамилија, па сака сега и на него да му се одмазди.

  [​IMG]
  Па ваши коментари за филмот?
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.922
  Допаѓања:
  75.483
  Пол:
  Женски
  Зарем толку слаба гледаност? Еден од моите поомилени хорор филмови, оценка би му дала 8.